Dienvidamerika ir ļoti tradicionāls kontinents, un Ziemassvētku svinības ir ļoti reliģisks pasākums, kas atšķiras dažādās valstīs. Tiek rīkotas procesijas un Jēzus dzimšanas teātra izrādes, kā arī koncerti, dejas un rituāli, kas vairāk saskanas ar senajām pagānu tradīcijām, piemēram, ievēlēšanās sveču laternā.

Noche Buena

Galvenās svinības notiek 24. decembra vakarā, un tos sauc par Noche Buena. Dienvidamerikā Ziemassvētki ir laiks, kad ģimenes pulcējas kopā kārtīgas maltītes ieturēšanai, atver dāvanās, kuras dažos gadījumos atvedis Jēzus bērniņš, dažās valstīs – Ziemassvētku vecītis un dažās valstīs tās vienkārši atver kopā ar ģimeni.

Missa de Gallo

Latīņamerikāņi rīko lieliskas ballītes ar tradicionālo mūziku un apmeklē Missa de Gallo (Brazīlijā Misa do Galo) – vēlu vakarā notiekošu misi, par kuru mēdz teikt, ka tā ir tik ilga un gara padarīšana, ka vairums cilvēku nenonāk mājās līdz pat pirmajiem gaiļiem! “Galo” gan spāņu, gan portugāļu valodā nozīmē “gailis”. 25. decembrī ģimenes sanāk kopā, lai kopā ar saviem tuviniekiem garšīgu mielastu.

Christmas South America

Argentīnā papīra laternas, sauktas par “globos”, tiek palaistas gaisā pēc pusnakts Ziemassvētku vakarā.

Tradicionālie svētku ēdieni Latīņamerikā

Vispopulārākie svētku ēdieni Latīņamerikā ir Pan de Pascua Čīlē (maize, kas pildīta ar augļiem un riekstiem), Tamales Peru (garšvielās marinēta gaļa un kukurūzas milti, kas tvaicēti vai cepti kukurūzas miziņās), Moros y Cristianos Kubā (baltie rīsi un melnās pupiņas), Hallacas Venecuēlā (kukurūzas mīkla, kas pildīta ar liellopa gaļas, cūkgaļas un vistas sautējumu, ietīta ceļmallapu lapās, kas pārsietas ar stīgām un tad vārīta), Peru Brazīlijā (tītars portugāļu valodā), ko pasniedz ar kartupeļu salātiem.

Tamales

Karību jūras valstīs Tamales ir populārs ēdiens Ziemassvētku laikā

Epifānija, kas katru gadu iekrīt 6. janvārī, ir oficiāla pēdējā Ziemassvētku svinību diena lielākajā Dienvidamerikas daļā. Šī ir diena, kad Latīņamerikā svin Triju ķēniņu ierašanos, nesot dāvanas Jēzum. Dia de los Reyes Magos jeb Triju Gudro diena ir vēl viena svētku diena, un tās noslēgumā tiek noņemti visi Ziemassvētku rotājumi.

Vai jums patika šis raksts? Ja jā, droši sazinieties ar mums un dalieties ar to Facebook!