Kostky ledu

Chladničky Liebherr se zařízením IceMaker vám automaticky doplňují zásobu ledových kostek, abyste si mohli vychutnat osvěžující nápoje s ledem, kdykoli budete chtít. Ale jaká technologie vám umožňuje si tyto nápoje ve sklenici plné ledu vychutnat?

 

Určitě si to umíte představit. Je horký letní den a vy sedíte na zahradě nebo na terase s chladnou sklenicí šťávy nebo posilujícího nápoje a vylepšíte ho tím, že přidáte něco extra … několik kostek ledu! Je to ten okamžik, kdy kostky ledu zasáhnou váš nápoj … tiše praskají, než se pomalu rozpustí. Úplná blaženost! To je přesně to, co jste potřebovali; to je to, o čem je léto – a nápoje rozhodně musí obsahovat kostky ledu! Ale jak Liebherr kostky ledu vytváří? Jaká technologie se za tímto procesem skrývá a jak to, že jsou tyto kostky ledu tak dokonalé?

Geometrie kostky ledu od Liebher

 

V první řadě samozřejmě musí voda změnit svůj fyzický stav z kapaliny na pevnou látku, aby vytvořila led nebo kostky ledu. Ve spotřebičích Liebherr jsou hotové kostky ledu vyrobeny z asi 9 ml vody, což odpovídá „hmotnosti“ asi 9 gramů na jednu kostku. Předtím, než se voda změní v led, musí být nejdříve „přivedena“ do spotřebiče, a to lze provést jedním ze dvou způsobů: buď je spotřebič připojený na vodovod nebo má zásobník vody. O tom si řekneme více trochu později, ale nejprve se podívejme, jak se vyrábí kostky ledu. Plastový zásobník na kostky ledu se automaticky naplní vodou elektronickým systémem, který funguje ve spotřebičích se zařízením IceMaker a IceCenter. V závislosti na typu přívodu vody je pro naplnění po určitou dobu aktivováno buď čerpadlo (zásobník vody), nebo solenoidový ventil (připojení na vodovod).

 

Snímač pod zásobníkem na kostky ledu detekuje, kdy je voda dostatečně zmrzlá a poté spustí proces automatického vydávání kostek ledu. Za tímto účelem se zásobník na kostky ledu otáčí a při dosažení určitého „úhlu natočení“ se zadní část zásobníku přestane pohybovat, zatímco přední konec se dále otáčí o dalších 20 °, což způsobí uvolnění kostek – to je podobné manuálnímu procesu otáčení zásobníku ledu tak, aby kostky vypadly. A odtud vznikl název: TwistTray. Na rozdíl od některých modelů jiných výrobců se kostky ledu ani trochu nerozmrazují, aby se usnadnilo jejich uvolnění, a tak se kostky ledu Liebherr v zásobníku nikdy nelepí – což přispívá k jejich neodolatelně atraktivnímu tvaru.

 

Spotřebič se zařízením IceMaker – připojení na vodovod nebo zásobník vody?

IceMaker od Liebherr

Jak již bylo řečeno, když si vyberete chladničku Liebherr se zařízením IceMaker, můžete se rozhodnout mezi chladničkou s připojením na vodovod nebo se zásobníkem vody. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že u druhé možnosti budete muset čas od času doplňovat vodu, ale zásobník vody o objemu 1,2 litrů představuje inovační řešení, pokud je kvalita vody nízká nebo není k dispozici přívod vody. Lze jej snadno vyjmout pro naplnění. IceMaker připojený na vodovod zajistí nepřetržitou dodávku kostek ledu vysoké kvality bez ohledu na příležitost. V závislosti na modelu vyrábí IceMaker až 0,8 kg/24 hodin u vestavěných spotřebičů o šířce 60 cm a 1,0 kg/24 hodin u spotřebičů o šířce 75 cm. Všechny modely s připojením na vodovod mají zásobník na kostky ledu, do kterého se vejde 1,5 kilogramu. Spotřebiče s připojením na vodovod jsou standardně vybaveny připojovací hadicí vysoké kvality o průměru ¾ “ a délce 1,50 m a v případě potřeby lze objednat pružnou vyztuženou hadici o délce 3,0 m od týmu zákaznického servisu společnosti Liebherr.

 

Následující spotřebiče Liebherr mají IceMaker s připojením na vodovod:</h3

 • CBNPes 5167
 • CBNPes 3967
 • SBSes 7165
 • SBSes 7353
 • CBNes 6256
 • SBS 70I4
 • ICBN 3366
 • ECBN 5066

 

U následujících spotřebičů je voda dodávána ze zásobníku vody:

 • CBNPes 3976
 • ICN 3366
 • CNesf 5123

 

IceCenter Liebherr nabízí optimální všestrannost pro servírování chladných nápojů, dodávání kostek ledu, drceného ledu a chlazené vody. To vše lze dosáhnout stisknutím dotykových páček, které během používání svítí LED kontrolkou (pokud není zapotřebí, světlo může být vypnuto). Integrovaný vodní filtr zajišťuje optimální kvalitu vody. (Funkce dostupné u SBSes 8283)

 

Mimochodem společnost Liebherr vyrábí automatizované systémy na kostky ledu od roku 2003. Spotřebiče se zařízením IceMaker vyrábí téměř kuželovité kostky ledu, a to z jednoduchého důvodu: tato tvarovaná „kostka“ se po zmrazení snadněji uvolňuje ze zásobníku. Najednou je možno vyrobit deset kostek ledu nebo „ledových kuželů“, a v případě potřeby mohou být díky rychlému automatizovanému „výrobnímu procesu“ vyrobeny každé dvě hodiny nové kostky. Navíc lze zvýšit rychlost produkce kostek téměř o 50 % stisknutím tlačítka SuperFrost.

 

A než zapomenu … ne všechny kostky ledu jsou vyrobeny z ledu …! V dnešním digitálním světě není nic, co by se nedalo nalézt … včetně „digitálních kostek ledu“ – které přirozeně pocházejí ze společnosti Liebherr! Můžete si je stáhnout do svého iPhonu kdykoli a kdekoli se vám zlíbí. Samozřejmě zdarma!

 

Stáhněte si bezplatnou aplikaci zde!

 

Máte nějaké dotazy nebo komentáře k tomuto příspěvku? Diskutujte o nich s námi na Facebooku, nebo použijte funkci komentářů ve spodní části příspěvku.

// Vytisknout