Jak dlouho lze skladovat otevřenou láhev vína?

Je to opakující se a často nejistá situace: Otevřeli jste opravdu pěknou láhev vína, ale nemůžete ji dopít. Chcete si zbytek užít později, ale jak dlouho si zachová svou kvalitu, když už je otevřeno?

Víno má ze všech spotřebních zboží jednu z nejdelších životností. Dobře utěsněná a chráněná pouze několika miligramy siřičitanu mohou být některá kvalitní vína uchovávána a vychutnávána po celá léta (dokonce i desetiletí) a některé vína se ve skutečnosti s věkem zlepšují. Nicméně, jakmile je láhev otevřena, je víno nevyhnutelně vystaveno kyslíku – jeho nejhoršímu nepříteli – a začíná postupný proces oxidace. Po určitém čase se účinky oxidace začínají projevovat, když se složení ovoce začíná měnit. Čerstvost a bezprostřednost vína upadá, komplexnost jeho dojmu na patře slábne, živost a rovnováha v jeho chuti se ztrácí a v ústech přetrvává nudný a nevýrazný pocit.

 

Taniny chrání víno před kyslíkem

Zobecnění týkající se toho, jak rychle se tyto oxidační procesy objevují podle typu vína, jsou velmi obtížná. Obecně však vína s pevnější strukturou, jako jsou ta s pevnějším tělem a vyšším obsahem alkoholu nebo kyselin, a ta, která jsou sladší, mohou odolávat oxidaci po delší dobu než lehká, jemná vína s nízkou kyselostí. U červených vín hraje důležitou roli kyselina taninová (také známá jako tanin). Tato přírodní složka, hojně přítomná v robustnějších červených vínech, je zodpovědná za typický mírně neostrý/suchý pocit na patře a zapůjčuje plným červeným vínům jejich páteř a strukturu. Kromě toho jsou taniny také silné antioxidanty, které alespoň po určitou dobu poskytují vínu stupeň ochrany před škodlivými účinky kyslíku.

 

Kdy už víno nepít

Jak dlouho může být otevřená láhev vína uskladněna a stále vychutnána, je velmi subjektivní otázka, na kterou si musí každý jednotlivec odpovědět sám. Dokonce i když víno ztratilo část své ovocnosti, a již nemá stejnou kvalitu chuti, jako když bylo čerstvě otevřeno, může stále ještě dobře chutnat. Ale jakmile víno začne vykazovat jasné známky oxidace – ztmavnutí barvy, matný vzhled namísto zdravého lesku a nápadná změna v chuti a vůni, která může být přirovnána k potlučeným jablkům – již na patře nebude potěšením.

Červené víno do ledničky?

 

Červené víno také patří do ledničky

Abyste pomohli zpomalit postupný pokles kvality, když postupuje oxidace, je nejlepší nechat otevřené lahve s vínem studené a co nejlépe vzduchotěsné. A tak je nejlepší místo pro uskladnění vašeho otevřeného vína (ano, dokonce i vašeho červená vína!) v chladničce, protože nižší teploty výrazně zpomalují rychlost oxidace. Pokud to uděláte, mělo by každé víno snadno vydržet dva až tři dny, s malým zřetelným zhoršením chuti nebo požitku. Obzvláště dobře strukturované víno by mohlo vydržet i po dobu jednoho týdne. Ale i kdyby se vaše víno dostalo do fáze, kdy už nechutná dobře, neznamená to, že si ho již nemůžete vychutnat – rozhodně není nepoživatelné nebo škodlivé pro konzumaci a může být dobře využito při vaření.

 

// Vytisknout