V této rubrice pravidelně zveřejňujeme některé z nejzajímavějších, bizardních a zábavných zákaznických dotazů, které jsme obdrželi prostřednictvím našich komunikačních kanálů. Ty každodenně připomínají našemu servisnímu týmu úroveň důležitosti, kterou naši zákazníci kladou na své spotřebiče Liebherr; je to pro nás výzva na různých úrovních: ať už jde o vysoce odborné znalosti ohledně našich chladniček a mrazniček nebo se kreativně zamyslet nad něčím novým.

Jak bezpečně dostat domů novou chladničku?

Staré přísloví praví, „tři stěhování jsou stejně špatná jako oheň“. Což znamená, že tolik věcí bude poškozeno během třech stěhování, jako by je zničil oheň! Chcete-li zabránit spálení Vašich prstů při dalším stěhování, tento blog Vám řekne, jak můžete bez poškození přepravit Vaši milovanou chladničku a mrazničku z místa A do místa B. Je to jeden z nejčastějších dotazů, které naši pracovníci zákaznického centra zodpovídají.

Vzpřímeně nebo naležato? Fakta a mýty

 

Ať už jste hledali informace na internetu nebo diskutovali s přáteli nad skleničkou, určitě jste se setkali s několika populárními mýty ohledně přepravy ledniček. Někteří lidé budou trvat na tom, že se ledničky přepravují naležato, a jiní budou tvrdit, že jedině nastojato. A určitě budete také rozebírat, co dělat při příjezdu do cíle: nemusíte přístroj před spuštěním nechat několik hodin stát?

Z technického hlediska (bez použití měřicích přístrojů!) by chladničky a mrazničky Liebherr měly být přepravovány ve vzpřímené poloze, maximálně lehce nakloněné. Důvodem je, že konzola kompresoru je navržena tak, aby absorbovala vibrace kompresoru během jeho provozu (když je spotřebič ve vzpřímené poloze). Pokud je spotřebič přepravován vodorovně, vibrace, ke kterým dochází během přepravy, působí boční zatížení konzole a můžou ji poškodit.

Mnoho zákazníků se také ptá, zda mohou svou chladničku nebo mrazničku zapnout hned, jak dorazí na místo určení. I zde se objevuje mnoho rozporuplných rad. U přístrojů Liebherr je odpověď krátká a jasná: Ano! Přístroje Liebherr můžete zapnout ihned po přepravě.

Tajemství úspěšné přepravy

 

Pokud je přeprava pouze z jednoho podlaží do druhého, není zde moc o čem přemýšlet: jednoduše odpojte přístroj z elektrické sítě, zaúkolujte pár silných pomocníků, přesuňte přístroj a znovu ho zapojte do elektrické zásuvky na novém místě.

Při přepravě na delší vzdálenosti zvažte následující:

 • Spotřebujte co nejvíce potravin uložených ve spotřebiči.
 • Vypněte přístroj s časovým předstihem před stěhováním tak, aby se stihl odmrazit.
 • Pečlivě vyčistěte spotřebič pomocí pH neutrálního čisticího přípravku, jako je voda s mycím prostředkem. Upozornění: důrazně doporučujeme, abyste nečistili spotřebič octem, jak často doporučují on-line webové diskuze, protože kyseliny, které ocet obsahuje, mohou poškodit plast uvnitř spotřebiče.
 • Vyjměte všechny skleněné police ze spotřebiče a ujistěte se, že jsou správně zabalené, aby se během přepravy nerozbily.
 • V ideálním případě zabalte přístroj do přikrývek nebo fólií, aby nedošlo k poškrábání.
 • Chladničky a mrazničky vždy přepravujeme ve vzpřímené poloze a jen lehce nakloněné.
 • Zajistěte přístroj pomocí popruhů, aby nedošlo k jeho převrácení.
 • Zalepte dveře spotřebiče, aby se během přepravy neotevřely.
 • Je-li to možné, chraňte přístroj před silnými vibracemi.
 • Na místě určení použijte vodováhu pro optimální umístění přístroje.
 • Jak již bylo řečeno, spotřebič můžete znovu zapnout ihned po přepravě.

Upozornění: tyto tipy se týkají pouze přístrojů Liebherr. Věříme, že pokud se budete řídit našimi radami, bude pro vás přeprava spotřebičů méně stresující a brzy si vaši chladničku a mrazničku budete užívat v novém domově.

Jaké máte zkušenosti s přepravou chladniček a mrazniček? Napište nám! Napište komentář pod tímto příspěvkem nebo s námi diskutujte na Facebooku.

// Vytisknout