Kam umístit chladící techniku?Kde by měla být umístěna chladnička nebo mraznička? Co byste měli zvážit při výběru místa instalace spotřebiče a jak toto rozhodnutí ovlivní spotřebu energie? Náš šestibodový přehled nastíní, co byste měli zvážit při výběru vhodného místa pro mrazničku či chladničku. 

Chcete-li mít neustále k dispozici chlazené nápoje, kam byste asi měli váš spotřebič umístit – do nejchladnější místnosti nebo přímo u sauny? Náš přehled poukazuje na to, co byste měli zvážit při výběru nejvhodnějšího místa pro chladničku/mrazničku, abyste zvýšili její životnost a aby bylo zajištěno, že bude fungovat ekologickým a energeticky úsporným způsobem.

  • Čím chladnější je místo, kde je spotřebič umístěn, tím spotřebovává méně energie. V ideálním případě by spotřebič neměl být umístěn vedle topení, kamen nebo na přímém slunečním světle. Upozornění: zvýšení teploty místnosti o 1 °C zvýší spotřebu energie u mrazniček o 3 % a u chladniček o 6 %. Proto se vyplatí umístit spotřebiče do nejchladnější části domu!
  • Led a námraza v mrazničce zvyšuje spotřebu energie, proto je velmi důležité pravidelné odmrazování. Spotřebiče Liebherr se systémem NoFrost zabraňují tvorbě ledu, a proto není nutné tyto spotřebiče odmrazovat.
  • Zajistěte, aby ventilační mřížky byli čisté, bez prachu (měly by být vyčištěny dvakrát ročně) a nebyly blokované, aby cirkulovaný vzduch mohl volně proudit. Předejdete tím akumulaci tepla a s tím spojené vyšší spotřebě energie. Zajistěte, aby vestavěné spotřebiče byly správně nainstalované a aby byl zajištěn bezproblémový přísun vzduchu a větrání.
  • Uvědomte si, že při každém otevření dveří vniká do spotřebiče teplý vzduch, který musí být opět ochlazen, čímž se spotřebuje více energie. Pokud je to možné, vyvarujte se častého otevírání dveří.
  • Mimochodem, chladničky a mrazničky Liebherr by měly být přepravovány ve svislé poloze (jak je naznačeno třemi šipkami na obalu). Přístroje lze zapnout ihned po instalaci, nepotřebují žádný čas na usazení.
  • Informace o klimatické třídě každého spotřebiče najdete v našich katalozích a na našich webových stránkách. Co to ale znamená? Klimatická třída zobrazuje okolní teploty, při kterých spotřebič pracuje nejúčinněji. Některé spotřebiče jsou určeny pro klimatické třídy SN až T. To znamená, že jsou plně funkční při okolní teplotě mezi 10 °C až 43 °C, což je činí vhodnými pro použití ve většině zemí. Společnost Liebherr vynakládá velké úsilí, aby zaručila plnou funkčnost spotřebičů tím, že je testuje ve speciálních klimatických komorách ve vývojovém centru v Ochsenhausenu. Vhledem k tomu, že v těchto klimatických komorách se může nastavit široké spektrum teplotních a vlhkostních podmínek, můžeme zajistit, že váš spotřebič bude v definovaném prostředí správně fungovat.

Informace: klimatické třídy a jejich význam:

 

  • SN = subnormalní: Vhodné pro použití při okolní teplotě od 10 °C do 32 °C
  • N = normalní: Vhodné pro použití při okolní teplotě od 16 °C do 32 °C
  • ST = subtropická: Vhodné pro použití při okolní teplotě od 16 °C do 38 °C
  • T = tropická:  Vhodné pro použití při okolní teplotě od 16 °C do 43 °C

 

Máte nějaké dotazy ohledně správného umístění chladničky/mrazničky? Napište nám nebo vložte komentář v dolní části tohoto příspěvku.

// Vytisknout