Ačkoli jsou chladničky a mrazáky od společnosti Liebherr výjimečně energeticky úsporné, následující tipy a nápady Vám pomohou ještě více snížit spotřebu energie. 

 

Během posledních let se naše chladničky a mrazáky stávaly energeticky účinnějšími. I přesto Vy, jako zákazník, můžete stále dosáhnout rozdílu a uspořit ještě více energie.

 

  • Předtím, než horké potraviny vložíte do chladničky nebo do mrazáku, nechejte je zchladnout při pokojové teplotě.
  • Pokud chcete rozmrazit zmrazené pokrmy nebo ingredience na další den, udělejte to v chladničce. Rozmrazování potravin funguje jako zásobárna chladu, uvolňuje chlad do chladničky, což znamená, že zařízení může méně pracovat pro udržení chladu, čímž šetří elektřinu.
  • Často používané položky skladujte v přední části zařízení tak, abyste se k nim při otevření dveří rychle dostali.
  • Pokud máte děti, které pravidelně hledají svačiny a nápoje, uložte jejich oblíbené svačiny do úrovně očí, a tak zabraňte plýtvání energií.
  • Vhodné umístění Vaší chladničky nebo mrazáku má také dopad na spotřebu energie: nikdy neumísťujte zařízení vedle zdroje tepla, jako je radiátor; vyhněte se přímému slunečnímu záření a ideálně umístěte zařízení na chladném, zastíněném místě.

Společnost Liebherr má také příslušenství, které Vám pomohou šetřit energii. Po úspěšné sklizni hory čerstvé, chutné zeleniny, se šuplíky Vašeho mrazáku postupně opět vyprázdní. Pokud máte chladničku Liebherr BioFresh nebo mrazák s technologií NoFrost, je možné od maloobchodníků zakoupit úspornou přepážku Vario v šířkách 60 a 70 cm pro mnoho modelů. Jednoduše zasuňte jeden z nich do pozice nad prvním nevyužitím šuplíkem a všechny šuplíky pod ním se již nebudou ochlazovat – ušetříte až o 50 procent více energie.

// Vytisknout