Urządzenia firmy Liebherr mogą być dopasowane do szafek kuchennych na dwa sposoby: jako drzwi przesuwane lub door-on-door. Zamiana drzwi przesuwanych na door-on-door jest bardzo łatwa.

Dzisiejszy wpis będzie dotyczył montażu chłodziarek oraz zamrażarek w kuchniach. Dokładnie rzecz biorąc, skupimy się na door-on-door oraz drzwiach przesuwanych. Istnieją dwa sposoby montażu urządzeń przeznaczonych do zabudowy, które umożliwiają osiągnięcie spójnego oraz estetycznego efektu.

Wybór sposobu montażu urządzeń w szafkach kuchennych choć istotny, nie należy do ekscytujących i wielu klientów zostawia tę decyzję na sam koniec. Dlatego też pragniemy zwrócić na to szczególną uwagę jeszcze przed zakupem nowej kuchni. Zdecydowanie warto wcześniej rozważyć sposób montażu urządzeń do szafek kuchennych.

Montaż door-on-door sprawia, że drzwi szafki kuchennej oraz urządzenia są stabilnie ze sobą połączone

Montaż door-on-door sprawia, że drzwi szafki kuchennej oraz urządzenia są stabilnie ze sobą połączone

 

 

Montaż drzwi Door-on-door:
Montaż drzwi typu door-on-door zapewnia staranne połączenie drzwi szafki kuchennej z drzwiami urządzenia za pomocą bezpośredniego mocowania. Drzwi chłodziarki przejmują na siebie wagę drzwi szafki kuchennej.

 

Dowiesz się więcej, oglądając nasz filmik dotyczący montażu door-on-door

door%20on%20door%20vs%20sliding%20door_1_liebherr

 

Montaż drzwi przesuwanych:

W przypadku drzwi przesuwanych, drzwi szafki kuchennej są montowane za pomocą zawiasów oraz prowadnic przymocowane bezpośrednio do drzwi urządzenia. W czasie otwierania i zamykania drzwi przesuwają się po prowadnicy. Waga drzwi urządzenia przeniesiona zostaje na drzwi szafki kuchennej i na zawiasy chłodziarki.

Jeżeli chcesz zamienić drzwi przesuwane na nowe drzwi firmy Liebherr door-on-door, to możesz to zrobić w prosty sposób. Wystarczy wyjąć zawiasy z szafki kuchennej. Tak przygotowane drzwi możesz przymocować do drzwi urządzenia, wykorzystując zestaw instalacyjny door-on door. Waga drzwi szafki kuchennej zostanie przeniesiona na drzwi urządzenia. Zamknięte drzwi przesuwane oraz door-on door wyglądają identycznie, dlatego też każda z opcji będzie tak samo dobra pod względem designu.

 

Wybór metody montażu zależy między innymi od: rodzaju szafek kuchennych, urządzenia oraz oczywiście Twoich osobistych upodobań.

 

Czy masz pytania lub chcesz podzielić się swoją opinią dotyczą montażu drzwi przesuwanych lub door-on-door? Napisz do nas! Dodaj swój komentarz poniżej lub odezwij się do nas na FACEBOOK

 

Autor: Zespół Liebherr