Pod koniec września 2017 roku firma Liebherr otrzymała w Brukseli nagrodę „European Innovation Impact Award”. Wyróżnienie zostało przyznane przez niemieckie Centrum Zarządzania Innowacjami w kategorii “Best Innovation Management” (Najlepsze Zarządzanie Innowacją). 

W dniach 27 i 28 września 2017 r. na konferencji w Brukseli spotkało się wielu specjalistów z instytucji biznesowych, politycznych oraz edukacyjnych z całej Europy. Stworzona została idealna platforma do dalszego rozwoju i wymiany informacji w zakresie pomysłów i zarządzania innowacjami – jak mówi eurodeputowana Ulrike Müller. Nagroda „European Innovation Impact” przyznawana będzie co roku tym firmom i organizacjom w Europie, które wyróżniają się wyjątkową pomysłowością i innowacyjnością.

Wspomniane forum w Brukseli było bazą międzynarodowej wymiany między podmiotami z różnych krajów europejskich w celu porównania procesów w zakresie pomysłów i zarządzania innowacjami oraz globalnego spojrzenia na nowe rozwiązania. Punktem kulminacyjnym wydarzenia była ceremonia wręczenia nagród. Szczególne znaczenie dla jury miało strukturalne zakotwiczenie pomysłów i innowacji wewnątrz firmy oraz ich ogólne znaczenie w kulturze przedsiębiorstwa.

W różnych kategoriach wyróżniono sześć firm, w tym także markę Liebherr. Swoje uznanie wyraził Roland Rausch, generalny dyrektor forum „ideasEurope”: “To, co nas zachwyca w marce Liebherr, to struktura zarządzania innowacjami, która jest bardzo jasna i zorientowana na strategię firmy. Szczegółowo zdefiniowany obszar, w którym Liebherr zamierza się rozwijać, tworzy bardzo spójny system, który w istotny sposób przyczyni się do przyszłości firmy”.

Od lewej: Thomas Obererlacher, Thomas Kandolf oraz Helmuth Bauer wraz z nagrodą w kategorii „Best Innovation Management“ w Brukseli.

Do udziału w międzynarodowej konferencji „ideasEurope”, Liebherr został zgłoszony przez niemieckie Centrum Zarządzania Innowacjami. “Nagroda jest dowodem na to, że wraz z już istniejącymi strukturami oraz procesami, jesteśmy na właściwej drodze. Zdanie, że jesteśmy innowacyjni w pełni dotyczy także artykułów gospodarstwa domowego”, powiedział Helmuth Bauer, kierownik działu rozwoju Liebherr. Thomas Kandolf, menedżer ds. Innowacji w Liebherr, także z dumą skomentował: “Cieszymy się niezmiernie, że udało nam się zdobyć tę nagrodę i konkurować z wiodącymi europejskimi firmami w zakresie innowacji. Nasze systematyczne podejście do nowych pomysłów i bezpośrednie przełożenie ich na realizację produktów oraz usług jest tym, co nas wyróżnia”.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego artykułu, napisz do nas! Dodaj swój komentarz poniżej lub odezwij się do nas na Facebooku.

Autor: Zespół Liebherr