Barbecue Meat

Temperatūrai pieaugot, visi parki un dārzi ir pilni ar grilētājiem, kas izmanto visdažādāko grilēšanas aprīkojumu, sākot no vienreizējās lietošanas griliem un beidzot ar grila iekārtām, ko pavada dziesmas un dejas. Mūsu raksts izskaidros, kā atšķiras dažādie grilēšanas veidi un kā grilēt, lai rezultāts būtu nevainojams.

Iesākumā bija grils

Jauks grilēšanas vakars sākas ar ideālu grilu. Bet kā to atrast? Kā jau mēs zinām, garšas atšķiras, un ideālas grilēšanas piemeklēšana ir arī atkarīga no personīgās gaumes. Kopumā izvēle ir jāveic starp tiešās un netiešās grilēšanas ierīcēm.

Tiešās grilēšanas gadījumos desiņas, steiks u.c. produkti tiek novietoti tieši uz karstās virsmas. Šādā gadījumā karstums tiek nodots grilējamajiem produktiem pa apsildāmajām plāksnēm vai režģiem, kas izgatavotas no alumīnija ar pārklājumu, akmens vai čuguna. Tiešās grilēšanas priekšrocība ir tā, ka ir iespējams iestatīt temperatūru ļoti individuāli, sākot no 50 °C, lai vienkārši uzturētu siltu, līdz pat 380 °C ātrai piededzināšanai.

No otras puses, izmantojot netiešo grilēšanu, karstums tiek nodots pārtikai no kvēlojošām, karstām oglēm, vai arī elektriskajiem vai gāzes apsildes elementiem. Karstās temperatūras rezultātā, kas nonāk uz grilējamās pārtikas virsmas, grauzdēšana notiek ātrāk un daudzas garšas kļūst daudz intensīvākas. Kad grilēšana notiek uz oglēm, radītie dūmi veido īpaši raksturīgus dūmu aromātus. Šajā ziņā elektriskie un gāzes griliem noteikti ir savas priekšrocības – tie nepiedūmo jūsu kaimiņus, un tie varētu vairāk interesēt tos, kuri dzīvo pilsētās, kam ir neliels pagalms vai balkons.

BBQ Spare Ribs

Kāda tad patiesībā ir atšķirība starp kūpināšanas un lavas akmens grilu?

Amatieru grilēšanas pasaule ir bagāta ar moderniem terminiem. Piemēram, ir BBQ kūpinātava. Kā jau par to liecina nosaukums, šajā tipiskajā amerikāņu grilā gaļa tiek gatavota karstos dūmos. Šādā gadījumā bieži tiek izmantota trekna gaļa, tāda, kā ribiņas. Izmantojot šo pagatavošanas metodi, tiek radīts ļoti raksturīgs dūmu aromāts. Lielākā atšķirība salīdzinājumā ar grilēšanu ir tā, ka gaļa netiek likta tieši virs karstajām oglēm. Tas nozīmē, ka pagatavošanas laiks ir ievērojami ilgāks, nekā, teiksim, gatavojot uz ogļu grila. Šis pagatavošanas veids tomēr ir daudz saudzīgāks attiecībā pret pārtiku, un tieši tādēļ kūpināta gaļa vienmēr ir daudz maigāka.

Vēl viens arvien izplatītāks virziens ir grilēšana uz lavas akmens. Tas ir tiešās grilēšanas veids, kurā lavas akmens plāksne tiek uzsildīta, izmantojot gāzi vai elektrību. Pretēji kūpinātavai, tas nerada nekādus dūmus, un tieši tādēļ tas ir ideāli piemērots izmantošanai uz terases vai kempingā.

Ko jūs izvēlēsieties, galu galā ir atkarīgs, protams, no jūsu vajadzībām un prasībām.

Barbecue Equipment

Un kādu gaļu vislabāk izmantot?

Kad runa ir par grilēšanu, visbiežāk tiek izmantota liellopa, cūkas un mājputnu gaļa. Grilētie produkti ir, sākot no klasiskā liellopa gaļas burgera un treknām, sulīgām desiņām, līdz pat vieglākai un veselīgākai liesai tītara krūtiņai.

