Marinování masa

Konečně je tu léto a s ním také přichází grilovací sezóna. S rodinou a přáteli si brzy budete užívat všechna ta lákavě vypadající jídla pečená na žhavých uhlících a doplněná báječnými saláty, zeleninovými špízy a bagetkami s bylinkovým máslem. Když ale přijde na grilování vašeho oblíbeného masa, vynoří se řada otázek a pochybností. Měl bych koupit maso již marinované nebo se chopit marinování já sám? Která marináda se nejlépe hodí k jakému druhu masa? Jak tedy připravit marinádu? Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli, co potřebujete vědět o marinování masa, a zjistili tak, jak je to snadné….

 

Tak, jako mnoho věcí v životě, pokud jde o grilování, naše chutě se mohou značně lišit: jsou tací, kteří se rádi rozhodnou pro již marinované maso, ti, kteří dají přednost vlastnímu marinování, a pak lidé, kteří rádi připravují maso na grilu jen s trochou soli a pepře a později si přidají trochu něčeho pikantnějšího. V každém případě je toho hodně co říci ve prospěch dobré domácí marinády,

Začněme kupováním masa, kdy pouze u nemarinovaného budete moci říci, jestli je opravdu čerstvé. Marinády skrývají přirozenou vůni masa stejně tak, jako jeho skutečnou barvu. Při určování čerstvosti masa jsou obě tyto skutečnosti velmi důležité. Navíc při přípravě vlastní marinády vždy přesně víte, co obsahuje. To neplatí jen pro alergiky a osoby se zvláštními potřebami, to platí pro každého, neboť nadbytečná konzumace zvýrazňovačů chuti a konzervantů není nikomu ku prospěchu.

Jak vidíte, tyto dva jasné důkazy ukazují, proč byste měli zkusit marinování masa vlastními silami, a věřte, že marinování samo o sobě nevyžaduje žádné zvláštní úsilí. Při přípravě ale mějte na paměti jednu důležitou věc: ne každá marináda se hodí ke každému typu masa. Recept, který najdete níže, je pro vynikající marinádu dobře se hodící k telecímu, hovězímu a kuřecímu masu. Proč to tedy nezkusit?

Marinování masa

Jednoduchá a velmi chutná marináda na maso

Suroviny:

30 g rozmarýnu

1 pálivá chilli paprička

3 g pepře Sansho

6 čerstvých lístků koriandru

300 ml slunečnicového oleje

Příprava:

Nahrubo pokrájejte chilli papričku a rozmarýn, které spolu s ostatním kořením přidejte do vysoké nádoby. Pomocí ručního tyčového mixéru všechny přísady najemno rozmixujte. Olej spolu s marinádou z koření rozetřete na maso, které jste si vybrali, a nechte 5 hodin v ledničce odpočinout. Dobře se hodí hluboký talíř na těstoviny se širokým okrajem nebo mísa, aby se maso v marinádě dobře uleželo.

Po 5 hodinách bude maso dokonale marinované a připravené pro grilování. V této chvíli můžete ještě přidat špetku soli a pepře. Maso ale posolte až těsně před položením na gril. Nikdy nepřidávejte sůl do marinády, protože sůl vytahuje vodu a vysušuje tak maso.

Abychom nezapomněli: pokud se rozhodnete pro kuřecí maso, po vyndání z lednice jej zpracujte, jak nejrychleji je to možné, abyste snížili riziko infekce způsobené salmonelou. Při přípravě kuřete vždy dbejte na to, aby maso nebylo v blízkosti ostatních potravin, a okamžitě omyjte všechno kuchyňské náčiní, které přišlo do kontaktu s kuřecím masem. Jinak je tomu u hovězího masa, které může být vyndáno z lednice a odpočívat při pokojové teplotě až do chvíle samotného grilování.

Před tím, než položíte maso na rošt grilu, lehkým klepnutím odstraňte přebytečnou marinádu, aby nedošlo k jejímu odkapávání na rozpálené uhlíky, a zamezte tak vznícení plamenů, které svojí vysokou teplotou mohou spálit koření, popřípadě celý plátek masa. Proč tedy příště nezkusit marinovat své vlastní maso? Určitě tomu přijdete na chuť!

 

Jaké marinády připravujete na grilování? Pošlete nám váš nejoblíbenější recept. Na odpověď použijte formulář pod tímto příspěvkem nebo si o tom s námi přijďte popovídat na Facebook.

// Vytisknout