Jakmile se počasí zhorší, propuknutí nachlazení a chřipky se stávají daleko častějšími, takže co můžete udělat, abyste se postavili proti těmto virům? V dnešním příspěvku vám představíme některé potraviny bohaté na vitamíny, které jsou během zimy v sezóně a které vám pomohou zůstat zdraví. 

Pravděpodobně znáte tento scénář: přicházíte do kanceláře, časně a svěží, abyste našli kolegy, kteří posmrkávají a kašlou všude kolem vás, a poplachové zvony začnou zvonit: je načase, abyste podnikli kroky a posílili svůj imunitní systém správným druhem potravin. Existují určité druhy ovoce a zeleniny, které přicházejí do sezóny během zimních měsíců, což vám pomůže zůstat zdraví aktivováním vašeho metabolismu, zvýšením množství vitamínů nebo dokonce uklidněním nervů. Zde je náš seznam nejlepších sezónních potravin, které by měly být vždy na vašem nákupním seznamu v chladnějších dnech:

Černý kořen

Černý kořen obsahuje extrémně málo kalorií a je plný vitamínů a živin.

Černý kořen obsahuje extrémně málo kalorií a je plný vitamínů a živin.

Černý kořen má nízký obsah kalorií a je plný vysoce výživných vitaminů a minerálů, což z něj činí jeden z nejlepších druhů zeleniny, která vás udrží v zimě zdravé. Připravuje se odstraněním slupky a vařením ve vodě. Černý kořen je klasicky konzumován s holandskou omáčkou a šunkou, podobně jako chřest, ale po uvaření může být také podáván jako salát, obloha nebo zeleninová příloha. Uchovává se v chladničce a zůstane čerstvý po dobu až 55 dní. Tato doba může být ještě prodloužena na 110 dní pomocí technologie BioFresh společnosti Liebherr.

Růžičková kapusta

Kapusty jsou bohaté na vitamíny a dobře doplňují maso i ryby.

Kapusty jsou bohaté na vitamíny a dobře doplňují maso i ryby.

Růžičková kapusta je další sezónní zelenina plná vitamínů, včetně vitamínů C, E a K, stejně jako minerálů manganu a zinku. Kapusty by měly být připraveny odstraněním vnějších listů, odříznutím stonků a následným promytím ve slané vodě. Ideální doba vaření pro kapusty je 5 – 7 minut a v závislosti na vaší chuti mohou být podávány jako příloha s masem nebo rybami a mají skvělou chuť v kombinaci s červeným zelím! Kapusty zůstanou čerstvé v chladničce až 11 dní a v boxu BioFresh až 20 dní.

Polníček

Polníček je populární a klasický typ zimního salátu.

Polníček je populární a klasický typ zimního salátu.

Polníček je klasický salát. Chutné listy jsou plné vitamínů, železa, fluoridů a také esenciálních olejů, které uklidňují žaludek. Jelikož se mezi listy polníčku může dostat hlína a písek, je třeba je před konzumací dobře promýt.
Ať už se jí samostatně nebo v kombinaci s jinými druhy zelených salátů, polníček vždy přináší do pokrmu zajímavost. Po zakoupení je třeba polníček uchovávat v chladničce, aby byl čerstvý, a může být skladován po dobu až 19 dnů v boxu Liebherr BioFresh.

Červená řepa

Červená řepa: typická zimní zelenina s důležitými živinami, jako je železo a kyselina listová.

Červená řepa: typická zimní zelenina s důležitými živinami, jako je železo a kyselina listová.

Ačkoli červená řepa je k dispozici po celý rok, je stále považována za typickou zimní zeleninu. Ať už je podávána jako zeleninová příloha nebo v salátu, červená řepa poskytuje důležité živiny, jako je železo a kyselina listová. Její přírodní barvivo, betanin, se někdy používá k barvení jiných potravin. Když je řepa uchovávána v chladničce, může být skladována až 6 dní, ale v boxu Liebherr BioFresh bude čerstvá po dobu až 18 dní.

Jablka

Jablka jsou plná vitamínů, posilují imunitní systém a pomáhají předcházet kardiovaskulárním chorobám.

Jablka jsou plná vitamínů, posilují imunitní systém a pomáhají předcházet kardiovaskulárním chorobám.

Existuje dobrý důvod pro toto známé rčení „Jedno jablko denně zahání doktora“, protože díky široké škále minerálů a nezbytných vitamínů pomáhají jablka chránit před kardiovaskulárními chorobami a posilovat imunitní systém. Ačkoli jsou k dispozici po celý rok, jablka se stávají obzvlášť oblíbenými v zimě a zda jsou smíchány s jiným druhem ovoce v ovocném salátu, nebo si je vychutnáte samotné jako čerstvou svačinu, jsou vždy zdravou volbou. Jablka mohou být uchovávána po dobu až 50 dní v konvenční chladničce a až 80 dní v boxu Liebherr BioFresh.

 

Samozřejmě, není to jen zdravá vyvážená strava, která nás chrání před onemocněním během chladnějších období roku. Věci jako pravidelné cvičení, čerstvý vzduch, dostatečný spánek a pravidelné mytí rukou jsou pro dobré zdraví stejně důležité jako vitamíny a výživná strava. Jako vždy je nejlepším přístupem užívat si trochu všechno a tím zajistit, že celé vaše tělo je dobře chráněno, což znesnadňuje virům, aby se vás zmocnily.

// Vytisknout