Maso poškozené mrazem

Jako obvykle vám po grilování zbylo maso a není nic lepšího, než nesnědené či tepelně neopracované potraviny zamrazit. Jaké je však tajemství mražení potravin, aby se jídlo mražením nepoškodilo? Pojďme si nejprve říci, co vlastně poškození potravin mrazem znamená a zda je vhodné toto jídlo konzumovat.

Výraz poškození potravin mrazem se používá v souvislosti s vysušením mražených potravin. K tomu dochází, pokud mražené potraviny nejsou ve vzduchotěsném obalu. V takovém případě vzduch proniká do obalu a potraviny vysušuje. Na povrchu, který byl vystaven působení vzduchu, dochází ke vzniku nevzhledného černo-šedého zbarvení. K poškození potravin mrazem může dojít také kolísáním teploty například v průběhu přepravy. Důvodem je opět nedokonalé zabalení potravin.

Začněme ale dobrou zprávou. Ačkoliv šedo-černé zbarvení nevypadá příliš vábně a vy váháte, zda je potravina stále vhodná k jídlu, jediné, co toto nevábné zbarvení znamená je, že jídlo je vysušené. Můžeme to přirovnat k tomu, když necháme volně ležet plátek šunky, který na vzduchu okorá. Prakticky veškeré potraviny obsahující vodu mají tendenci na vzduchu při pokojové teplotě vypařováním ztrácet vlhkost a měnit tím svou barvu. Přestože potraviny vysušené mrazem nevypadají vábně, jsou nezávadné a lze je bezpečně upravit a zkonzumovat.

 

Pokud se chcete poškození mrazem vyvarovat, základem je správné balení potravin.

Ve skutečnosti se mražením potravin obsahujících vodu vysychání předchází, protože voda obsažená v jídle zmrzne a vytvoří pevné krystaly, které uvnitř jídla zůstanou.  Kupodivu však i mražené jídlo může vyschnout. Možná jste si všimli, že i když led při běžné teplotě mrazničky -18 °C netaje, může nakonec zmizet!

Není to žádná velká záhada, jak se může na první pohled zdát. Podobný efekt nastane, když zahříváte krystaly jódu. Při zahřívání jód sublimuje, tzn. přímo se přeměňuje z pevné látky na plynnou. A přesně to se děje v mrazničce – led sublimuje.

Řešení: omezte volný prostor kolem mražených potravin tím, že je vložíte do těsného obalu, který je zároveň vodotěsný (použijte například mrazicí sáčky). Pokud tak učiníte, mražené potraviny neztratí prakticky žádnou vlhkost.

O mražené potraviny se tedy vždy dobře starejte a používejte vhodné sáčky. Kvalitní a čerstvé potraviny si budete moci vychutnat i po několika měsících skladování.

// Vytisknout