W gamie chłodziarek do wina Liebherr znajdziesz wiele funkcji – nazwijmy je – natury technicznej, zaprojektowanych po to, by tworzyć doskonałe warunki do przechowywania wina.
Należą do nich elementy kluczowe, takie jak aktywny filtr węglowy, kompresor redukujący drgania, idealna wilgotność (od 50 do 80%) oraz przyciemniane szkło chroniące przed promieniami UV.
Wszystkie one razem przyczyniają się do powstania doskonałego środowiska
sprzyjającego dojrzewaniu wina.
Czynią z chłodziarek do wina Liebherr… prawdziwe chłodziarki do wina – nie zwykłe osławione lodówki.

 

 

Funkcje chłodziarek do wina Liebherr – dlaczego je dodaliśmy

 

Chłodziarki do wina Liebherr mają też wiele innych, nie aż tak technicznych funkcji, które również ułatwiają użytkowanie, zwiększają funkcjonalność i poprawiają wygląd urządzeń. Zebraliśmy tu 5 funkcji (spośród wielu – nie chcemy cię przytłaczać!), by wyjaśnić korzyści, jakie daje każda z nich.

⦁ DOSKONAŁE ZAMKI

Chłodziarki do wina Liebherr są zamykane na klucz. Zamki te mają z kolei mechanizm bezpieczeństwa, podobny do tych stosowanych w opakowaniach leków, by utrudnić ich otwarcie dzieciom.
Przy wkładaniu klucza należy dodatkowo wcisnąć zamek, aby móc przekręcić klucz. Dotyczy to zarówno otwierania, jak i zamykania. Bębenek zamka z mechanizmem sprężynowym wysunie klucz, kiedy go puścisz. Utrudnia to skutecznie dostęp małych rączek do twoich cennych trunków.

⦁ MOCNE I ŁATWO WYSUWANE PÓŁKI

Półki w chłodziarkach do wina Liebherr, wykonywane ręcznie z drewna bukowego, są mocne i każda z nich wytrzyma obciążenie do 25 kg. To potencjalnie 33 duże butelki (typu Bordeaux po 750 ml) – oczywiście jeśli pozwoli na to wysokość półki. Wiele drewnianych półek jest także umieszczonych na prowadnicach teleskopowych. Solidne i łatwo manewrowalne półki są niezwykle ważne, zwłaszcza gdy chłodziarka pełna jest butelek leżących jedna na drugiej, by maksymalnie wykorzystać pojemność użytkową.

 

 

⦁ DELIKATNA DOTYKOWOŚĆ

Wybrane modele z gamy Liebherr mają nową technologię pojemnościowych czujników dotykowych.
Gdy delikatnie dotkniesz ikony, wybrana funkcja aktywuje się. Dokładny punkt kontaktowy przycisku znajduje się między symbolem a podpisem. W końcu nasze delikatne trunki zasługują na subtelne traktowanie. Technologia typu soft touch zapewnia płynniejsze, zoptymalizowane wyświetlanie na panelu sterowania.

⦁ TWORZENIE ATMOSFERY

Większość chłodziarek do wina Liebherr jest wyposażona w drzwi z podwójną szybą ze szkła izolacyjnego. Dzięki temu wiele urządzeń Liebherr daje możliwość pozostawienia stale zapalonego światła, by tworzyć przyjemny nastrój i bez trudu widzieć znajdujące się wewnątrz trunki. Nastrojowe światło jest szczególnie efektowne wieczorami. Poziom jasności można regulować, tworząc idealną atmosferę. Martwisz się ciepłem generowanym przez światło? Bez obaw. Wiele chłodziarek do wina Liebherr ma oświetlenie LED, emitujące bardzo niewiele ciepła.

⦁ WYMIANA FILTRA

Wszystkie chłodziarki do wina Liebherr są wyposażone w aktywny filtr węglowy
(niektóre z nich po jednym w każdej strefie). Filtr redukuje powstawanie pleśni na etykietach i korkach.
W ten sposób, dbając o coroczną wymianę filtra, utrzymuje się też odpowiednią jakość powietrza. Przy zmianie czasu na letni pamiętaj więc nie tylko o przestawieniu zegarka i wymianie baterii w czujniku dymu – to także dobry moment na wymianę aktywnego filtra węglowego.
To prosty sposób, by pamiętać o odświeżeniu powietrza wewnątrz chłodziarki do wina.

 

 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o chłodziarkach do wina Liebherr, odwiedź jeden z naszych specjalistycznych punktów sprzedaży Liebherr.