Jak nejlépe odmrazit mrazák?

Existuje situace, kterou jistě znáte: pokaždé, když se podíváte do svého mrazáku, šuplíky jdou stále obtížněji otevřít, jelikož se na nich tvoří led. A po každém takovém tahání si pomyslíte: Skutečně musím mrazák brzy odmrazit – jen kdyby to nevyžadovalo tolik času a úsilí! Dnes Vám dáme užitečnou radu, jak se zbavit ledu ve Vašem mrazáku, a doporučíme Vám nejlepší způsob, jak pečlivě uchovat Vaše potraviny během odmrazování.

 

Odmrazování mrazáků: proč je každopádně nezbytné?

Nejprve se podívejme na důvod, proč je především nutné mrazáky skutečně odmrazovat. Vlhkost vstupuje do zařízení v podstatě dvěma cestami: z potravin, které jsou aktuálně uloženy v mrazáku a z pravidelného otevírání dveří. Vlhkost se usazuje uvnitř a vytváří led, ztěžuje otevírání šuplíků. Navíc, tato tvorba ledu znamená, že čím více energie je použito pro udržení požadované teploty v mrazáku, tím více je použito elektřiny.

 

Jak často mám odmrazovat svůj mrazák?

Pro zvládání tvorby ledu, čímž budete udržovat spotřebu energie, co nejníže je to možné, doporučujeme odmrazovat Váš mrazák jednou nebo dvakrát ročně. Může být nezbytné provádět odmrazování častěji, podle úrovně okolní vlhkosti. Pravidelným odmrazováním zajistíte, aby byl Váš mrazák schopen vždy optimálně fungovat.

 

Co mám udělat se svými zmraženými potravinami během toho, kdy odmrazuji mrazák?

Předtím, než začnete odmrazovat Váš mrazák, jej musíte úplně vyprázdnit. Pokud jste chtěli v budoucnosti vykouzlit chutnou hostinu, je pro to výborná doba! Nebo možná máte jednoho či dva přátelské sousedy, kteří Vám ochotně vypomohou nabídkou volného prostoru ve svém mrazáku na kratší dobu? Nebo můžete Vaše potraviny zabalit do novin a uskladnit je na chladném místě, nebo je jednoduše ponechejte ve vyjmutých šuplících mrazáku s pár balíčky ledu, abyste oddálili tání.

Rychlý tip: mrazák odmrazujte v zimě (výborný bude den s teplotami pod nulou!), jelikož venkovní teploty budou k Vašim zmrazeným potravinám mnohem laskavější, celý proces odmrazování bude účinnější a méně stresující. Pokud máte zařízení s funkcí SuperFrost, aktivujte ji zhruba 24 hodin před rozmrazováním, to sníží teplotu z obvyklých -18 °C na -32 °C, hlouběji zmrazí potraviny a zabrání jejich příliš rychlému tání (a také Vám dá více času pro odmrazení mrazáku).

 

Jak rychle a bezpečně odmrazit mrazák

Předtím, než začnete Váš mrazák odmrazovat, musíte jej nejprve vypnout a odpojit od zdroje napájení. Odmrazování začněte otevřením dveří mrazáku tak, aby mohl led pomalu tát. Tento proces můžete urychlit umístěním lahve horké vody do zařízení a zavřením dveří. Vrstvy ledu poté tají rychleji, což Vám umožní snadněji odstranit oblasti uvolněného ledu, který se utvořil na straně panelů. Nejlepším způsobem pro sbírání vody z odmrazování a přebytku ledu je pomocí houbičky nebo hadříku, čímž zabráníte tomu, aby na podlaze skončilo příliš velké množství vody.

Pokud při odmrazování vzniká příliš mnoho vody a houbička ani hadřík nepostačují, můžete na úplné dno mrazáku umístit hluboký tác nebo mísu, které Vám pomohou zachytit většinu vody z rozmrazování. Doporučujeme Vám, abyste během procesu odmrazování zůstali u Vašeho mrazáku a neustále odstraňovali uvolněný led a utírali mokré oblasti pomocí hadříku nebo houbičky.

 

Jak mám svůj mrazák vyčistit?

Jak mám svůj mrazák vyčistit?

Jakmile jste odstranili všechen nadměrný led a vodu, je mrazák připraven k vyčištění. Teplá voda s trochou mycího prostředku se pro tento účel výborně hodí. Nepoužívejte látky, jako je ocet, jelikož poškozují plast. Jakmile jste mrazák důkladně vyčistili, opláchněte jej čistou vodou a dobře vysušte.

Váš mrazák je nyní připraven k opětovnému použití: zapojte je zpět, zapněte, a jakmile bude teplota opět dostatečně nízká, znovu jej naplňte Vašimi potravinami. Uvědomte si prosím, že rozmrazené potraviny nesmí být opětovně zmrazeny, jelikož by byla významně ovlivněna jejich kvalita.

 

S technologií Liebherr NoFrost již žádné odmrazování

Nyní, když jste si pročetli výše uvedené rady k rozmrazování, jste připraveni se vypořádat s ledem v mrazáku. Ale pokud preferujete možnost neprojít si tímto náročným procesem, doporučujeme Vám, abyste si vybrali mrazák Liebherr s technologií NoFrost. S technologií Liebherr NoFrost je odmrazování těžkostí minulosti. Chladný cirkulující vzduch mrazí potraviny a vlhkost je vytlačována tak, že je mrazák vždy bez ledu a uložené potraviny nikdy nezmrazí příliš. Pro další informace o „již žádném odmrazování“, si přečtěte náš blog NoFrost.

// Vytisknout