Pērkot gaļu, ir vērts pievērst uzmanību sekojošajam. Liellopa gaļai ir jābūt spilgti sarkanā krāsā, cūkgaļai ir jābūt vienmērīgi rozīgai, un mājputnu gaļai ir jābūt bālā krāsā, bet nepārāk baltai. Iegādāties gaļu, kas jau ir iemarinēta, nav ieteicams, jo tad ir grūtāk noteikt gaļas kvalitāti un vecumu.

Vienkārša marināde

Tie, kam patīk gaļai izmantot vairākas garšvielas, ne tikai sāli un piparus, var pavisam ātri mājās pagatavot vienkāršu marinādi paši. Lai to izdarītu, aplejiet gaļu ar nelielu daudzumu olīveļļas, kas sajaukta ar citrona sulu un sarkanvīna etiķi. Ļoti piemērotas garšvielas ir svaigi zaļumi, ķiploks vai pipari. Marinējiet gaļu un ļaujiet tai vairākas stundas ievilkties, regulāri to samaisot.. Vēl citas idejas marinēšanai jūs varat atrast mūsu rakstā par gaļas marinēšanu. Mazs padoms: Sāliet gaļu tikai pēc grilēšanas, pretējā gadījumā tā var kļūt sausa.

Pirms sāciet grilēšanu, vislabāk ir uzglabāt gaļu labi nosegtu un iepakotu ierīcē BioFresh DrySafe. Vairumu gaļas produktu var uzglabāt vairākas dienās vietā, kur temperatūra ir nedaudz virs 0°C un ir minimāls mitrums.

Kūpinātas gaļas produktus, piemēram, tādus kā cūkgaļas karbonāde, šķiņķis un bekons, nevajadzētu grilēt. Var izdalīties kaitīgais nitrozamīns, kas rodas no pievienotā nitrātu konservējošā sāls.

Papildus gaļas produktiem ir ieteicams grilēt arī zivis. Īpaši ir ieteicams grilēt siļķi, foreli un lasi. Protams, piemēroti grilēšanai ir arī dārzeņi un daži sieru veidi, kas nozīmē, ka var tikt apmierinātas arī veģetāriešu vēlmes.

Barbecued Vegetables

Pareizi atdzesēta un uzlikta uz grila

Visas sastāvdaļas ir nopirktas, grils ir uzkarsis, un beidzot varam sākt. Grilēšanai paredzētajai pārtikai, īpaši gaļas produktiem, ir jāveic pēc iespējas īsākais ceļš no ledusskapja līdz grilam, lai izvairītos no nevēlamu baktēriju izplatīšanās. Vairumā gadījumu to izdarīt ir vienkārši, ja esiet mājās, savā dārzā, bet tas varētu būt sarežģītāk, ja grilēšana ir paredzēta parkā. Tādēļ ir vērts izmantot dzesēšanas somu vai mobilo dzesēšanas kasti ar aukstās uzglabāšanas akumulatoru. Tas jums sniegs iespēju ne tikai uzglabājot drošu pārtiku, bet arī jūs varēsiet baudīt atspirdzinošus dzērienus karstā vasaras vakarā.

BioFresh DrySafe for Meat Storage

Beidzot ir laiks grilēšanai!

Pagatavojot gaļu uz grila, jums vajadzētu paturēt prātā, ka no gaļas izplūstošā sula un tauki, degot var radīt kaitīgas vielas. Tas rodas ne tikai uz tradicionālā ogļu grila, bet arī izmantojot elektrisko grilu. Kaitīgo vielu rašanos var samazināt, iepriekš notecinot gaļu un negatavojot tieši virs kvēlojošām oglēm. Piemēram, jūs zem gaļas varat novietot alumīnija trauku.

Ir svarīgi atcerēties vienkāršu noteikumu, ka, lai pagatavotu vidējas gatavības 2,5 cm biezu steiku no liellopa gaļas, ir nepieciešams to apcept četras minūtes no katras puses, bet, lai pagatavotu tādu pašu steiku no cūkgaļas, tas ir jācep piecas minūtes no katras puses.

Kādi ir jūsu iecienītākie produkti grilēšanai? Un kādas grilēšanas metodes jūs parasti izmantojat? Pastāstiet savus grilēšanas noslēpumus vai dalieties ar šo rakstu Facebook lapā!