LIEBHERR design

Pro společnost Liebherr znamená design, vedle klasické a nadčasové elegance, spojení několika prvků: osobitosti, funkčnosti a inovace. Přečtěte si, jak se design společnosti Liebherr přizpůsobuje novým trendům, jak se chladničky vyvíjejí v designové vybavení a co činí spotřebiče Liebherr tak unikátními.

Každý, kdo považuje svou kuchyni za místo, kde to žije, očekává od své lednice, že splyne s okolním prostředím interiéru. A tak při vývoji spotřebičů Liebherr věnujeme pozornost souhře materiálů, tvarů a rozměrů, abychom dosáhli kýženého výsledku. Na trh domácích spotřebičů tedy přicházíme s produkty, které obohacují Vaše životní prostředí rovnoměrným osvětlením, vysoce kvalitními materiály a koherentním designem. Skutečné inovace, tak jak je vnímáme, jsou důsledkem schopnosti zohlednit všechny různé aspekty, a to jak z bezprostřední blízkosti, tak ze vzdálené perspektivy.

Takto tedy společnost Liebherr rozvíjí své myšlenky a výsledné návrhy designu jsou pak prezentovány na veletrzích jak koncovým uživatelům, tak obchodním partnerům. Výrobky jsou poté dále vylepšovány na základě zpětné vazby, které se nám dostává, a až poté jsou připraveny k sériové výrobě. Jako společnost také získáváme velmi cennou zpětnou vazbu k použité technologii a kvalitě designu účastí na mezinárodních designových soutěžích.

Pokud jde o výrobu moderních, inovativních a vysoce kvalitních produktů, společnost Liebherr disponuje, díky téměř 60leté praxi v oblasti chlazení a mražení, rozsáhlými odbornými znalostmi a know-how v odvětví domácích i komerčních spotřebičů. V minulosti stály chladničky a mrazničky v pozadí, ale dnes je situace jiná. Lidé více přemýšlí nad tím, jak vybrat tu pravou chladničku, mrazničku, domácí vinotéku a další domácí spotřebiče odpovídající jejich potřebám.

BlackSteel Side-by-side chladnička

Žijeme v dynamické době, kdy už kuchyně a obývací pokoj nejsou oddělenými místnostmi. Vizuálně přitažlivé spotřebiče se tak staly důležitými doplňky moderních domácností – lidé hledají spotřebiče, které upoutají pozornost a zdůrazní jejich styl. Abychom uspokojili tyto požadavky, nabízíme širokou škálu různých modelů, které se liší svými technickými parametry, barvami, tvary a materiály. Z chladničky, ať už klasických nerezových, elegantních BlackSteel nebo těch s prosklenými dveřmi se staly designové prvky, které mohou být hrdě vystaveny jak v kuchyni, tak v jiných prostorách.

Klasické barevné variace

S tímto novým vnímáním kuchyně jako frekventovaného prostoru se také pozornost ubírá k jinému než klasickému bílému designu a v čele tohoto vývoje stojí právě společnost Liebherr. Mnoho jejích spotřebičů je nabízeno v nerezovém provedení, černé BlackSteel úpravě, u vinoték v leštěné terra barvě, intenzivní bordó nebo matné černé. V některých zemích jsou navíc volně stojící chladničky i kombinované ledničky dostupné také s černým nebo stříbrným povrchem. Liebherr tak může sebevědomě nabízet produkty s moderním designem, chytrými chladicími technologiemi, intuitivním ovládáním a materiály špičkové kvality nejen na trhu s domácími spotřebiči, ale i na trhu s těmi komerčními.

Motto společnosti zní: „Kvalita. Design. Inovace.“, a trefně vystihuje provázanost těchto prvků. Vysoká kvalita vyžaduje inovativní technologii a skvělý vizuální dojem. Proto je každý domácí spotřebič Liebherr navržen a vyroben právě podle tohoto pravidla. Požadavky zákazníků stojí na začátku všech konceptuálních úvah, a proto se před vyrobením jakéhokoli spotřebiče vytváří studie proveditelnosti na základě výsledků rozsáhlého zákaznického průzkumu. Naši inženýři následně tyto informace, spolu s výsledky pravidelných technologických průzkumů a pozorování dlouhodobých trendů, v navrhování designu zohlední.

Designové edice Liebherr

BlackSteel – černá nerezová ocel

BlackSteel a madlo s integrovanou mechanikou otevírání

Díky povrchové úpravě BlackSteel se společnosti Liebherr podařilo vytvořit moderní vzhled klasické nerezové verze. Tyto elegantní spotřebiče se od ostatních odlišují výraznou černou barvou a speciálním leštěným opláštěním. Drsný povrch s příčnou texturou vytváří jedinečný optický dojem a působí velmi atraktivně. Edice BlackSteel je vybavena patentovanou hliníkovou rukojetí s integrovanou mechanikou otevírání.

Edice GlassEdition

GlassEdition

Ať už jde o stylovou bílou nebo elegantní černou, čela z reflexního skla řady spotřebičů GlassEdition jsou vyrobena ze skla potištěného ze zadní strany. Tento materiál nejenže dodává spotřebiči perfektní vzhled, ale je také snadno omyvatelný a odolný vůči poškrábání. Aby se dosáhlo vizuální celistvosti, jsou úchytná madla umístěná na straně. Modely černé barvy řady GlassEdition se tak hodí zejména k minimalistickým nerezovým povrchům a vypadají obzvláště dobře v kuchyních laděných do černé nebo šedé barvy. Bílé modely GlassEdition zase dobře kontrastují s dřevěným kuchyňským nábytkem.

