automatic%20appliances_3_liebherr

Czy wiesz, co to jest automatyczna chłodziarko-zamrażarka? W firmie Liebherr rozróżniamy dwa rodzaje chłodziarko-zamrażarek: automatyczne i kombi.

 

Czy znasz różnicę pomiędzy chłodziarko-zamrażarką kombinowaną, a chłodziarko-zamrażarką automatyczną? Jeżeli nie jesteś w stanie odpowiedzieć „Tak, oczywiście, że znam!”, to czytaj dalej. Zasadniczo chodzi o to, że w automatycznej jest tylko jedna strefa temperatury, a w kombinowanej dwie. Chłodziarko-zamrażarki mają jeden system sterowania, który kontroluje komory chłodzące i mrożące, dlatego posiadają tylko jedną strefę temperatury. Oznacza to, że temperaturze w komorze chłodzącej odpowiada określona temperatura w komorze mrożącej, dla przykładu, temperatura +5° C w komorze chłodzącej odpowiada temperaturze -18° C w komorze mrożącej. W przypadku zmiany temperatury w komorze chłodzącej, nastąpi odpowiednia automatyczna zmiana temperatury w komorze mrożącej. W zależności od tego, o ile podwyższymy temperaturę chłodziarki, komora mrożąca ulegnie odpowiedniemu „ociepleniu”. Przy tym systemie, jeżeli planujesz wyjazd na długie wakacje i chcesz wyłączyć lodówkę, aby oszczędzić energię, równocześnie wyłączysz komorę mrożącą. W takiej sytuacji zalecamy zużycie całej żywności zawczasu, aby po powrocie uniknąć nieprzyjemnych, rozmrożonych niespodzianek.

Chłodziarko-zamrażarki automatyczne dzielą się również na urządzenia z zamrażarką górną lub dolną, według położenia komory mrożącej w stosunku do komory chłodzącej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Urządzenia Liebherr

Czy masz jakieś pytania na temat chłodziarko-zamrażarek automatycznych Liebherr? Napisz do nas! Dodaj swój komentarz poniżej lub odezwij się do nas na Facebooku.

Autor: Zespół Liebherr