Jak uchovávat ryby a mořské plody?

 

Čerstvé ryby jsou samozřejmě zdravé a chutné. Stejně tak mořské plody by měly být pravidelně součástí jídelníčku – ideálně čerstvé. Čerstvé ryby se však rychle kazí a je obtížné je skladovat. Proto není vždy vhodné skladovat je v normální chladničce. Liebherr je odborníkem na skladování potravin a je tedy vhodnou volbou. V tomto článku z FreshMAG se dozvíte nejlepší způsob, jak skladovat ryby a mořské plody.
Pokud jste milovníkem čerstvých ryb, určitě často přemýšlíte, jak nejlépe mořské plody a ryby skladovat. Stejnou otázku si položili naši vývojáři a jako obvykle k ní přistoupili vědecky. Vyhlášený Max Rubner-Institut (Spolkový výzkumný ústav pro výživu a potraviny) zkoumal různé druhy ryb s ohledem na

  • mikrobiologii: biologická zátěž, specifické bakterie způsobující kažení ryb
  • chemii: obsah tuku, obsah bílkovin
  • fyziku: textura, hodnota pH, schopnost vázat vodu.

Výsledek: Pokud skladovací teplota klesne z 0 °C na -2 °C, doba skladování se prodlužuje o přibližně 56 %. Co to znamená pro vás jako pro zákazníka?

Umění regulovat nízké teploty

Zatímco je zóna BioFresh v chladničce Liebherr s teplotou těsně nad bodem mrazu ideální pro skladování ovoce, zeleniny, masa a mléčných výrobků, další zóna s teplotou -2 °C může prodloužit dobu skladování ryb a mořských plodů ze dvou na tři dny. To byl dostatečný důvod k tomu, aby naši vývojáři vyvinuli takovou zónu o teplotě -2 °C. Laik si určitě říká, kde je háček. Výzva spočívá v tom, že existuje jedna chladicí jednotka, která musí dodat konstantní chladný vzduch do 3 různých teplotních zón v samotném chladicím prostoru. Rovněž je třeba zajistit, aby se teplotní zóny navzájem neovlivňovaly. Umění spočívá v přesném ovládání všech komponentů, jako je kompresor a ventilátor, v aktivaci speciálních vzduchových klapek používaných k (re)cirkulaci studeného vzduchu a v návrhu speciálních izolačních desek.

Flexibilita, kterou chceme nabídnout našim zákazníkům, je však také výzvou. Koneckonců nemusíte ani využít plnou kapacitu celé zásuvky pro ukládání ryb nebo mořských plodů a můžete upřednostnit, aby ve zbývající části zásuvky byla standardní teplota BioFresh těsně nad 0 °C.
Výsledek práce našich vývojářů se nazývá BioFresh-Plus a splňuje všechna očekávání, která byste mohli mít o dokonalém skladování potravin. Prvním novým modelem BioFresh-Plus je model Liebherr CBNPes 4878.

Maximální flexibilita pro všechny požadavky skladování – s BioFresh-Plus

A opravdu nabízí všechno! Chladnička obsahuje dvě zabudované zásuvky (boxy). Spodní zásuvka BioFresh má vždy teplotu těsně nad 0 °C. Horní zásuvka může být nastavena jak na teplotu těsně nad bodem mrazu, aby sloužila jako další BioFresh zásuvka, tak na -2 °C, aby sloužila jako BioFresh-Plus zásuvka pro ryby a mořské plody. Abychom vás ušetřili neustálého zadávání menu pro zjištění konfigurace, kterou jste vybrali pro horní zásuvku, CBNPes 4878 zobrazí aktuální teplotu na horizontální dělicí desce.

Teplota v BioFresh Plus

Tuto malou zásuvku lze posunout zprava doleva a naopak. A tak má pravá část zásuvky (která může být velká nebo malá, v závislosti na poloze malé zásuvky) -2 °C, zatímco levá část zásuvky má vždy teplotu těsně nad 0 °C.

Můžete si tedy vybrat, zda chcete použít horní zásuvku jako BioFresh nebo ji rozdělit na BioFresh a BioFresh-Plus. V druhém případě můžete zvolit velikost boxu BioFresh-Plus, která vyhovuje vašim požadavkům pro skladování ryb.

Perfekcionista ve skladování – nejen pro ryby a mořské plody

CBNPes 4878Pokud chcete dosáhnout dokonalého výsledku skladování, CBNPes 4878 je pro vás dokonalým modelem a splňuje všechny vaše potřeby jako odborník na skladování a gastronomii. CBNPes 4878 má kromě BioFresh-Plus a BioFresh celou škálu chytrých funkcí. Zahrnuje zásobník na ledu s přívodem vody ze sítě – vždy tak máte doma čerstvé kostky ledu a není třeba doplňovat a čistit nádrž na vodu. CBNPes 4878 má také integrovanou mrazicí přihrádku NoFrost, takže nemusíte spěchat do sklepa pokaždé, když potřebujete něco mraženého. Pokud si myslíte, že takové pohodlí má háček ve formě vysokých účtů za elektrickou energii, tak se mýlíte. CBNPes 4878 používá o 20 % méně energie než třída energetické účinnosti A +++, která je v současné době tou nejvyšší.
Takže pokud jste nadšený a častý kuchař, staráte se o svěžest vašich ingrediencí a chcete je dokonale skladovat, měli byste se na našich webových stránkách nebo u vašeho prodejce Liebherr podívat na CBNPes 4878.

// Vytisknout