You can't beat fresh fruit and veg

 

Skaisti: liela paplāte ar dažādu veidu augļiem ienes krāsas virtuvē, piešķirot tai dzīvīgumu. Arī dārzeņi bieži vien atrodas blakus viens otram virtuvē vai ledusskapī, lai ekonomētu vietu. Taču tā var izrādīties kļūda! Daži augļi un dārzeņi ietekmē viens otra derīguma termiņu. Bez tam, daļa augļu un dārzeņu veidu jūtas daudz labāk tieši ledusskapī, ilgāk saglabājot svaigumu un garšu.

Augļi un dārzeņi atšķiras savā starpā ne tikai pēc garšas, sastāva un audzēšanas nosacījumiem, bet tiem ir arī dažādas uzglabāšanas prasības. Daži augļi un dārzeņi izdala gāzveida vielu, kuru sauc par etilēnu. Etilēns ir pazīstams arī kā nogatavošanās hormons un garantē, ka atbilstošie veidi turpina nogatavināties arī pēc ražas novākšanas. Nogatavošanās process tiek veicināts arī tad, kad augļi un dārzeņi ir tuvumā viens otram. Tā rezultātā jau nogatavojušās šķirnes ātri bojājas. Risinājums: atsevišķa uzglabāšana un vēsums.

Tātad, kuri augļi un dārzeņi ir tie, kas izdala etilēnu un turpina nobriest? Piemēram, kauliņu augļi,  banāni, eksotiskie augļi un tomāti. Augļu un ogu piemēri, kas neturpina nobriest: ananasi, citrusaugļi, vīnogas, ķirši un lielākā daļa dārzeņu. Gurķi, salāti, burkāni, selerija, sparģeļi, kāposti, dažādas virtuves zāles un garšvielas, kā arī sēnes ir īpaši jūtīgas pret nogatavināšanās hormonu. Tas nozīmē, ka ikvienam augļu un dārzeņu tipam ir savas prasības, kas nosaka uzglabāšanas vietu un vēlamos kaimiņus. Balva par pareizu uzglabāšanu – ilglaicīgs svaigums un pilnīga garša ar visām tās niansēm!   

Ledusskapis: nogatavināšanās procesa galapunkts

Ledusskapis ir īsts varonis! Tas apslāpē mikroorganismu pieaugumu un palēnina vielmaiņas procesus augļos un dārzeņos, respektīvi, arī nogatavināšanās procesu, kuru izraisa etilēns. Tas palēnina bojāšanos. Bez tam, vēsās temperatūras saglabā arī vitamīnus un aromātus. Pateicoties kombinētai mitruma regulācijai, tādai kā Augļu un dārzeņu nodalījumā jūsu Liebherr ledusskapī , augļi un dārzeņi paliek svaigi un kraukšķīgi vēl ilgu laiku. Šajā gadījumā plastikāta maisiņi, lai pasargātu produktus no atūdeņošanās, nav vajadzīgi. Taču aplūkojiet katru augli un dārzeni individuāli – ledusskapis nav vienots risinājums.

Ļoti jūtīgi pret aukstumu ir šādi produkti: banāni, mango, baklažāni un ķirbji. Tos vislabāk uzglabāt, ja ir iespēja, pagrabā vai pieliekamajā. Tāpat noder arī speciāls „pagraba nodalījums” ledusskapī. Kartupeļi, piemēram, arī ir jāuzglabā konkrētajā temperatūrā.

Dažiem veidiem ideāls ir kompromiss starp istabas temperatūru un ledusskapi. Piemēram, nogatavojušies bumbieri, āboli, kivi, nektarīni, persiki, plūmes un avokado būs pateicīgi, ja uzglabāsiet tos ledusskapī. Pārāk cieti, nenogatavojušies augļi un dārzeņi var turpināt nogatavināties istabas temperatūrā, lai iegūtu vēlamo cietību, pirms ievietos tos ledusskapī.

Citus veidus, tādus kā: aprikozes, ķiršus, vīnogas, zaļo lapu dārzeņus un kāpostus, salātus, puravus un zaļos lokus, sparģeļus, burkānus, bietes, selerijas, redīsus, zirņus, kukurūzu un sēnes, kā arī zāles un garšaugus vislabāk uzglabāt ledusskapī.

Ja jums ir jautājumi vai komentāri, droši rakstiet mums! Izmantojiet komentāru formu, kas redzama zemāk vai pievienojieties diskusijai Facebook!


Komentāri