Mechanizm domykania SoftSystem sprawia, że drzwi urządzeń Liebherr zamykają się w sposób cichy i wygodny. Zapewnia również wysoki poziom wydajności energetycznej i bezpieczeństwa urządzenia.

Zapewne każdy miał niejednokrotnie do czynienia z następującym scenariuszem – zamykamy szufladę lub drzwi, używając przy tym nieco zbyt dużo siły, a następujące po tym trzaśnięcie sprawia, że chcemy cofnąć czas! Co gorsza, jeżeli postąpiliśmy tak z drzwiami chłodziarko-zamrażarki, wstrząs i brzdęk dochodzący ze środka zwykle zapowiada straty… I właśnie w tym momencie myślimy, jak dobrze byłoby mieć mechanizm cichego domykania.

Liebherr bardzo dobrze rozumie tego typu sytuacje i dlatego oferuje mechanizm SoftSystem w kilku modelach swoich urządzeń. Mechanizm SoftSystem umożliwia nie tylko bardzo ciche i delikatne zamykanie drzwi w urządzeniach (nawet jeśli półki na drzwiach są zapełnione), ale również zapewnia automatyczne zamknięcie drzwi pod konkretnym kątem ich otwarcia, co w znacznym stopniu przyczynia się do ogólnej wydajności energetycznej. Wszyscy kiedyś byliśmy w sytuacji, kiedy idziemy po coś do chłodziarki, delikatnie popychamy drzwi urządzenia, żeby je zamknąć, tylko po to, aby jakiś czas później uświadomić sobie, że drzwi wcale się nie domknęły a ciepłe powietrze dostaje się do środka. Mechanizm cichego domykania SoftSystem nie dopuszcza do takich sytuacji, ponieważ drzwi zamykają się automatycznie, nie pozwalając na utratę zimnego powietrza oraz energii.

Softsystem dla chłodziarek pod zabudowę z drzwiami wspólnymi

Ważne: SoftSystem jest również dostępny dla chłodziarek do zabudowy z drzwiami wspólnymi. Najbardziej optymalne jest zamówienie SoftSystem od razu przy zakupie – tym sposobem kuchnia będzie odpowiednio wyciszona. Daje on maksymalny komfort użytkowania, ponieważ dzięki niemu drzwi chłodziarki zamykają się bardzo delikatnie i cicho. Aby poprawnie go zainstalować, wymagana jest głębokość mebli minimum 560 mm. W przypadku innych wariantów montażu potrzebny będzie odpowiednio jeden ogranicznik na parę drzwi.

Kąty automatycznego zamykania dla różnych typów urządzeń:

 

Urządzenia do zabudowy: W przypadku chłodziarek, zamrażarek i winiarek do zabudowy (włączając szafki na wino instalowane pod blatem kuchennym), drzwi zamykają się automatycznie od kąta otwarcia około 30°.

Urządzenia wolnostojące: W przypadku wolnostojących chłodziarek, zamrażarek i winiarek, drzwi zamykają się automatycznie od kąta otwarcia około 30°.

Zamrażarki skrzyniowe: W przypadku zamrażarek skrzyniowych linii Premium, mechanizm cichego domykania SoftSystem hamuje gwałtowne zamknięcie pokrywy, która zamyka się automatycznie od kąta otwarcia około 40°.

Dodatkową zaletą mechanizmu cichego domykania jest znaczące ograniczenie ryzyka zranienia, wynikającego z gwałtownie zamykanych drzwi urządzenia. Wystarczy wyobrazić sobie, co by się stało, gdybyśmy mocno pchnęli drzwi chłodziarki a nasze palce znalazłyby się pomiędzy drzwiami a urządzeniem… Lepiej sobie tego nie wyobrażać!

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego posta, napisz do nas! Dodaj swój komentarz poniżej lub odezwij się do nas na Facebooku.

 

Autor: Zespół Liebherr