4 způsoby jak odhalit, že vaše vejce jsou čerstvá.

 

V ledničce objevíte jedno osiřelé vejce. Jaké je ale jeho stáří? Měli byste si dělat starosti ho sníst? Prověřte jeho čerstvost s našimi čtyřmi jednoduchými radami.

 

Určitě jste někdy stáli před otevřenou ledničkou a ptali se sami sebe: „Kdy jsem koupil tahle vejce? Zajímalo by mě, jestli jsou ještě k jídlu?“ Možná, že jste je rozklepli a řádně si přičichli, ale vězte, že je více způsobů, jak zkusit čerstvost vašich vajec. Zde jich několik najdete:

 

Test ve vodě

Vejce ponořte do vysoké sklenice se studenou vodou. Pokud vajíčko zůstane u dna, je čerstvé; pokud začne balancovat a klonit se na stranu, jedná se o vejce sice o trochu starší, ale můžete ho bez jakéhokoli problému použít; pokud vyplave na povrch, jedná se pravděpodobně o velmi staré vejce, které není bezpečné k požití a nejlepší je ho vyhodit!

Důvodem, proč se vejce během určité doby vznáší k hladině, je odpařování jeho obsahu skořápkou a vzniklá dutina je nahrazena vzduchem. Čím více je vzduchu ve vajíčku, tím lépe je vodou nadnášeno – a samozřejmě tím je i starší.

 

„Rozklepni vejce“ test

Rozklepněte vejce a uvidíte, jak vypadá žloutek a bílek. Jestliže je žloutek pěkně vyboulený a kolem těsně přiléhá hustý bílek, vejce je stále čerstvé. Pokud je ale žloutek plochý a bílek řídký, vejce je staré. Příčinou je, že bílkovinné řetězce (různé látky spolu propojené) se postupem času v bílku rozpadají, a to je důvodem, proč žloutek s bílkem ve starém vejci spolu nedrží a řídnou.

 

Test poslechem přes skořápku

Pokud s vejcem zatřesete a neozve se žádný zvuk přelévajícího se obsahu, je jasné, že vejce je čerstvé a lze ho použít. Určitě ho nejezte v případě, pokud naopak uslyšíte, že se při třesení vnitřní obsah přelévá, protože se vzduch dostal dovnitř a rozpíná vzduchovou bublinu vzniklou přirozenou cestou.

 

Pozor na datum spotřeby

Na obalu vajec je určen datum spotřeby. Dodavatel tak zaručuje, že v případě správného způsobu uskladnění budou použitelná alespoň po tuto dobu. Obecně řečeno, pokud jsou vejce dobře uvařena, je jejich konzumace po datu spotřeby po určitou dobu také bezpečná. Přesto je ale lepší si to potvrdit pomocí jednoho z nabízených testů. Také hygiena hraje významnou roli v uchování vajec, a to zvláště s ohledem na riziko nákazy salmonelou. Dávejte tedy pozor na následující:

  • Kupujte vždy ta nejčerstvější vejce a použijte je v doporučené době.
  • Vejce skladujte v lednici, protože salmonela se stěží množí při teplotě nižší než 6 °C, zatímco při pokojové teplotě dochází k jejímu prudkému nárůstu. Zpětné zchlazení vzniklou škodu nevrátí!
  • V receptech, kde jsou požadována syrová vejce, použijte pouze ta nejčerstvější.
  • Vejce pro vaši snídani vařte zvolna na mírném ohni po dobu alespoň 5 minut.
  • Po době spotřeby by měla být vejce konzumována jen po důkladném uvaření, protože teplota 70 °C zničí bakterie salmonely.
  • Pokud najdete na skořápce prasklinu, použijte vejce co nejdříve do jídel, ve kterých se dobře provaří.

 

Kde bych měl ve své lednici Liebherr skladovat vejce?

Vejce mohou být skladována v hlavním prostoru lednice po dobu 15 dní, nebo v Liebherr BioFresh zóně až po dobu 45 dní.

 

Co ještě zbývá dodat? Pochutnejte si na vejcích!

Na který test spoléháte, abyste zjistili čerstvost vašich vajec? Prosíme, napište nám! Na odpověď použijte formulář níže pod tímto příspěvkem nebo si o tom s námi přijďte popovídat na Facebook.

 

// Vytisknout