Mechanismus SoftSystem od společnosti Liebherr poskytuje zařízením tiché a pohodlné dovírání dveří a rovněž podporuje vysokou úroveň energetické účinnosti a bezpečnosti.

Jsme přesvědčeni, že jste se již setkali s následujícím scénářem: uzavřete zásuvku nebo dveře trochu silněji a po následné ráně si říkáte, kéž byste to tak neudělali! Ještě horší je, když to jsou dveře chladničky, se kterými jste tak práskli. Nastává chvění a třes a vy přemýšlíte, jaké jste asi nadělali škody! A právě v tomto okamžiku si řeknete: Přál bych si, abych měl jemné dovírání!

Liebherr velmi dobře chápe tyto situace, a proto nabízí SoftSystem hned u několika modelů. SoftSystem nejen dovírá dveře extrémně tiše a jemně (dokonce i v případě, že jsou naplněny), ale také zajišťuje automatické zavření dveří z určeného úhlu otevření, což významně přispívá k celkové energetické účinnosti. Všichni jsme již v chladničce něco hledali a poté dveře lehce popostrčili, aby se znovu zavřely, abychom později zjistili, že se dveře úplně nedovřely a celou dobu dovnitř proudil teplý vzduch! SoftSystem předejde přesně těmto situacím, protože za takových okolností se dveře automaticky zavřou. Zabrání se tak tomu, aby nebyly otevřené příliš dlouho a aby nedošlo ke ztrátě chladu a energie.

 

Automatické úhly zavírání pro různé typy spotřebičů:

Vestavné spotřebiče: u vestavných chladniček, mrazniček a vinoték (včetně vinoték pod pracovní deskou) se dveře automaticky zavřou po dosažení zhruba 30° úhlu otevření.

Volně stojící spotřebiče: u volně stojících chladniček, mrazniček a vinoték se dveře automaticky zavřou po dosažení zhruba 30° úhlu otevření.

Truhlicové mrazničky: u truhlicových mrazniček v řadě Premium zabraňuje SoftSystem náhlému uzavření a víko se automaticky zavře zhruba ve 40° úhlu otevření.

Další výhodou jemného dovíracího mechanismu je významné snížení rizika zranění v důsledku náhlého pádu nebo zabouchnutí dveří. Koneckonců si představte, co by se stalo, kdybyste zabouchli dveře vaší chladničky a zůstaly by vám tam prsty … Au! To není pěkná myšlenka!

 

Více informací o mechanismu SoftSystem naleznete v tomto videu.  Pokud jste shledali tento příspěvek zajímavým nebo užitečným, neváhejte odebírat náš zpravodaj! A pokud máte další dotazy ohledně mechanismu SoftSystem, napište nám. Použijte funkci komentáře pod tímto příspěvkem nebo nám napište na Facebook.

// Vytisknout