Dzięki technologii DuoCooling temperatura chłodziarko-zamrażarek Liebherr może być indywidualnie regulowana i dokładnie kontrolowana. Ma to ogromne zalety.

W naszej małej serii artykułów blogowych „Technologie Liebherr” tym razem przybliżymy technologię DuoCooling! A jako że pierwsza część słowa już coś sugeruje – DuoCooling ma coś wspólnego z dwoma funkcjami, a dokładniej mówiąc, z dwoma obiegami chłodniczymi. W Liebherr wszystkie chłodziarko-zamrażarki wyposażone są w technologię DuoCooling, która umożliwia dokładną kontrolę temperatury obu urządzeń. Oznacza to, że część chłodząca i zamrażająca nie jest połączona ze sobą, a zatem nie dochodzi tam do wymiany powietrza. Brzmi dobrze, ale jakie są korzyści dla mnie jako konsumenta? DuoCooling zapobiega przenoszeniu się zapachów przechowywanej żywności z komory zamrażarki do chłodziarki – i na odwrót. Zapobiega to także wysychaniu jedzenia.

Z technologią DuoCooling nie dochodzi do wymiany powietrza między lodówką a zamrażarką.

Wyobraź sobie następującą sytuację, że idziesz zimą na spacer. W domu czujesz, że skóra jest napięta. Powód: zimne powietrze wysuszyło skórę. Co robisz? Zwykle kremujesz ręce i twarz, aby przeciwdziałać tej utracie wilgoci. To samo dotyczy żywności. Jeżeli mroźne powietrze z zamrażarki dostanie się do chłodziarki jedzenie będzie wysychać. Technologia DuoCooling skutecznie zapobiega również przenoszeniu się zapachów. Nikt z nas nie chce aby zapach intensywnie pachnącego sera w chłodziarce przeniósł się na produkty przechowywane w zamrażarce.

W związku z tym dwa obiegi chłodzące (temperatura w części chłodziarki i zamrażarki) mogą być sterowane oddzielnie – w części chłodziarki od + 1°C do + 9°C (system bez BioFresh) lub + 3°C do + 9°C (system z BioFresh), w części zamrażarki od -15°C do -26°C. Inną dodatkową zaletą jest to, że na czas dłuższej nieobecności w domu można wyłączyć część chłodzącą a zamrażarka działa wtedy bez zakłóceń.

Zobacz także nasz film na temat DuoCooling:

 Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego posta, napisz do nas! Dodaj swój komentarz poniżej lub odezwij się do nas na Facebooku.

 Autor: Zespół Liebherr