ColourLine – paleta plná inspirace

LIEBHERR ColourLine

Na veletrhu IFA v roce 2014 představila společnost Liebherr poprvé spotřebiče edice ColourLine v celé řadě barev. Návštěvníci veletrhu hlasovali pro své oblíbené barvy a ty nejpopulárnější, akvamarínovou, avokádově zelenou a ohnivě červenou, jsme použili a volně stojící spotřebiče řady ColourLine vyrobili také v těchto barvách. Tyto chladničky přinášejí zářivé barvy jak do kuchyně, tak do obývacích prostor.

Testování designu

Výrobky Liebherr jsou charakteristické svou dlouhou životností. Abychom zákazníky přesvědčili o vysokém standardu, hodnotíme každý design podle toho, jaký má přínos pro uživatele a podle uživatelské přívětivosti. Líbí se zákazníkům náš produkt? Je použitý design trendy a dlouho vydrží? Jak materiál odolá každodennímu používání? Ještě než dojde k výrobě spotřebiče, podrobíme celkový design a každou součástku zátěžovým testům. V konečném výsledku to znamená, že naše spotřebiče nejsou jen vzhledově dokonalé a vyrobené z nejkvalitnějších materiálů, ale jsou také ideální ke každodennímu používání, snadno se čistí a jejich ovládání je intuitivní.

Efektivní vnitřní osvětlení

Vnitřní osvětlení spotřebičů je navrženo tak, aby bylo rovnoměrné. Vyvinuli jsme speciální koncept, který je zabudovaný do vnitřní části spotřebiče. Uskladněné jídlo je tak krásně nasvíceno příjemným světlem. Navíc se u spotřebičů se skleněnými dveřmi dá osvětlení ztlumit a přizpůsobit osvětlení v místnosti.

 

Nekompromisní do nejmenších detailů

Nekompromisní do nejmenších detailů

Ať už jde o spotřebiče kombinované nebo ty kompaktní, přikládáme důležitost každému detailu, a to v technologii i designu. Patentovaná rukojeť je ukázkou nekompromisního přístupu k funkčnosti i designu. U této rukojeti jde tvar a funkčnost ruku v ruce – hliníková rukojeť je ergonomicky tvarovaná a díky sofistikované mechanice lze dveře snadno otevřít. Jako vždy je pravidlem, že design následuje funkčnost, což hraje klíčovou roli a dává produktům osobitost a činí je tak jedinečnými. Kvalita designu spotřebičů Liebherr se projevuje v mnoha detailech, například v dokonalém nerezovém povrchu. Společnost získala řadu odborných znalostí ve výrobě komerčních spotřebičů. V tomto odvětví je z hygienických důvodů a kvůli potřebě snadného čistění, použití nerezové oceli nezbytné. Téměř všechny typy nerezových povrchů mají úpravu SmartSteel, která je odolná vůči poškrábání a díky níž jsou otisky prstů méně viditelné.

BioFresh

Jako pravý průkopník stála společnost Liebherr u vzniku technologie BioFresh, která zaručuje ideální skladovací podmínky pro citlivé potraviny nastavitelnou úrovní vlhkosti a konstantní teplotou těsně nad 0 °C. Nadto je povrch veškerého vnitřního vybavení spotřebičů hladký a jednolitý, díky čemuž je čištění snadné a hygienicky optimální. Co se týče regulace teploty, její ovládání je intuitivní, všechny ikony zobrazené na tlačítkách i dotykovém displeji jsou dobře viditelné a piktogramy odpovídají jednotlivým funkcím.

LED sloupky

Společnost Liebherr byla úplně prvním výrobcem používajícím k osvětlení LED sloupky. Tyto úsporné pásky s dlouhou životností osvětlují celý interiér spotřebičů jemně a rovnoměrně. Studený odstín navíc odpovídá chladu uvnitř spotřebiče.

 

Přírodní materiály v interiéru spotřebiče

Přírodní materiály v interiéru

Přírodní materiály, jako dřevo, nejsou jen velmi odolné, ale přispívají k vytvoření domácí atmosféry. V chladničkách na víno jsou police vyrobeny z bukového dřeva a prezentační boxy v humidorech ze dřeva ze španělského cedru, což zaručuje optimální skladovací podmínky. Naproti tomu je většina vnitřního vybavení chladniček a mrazniček vyrobená z bezpečnostního skla, je tak odolná vůči poškrábání a umyvatelná v myčce nádobí.

 

Ocenění

Společnost Liebherr je již dlouho uznávána a oceňována pro prvotřídní kvalitu a inovace. Získala ocenění jako Red Dot Award, Plus X Award, iF Product Design Award, Interior Innovation Award a Kitchen Innovation Award instituce LifeCare. V roce 2015 chladnička IKBP 3550 BioFresh a vestavná vinotéka UWT 1682 získaly prestižní ocenění Red Dot Design Award.

Jak se tedy můžete přesvědčit, luxusní a charakteristický design je nedílnou součástí naší snahy o dokonalost a taktéž filozofie společnosti Liebherr, „Kvalita. Design. Inovace.“

 

Líbil se vám článek? Přihlaste se k odběru newsletteru! Máte-li otázky k designu společnosti Liebherr, napište nám. Vložte komentář pod tento článek nebo se připojte k diskuzi na Facebooku.

// Vytisknout