Iespējams, esat ievērojis, ka uz jūsu ledusskapja aizmugurējās sienas ik pa laikam parādās ūdens lāses vai neliela ledus kārtiņa. Šodien mēs skaidrosim šīs parādības iemeslus, izkliedējot visus mītus par šo tēmu.

Jāatzīmē, ka ūdens lāšu vai nelielas ledus kārtas parādīšanās uz ledusskapja kameras aizmugurējās sienas nav nekas neparasts: tas ir absolūti normāls fizikāls process.

 

 

Mitrums vienmēr savācas visaukstākajā punktā, jo zemās temperatūrās auksts gaiss satur mazāk ūdens tvaiku kā silts. Ledusskapjos tas kondensējas uz aizmugurējās sienas, jo aiz tās ir uzstādīts iztvaikotājs, kas izvelk siltumu no iekārtas iekšējās telpas.

 

Vai ūdens lāšu un ledus parādīšanās uz aizmugurējās sienas ietekmē ledusskapja darbspējas?

Protams, nē! Kā jau iepriekš rakstīju, ūdens lāšu parādīšanās uz aizmugurējas sienas ir absolūti normāla parādība. Bet, ja mitrums sakrājas kūstoša ūdens notecē, tas ir signāls tam, ka jāveic tīrīšana, pretējā gadījumā kondensāts nevarēs netraucēti izzust no dzesēšanas kameras.

Dažreiz uz aizmugurējās sienas var parādīties pārmērīgs mitruma daudzums vai biezs ledus slānis. Tas var būt saistīts ar šādiem faktoriem:

Augsta temperatūra telpā

Ja telpā ir augsta temperatūra, kompresors strādā tālāk, lai uzturētu optimālos apstākļus  produktu uzglabāšanai ledusskapī. Dažos gadījumos tas var novest pie ledus veidošanās.

 

Uz termostata uzstādīta zema temperatūra

Ja uz termostata uzstādītā temperatūra ir pārāk zema, gaiss dzesēšanas kamerā var iesūkt mazāk mitruma, palielinot tā veidošanos visaukstākajā punktā, tas ir, uz aizmugurējās sienas. Turklāt temperatūras pazemināšanās katrā ziņā ved pie dzesēšanas jaudas palielināšanās, tāpēc kompresors strādā ilgāk. Šajā gadījumā kompresora aktīva darba laikā aizmugurējai sienai ir negatīva temperatūra, kas veicina apledojuma veidošanos un lēnu atkušanu, tāpēc kondensāts nepaspēj nokļūt kūstošā ūdens notecē.

 

Produktu uzglabāšana ar lielu mitruma saturu

Uzglabājot produktus, kas satur lielu ūdens daudzumu (piemēram, augļus, dārzeņus un gaļu) vai vēl neatdzisušus ēdienus, notiek liekā mitruma izdalīšanās, kas rezultātā nosēžas dzesēšanas kameras iekšējā telpā. Šī iemesla dēļ mēs ļoti stingri iesakām neievietot ledusskapī tikko pagatavotus siltus ēdienus. Vispirms pagaidiet, kamēr tie atdziest līdz istabas temperatūrai.

Padoms: augļus, dārzeņus, gaļu un piena produktus vislabāk glabāt svaiguma zonā.

 

Bieža ledusskapja durvju virināšana

Bieža ledusskapja durvju atvēršana veicina siltuma un mitruma nokļūšanu iekārtas iekšējā telpā, tādējādi palielinot kompresora darba laiku, kas var novest pie apledojuma veidošanās.

Durvju blīvētāja deformācija

Ja kūstoša ūdens notecē nav aizsērējums, tomēr uz aizmugurējas sienas veidojas liels daudzums ledus vai dzesēšanas kameras apakšējā daļā parādās ūdens peļķes, tas liecina par bojātu vai deformētu durvju blīvējumu. Tā rezultātā siltais gaiss no apkārtējās vides nokļūst ledusskapī, palielinot mitruma uzsūkšanos un tā kondensāciju uz aizmugurējās sienas.

Nobeigums    

Liebherr ledusskapju plašajā modeļu klāstā ir modeļi ar BioFresh svaiguma zonu, kuros jūs nekad neredzēsiet ūdens lāšu vai ledus parādīšanos uz aizmugurējās sienas. Tas kļuvis iespējams, pateicoties vertikālai sadalošai starpsienai. Šajā gadījumā mitruma kondensācija notiek starp šo elementu un aizmugurējo sienu, nevis dzesēšanas kameras redzamo daļu.

 

 

Turklāt BioFresh klimatiskajā sekcijā produkti paliek svaigi daudz ilgāk nekā parastā ledusskapī.

Rakstiet mums, ja jums ir jautājumi un komentāri. Izmantojiet zemāk esošo komentāru formu vai pievienojieties mūsu Facebook lapai, lai uzzinātu vairāk informācijas.