Kvalita a čerstvost potravin jsou klíčové pro vaše zdraví a spokojenost. Příroda nabízí dokonalé spektrum živin: vitamíny, minerály a sacharidy, které dodávají energii, zvyšují obranyschopnost a zlepšují náladu. Skladování při správné teplotě a vlhkosti zachová v potravinách lahodnou čerstvost a skvělou chuť po dlouhou dobu. Tento blog se zabývá tím, jak to funguje.

 

Po dlouhém dni v práci potřebujete rychlé občerstvení a nejlepší je dát si čerstvé ovoce, ovocný džus, křupavý salát nebo chutnou zeleninu! Nejen že rychle občerství, ale zlepší vám i náladu. Chcete-li zachovat vitamíny a živiny, které obsahují, musíte je mít doma správně uskladněny. Trvanlivost je závislá hlavně na čerstvosti potravin, ale také na teplotě a vlhkosti, v jaké jsou potraviny uchovávány. Z tohoto důvodu společnost Liebherr vyvinula technologii BioFresh, která díky přesné elektronice umožňuje skladování  potravin těsně nad 0 °C.

 

Cílená vlhkost pro různé potraviny

BioFresh umožňuje individuální nastavení vlhkosti v zásuvkách. Nastavení systému na DrySafes se vyznačuje velmi nízkou vlhkostí (suché klima) a je ideální pro skladování masa, ryb nebo mléčných výrobků.

Zásuvky  BioFresh-Safe

Regulace vlhkosti znamená, že můžete individuálně nastavit vlhkost vzduchu v zásuvkách BioFresh

Nastavení na HydroSafe je vhodné pro optimální skladování rozbaleného ovoce a zeleniny. Ovoce a zelenina mají vysoký obsah vody a ten by měl být zachován i během skladování. Pokud je zásuvka s nastavením HydroSafe kompletně naplněna, vytvoří se prostředí s vlhkostí vzduchu až 90 %, takže vlhkost v potravinách zůstane zachována a potraviny tak vydrží déle čerstvé. Kiwi skladované v BioFresh HydroSafe si zachovává svůj vzhled, jemnou chuť a obsah vitamínů po dobu 80 dní, na rozdíl od 40 dní při běžném skladování. Alpine sýr vydrží v běžné ledničce čerstvý 10 dní, ale v BioFresh DrySafe až neuvěřitelných 110 dní!

 

// Vytisknout