Oprócz szerokiej gamy chłodziarek i zamrażarek Liebherr oferuje także duży wybór akcesoriów. Od dodatkowych pojemników dla optymalnego przechowywania żywności aż po rozwiązania zmniejszające zużycie energii przez urządzenie. Przedstawiamy dziesięć praktycznych akcesoriów, które ułatwią codzienne użytkowanie naszych sprzętów.

1. Półka na butelki

Półka ta oferuje praktyczne, a także wizualnie atrakcyjne rozwiązanie dla przechowywania butelek. W zależności od modelu można wygodnie przechowywać kilka butelek. Obracanie i swobodne turlanie się butelek po lodówce to już przeszłość.

2. FlexSystem

Wygodne przechowywanie i sortowanie żywności jest możliwe dzięki serii FlexSystem dla szuflad BioFresh i BioCool w wybranych urządzeniach. Zarówno duże, jak i małe produkty spożywcze znajdą w nich swoje miejsce. System ten pozwala na wyraźny podział jedzenia, np. na owoce, warzywa lub według daty ważności. Ponadto wszystkie elementy są łatwe do czyszczenia i można je myć w zmywarce. Nie musisz więc dodatkowo martwić się o ich higienę.

3. Filtr z węglem aktywnym FreshAir

Zintegrowany z wentylatorem szybko wiąże nieprzyjemne zapachy i oczyszcza powietrze, zapewniając w ten sposób jego optymalną jakość. W modelach BluPerformance wygodna funkcja na wyświetlaczu elektronicznym przypomina kiedy należy wymienić filtr. Nawet wino może ulegać wpływowi zapachów podczas długiego przechowywania! Filtr z węglem aktywnym jest zatem dostępny również w specjalnych modelach winiarek.

4. Tacka do zamrażarki

Większe ilości owoców, warzyw lub ziół można zamrozić na później. Zaletą tacki w zamrażarce jest to, że żywność nie skleja się zaraz po zamrożeniu i zachowuje swój pierwotny kształt. Ponadto ułatwia to późniejsze hermetyczne pakowanie i porcjowanie produktów. Tacka przyda się również do zbierania wody podczas rozmrażania.

5. Wkłady chłodzące

Wkłady chłodzące zapewniają dodatkową rezerwę zimna. W ten sposób utrzymana jest stała temperatura zamrażarki, a zamrożona żywność pozostanie chroniona nawet w przypadku awarii zasilania. Wkłady mają swoje zastosowanie także w podróży, gdy istnieje potrzeba przetransportowania jedzenia. Dostępne są w trzech wersjach.

6.Kamienie z lawy wulkanicznej

Zastosowane w winiarkach kamienie lawowe, pochodzące z Eifel i Doliny Środkowego Renu, służą zwiększeniu wilgoci powietrza. Jej zachowanie jest niezwykle ważne, gdyż korek w zbyt suchym środowisku staje się porowaty, co może skutkować przeciekaniem butelek i utratą naszego cennego wina.

7. SmartDeviceBox do mobilnego sterowania chłodziarko-zamrażarki

SmartDeviceBox to Twój bilet do świata urządzeń sieciowych. System marki Liebherr daje Ci możliwość podłączenia chłodziarko-zamrażarki do Internetu, dzięki czemu możesz łatwo i wygodnie sterować nią nawet poza domem. Funkcję posiadają wszystkie modele z serii BluPerformance z napisem “SmartDevice” na panelu za drzwiami urządzenia. SmartDeviceBox nie jest jeszcze dostępny w Polsce.

8. Płyta Vario

Jeżeli nie potrzebujesz całej komory zamrażarki na żywność, nieużywaną szufladę możesz wyłączyć za pomocą płyty izolacyjnej, zmniejszając w ten sposób zużycie energii. Jeżeli posiadasz jednodrzwiową chłodziarkę BioFresh lub zamrażarkę Liebherr z technologią NoFrost, możesz dokupić energooszczędną płytę Vario dla wielu modeli o szerokości 60 i 70 cm. Wystarczy włożyć ją powyżej pierwszej szuflady, której nie używasz. Ta i wszystkie szuflady pod spodem nie są już chłodzone, dzięki czemu możesz zaoszczędzić do 50% energii.

9. VarioSafe

Szuflada VarioSafe zapewnia doskonały przegląd jedzenia i ułatwia zachowanie porządku. Mniejsze produkty spożywcze, takie jak tubki i słoiki są w ten sposób optymalnie przechowywane. VarioSafe może być umieszczona na różnych wysokościach, w zależności od modelu.

10. Filtr wody

Jeśli Twoja lodówka Liebherr jest wyposażona w kostkarkę do lodu, zalecamy regularną wymianę filtra wody. W ten sposób zagwarantujesz sobie jej najlepszą jakość do produkcji kostek lodu. Elektronika sygnalizuje kiedy należy wymienić filtr.

Aby uzyskać więcej informacji o naszych akcesoriach, zapoznaj się z naszymi katalogami.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego artykułu, napisz do nas! Dodaj swój komentarz poniżej lub odezwij się do nas na Facebooku.

Autor: Zespół Liebherr