slider_lava_liebherr

Pradawna skała wydobywająca się z wnętrza ziemi … obecnie, stała się elementem zastosowanym w chłodziarkach do wina firmy Liebherr, które pozwalają zachować odpowiednią ich jakość. Dlaczego? Sprawdźcie w naszym artykule.

Co wspólnego mają kamienie z lawy wulkanicznej z winem? Twój umysł prawdopodobnie podsuwa Ci właśnie zupełnie odmienne obrazy pełne obłoków pary, płynące strumienie magmy oraz wspaniałe, skąpane w słońcu winnice. Gdzie jest wspólny mianownik? Odpowiedź jest zupełnie prosta i dotyczy dwóch czynników: czasu, który w połączeniu z właściwościami kamieni z lawy pozwala na kontrolę poziomu wilgotności podczas przechowywania wina.

Jeżeli butelki wina są przechowywane w miejscu o zbyt niskiej wilgotności, może to spowodować nadmierne wysuszenie korka, przez co staje się on porowaty i umożliwia przenikanie powietrza do wnętrza butelki, jednocześnie przyczyniając się do wietrzenia trunku.

Żeby temu zapobiec, chłodziarki do wina Liebherr z linii Vinothek ( np. model WTb 4212) o zróżnicowanych strefach temperatur, wyposażone zostały w kamienie z lawy wulkanicznej umiejscowione w rynience nad kondensatem, po to żeby zwiększyć poziom wilgotności. We wszystkich innych chłodziarkach do wina firmy Liebherr poziom wilgotności jest podtrzymywany dzięki procesowi chłodzenia. Wilgoć jest rozprowadzana we wnętrzu urządzenia dzięki zintegrowanemu wentylatorowi.

 

Dlaczego warto używać kamieni z lawy wulkanicznej?

Porowata, przypominająca gąbkę struktura kamieni z lawy wulkanicznej sprawia, że ten niezwykle atrakcyjny wizualnie materiał jest jednocześnie bardzo uniwersalny, a jedna z jego właściwości jest wykorzystywana do zabezpieczenia korków przed utratą wilgotności w czasie przechowywania butelek z winem. Kamienie wulkaniczne są bardzo lekkie, powoli ulegają działaniu czynników pogodowych i wysokich temperatur. Znakomicie pochłaniają wilgoć i stopniowo uwalniają ją ponownie, co stanowi klucz do regulowania wilgotności w chłodziarkach do wina firmy Liebherr.

Zalecenia:

Ze względów higienicznych rekomendujemy regularne czyszczenie kamieni z lawy pod bieżącą wodą. Kamienie z lawy można też łatwo wymienić jeśli zajdzie taka potrzeba. Nawiasem mówiąc: kamienie z lawy wulkanicznej zastosowane w urządzeniach Liebherr nie są importowane z drugiego krańca świata, a pochodzą z gór Eifel oraz doliny środkowego Renu, czyli regionów Niemiec.

Czy masz pytania dotyczące niniejszego postu? Napisz do nas! Dodaj swój komentarz poniżej lub odezwij się do nas na FACEBOOK