Technologia DuoCooling zastosowana w chłodziarko-zamrażarkach firmy Liebherr oznacza, że temperatura zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce jest precyzyjnie określona i kontrolowana przy pomocy dwóch niezależnych obiegów chłodniczych, co stanowi niebywałą zaletę.

Jako część naszego bloga poświęconego „rozwiązaniom zastosowanym przez firmę Liebherr”, niniejszy post wyjaśnia istotę technologii DuoCooling. Duo – przepraszam, co? DuoCooling! Jak sugeruje pierwsza część nazwy DuoCooling ma coś wspólnego z dwoma funkcjami… dokładnie rzecz ujmując, z dwoma obiegami chłodniczymi.

Technologia DuoCooling jest wykorzystywana we wszystkich chłodziarko-zamrażarkach firmy Liebherr, tak aby każde urządzenie miało możliwość niezależnego od siebie ustawienia temperatury. Pomiędzy chłodziarką i zamrażarką nie dochodzi do wymiany powietrza, ponieważ nie ma otwartego połączenia pomiędzy tymi dwoma urządzeniami. Pewnie myślisz teraz: „Wszystko pięknie i ładnie, ale jakie korzyści to przynosi dla mnie jako konsumenta?” Pomiędzy obiema komorami urządzenia nie dochodzi do wymiany powietrza, co zapobiega przenoszeniu się zapachów i wysuszaniu produktów.

Dzięki zastosowaniu technologii DuoCooling nie zachodzi wymiana powietrza pomiędzy chłodziarką a zamrażarką.

 

Wyobraź sobie, że wybrałeś się na spacer w mroźny, zimowy dzień. Kiedy wracasz do domu, Twoja skóra jest napięta. Dlaczego tak się stało? Lodowate zimne powietrze pozbawiło ją wilgotności. Co możesz teraz zrobić? Przeważnie sięgasz po krem, aby nawilżyć skórę. Podobnie może stać się z żywnością, kiedy lodowate powietrze z zamrażarki przedostanie się do chłodziarki – żywność może stracić wilgotność i wysuszyć się. Technologia DuoCooling zapobiega utracie wilgotności oraz przenoszeniu się nieprzyjemnych zapachów. Przecież nikt nie chce, aby specyficzny aromat sera przechowywanego w chłodziarce przedostał się do żywności znajdującej się w zamrażarce.

Dwa obiegi chłodnicze (oraz temperatura w chłodziarce i zamrażarce) są niezależnie kontrolowane w zakresie temperatur +1°C do +9°C (w przypadku chłodziarko-zamrażarek bez technologii BioFresh) lub w przedziale +3°C do +9°C (w przypadku chłodziarko-zamrażarek z technologią BioFresh) w chłodziarkach oraz w zakresie -15°C do -26°C w przypadku zamrażarek. Kolejną korzyścią jest możliwość osobnego rozmrażania chłodziarki bez konieczności wyłączenia zamrażarki – oraz bez zmiany ustawień temperatury panującej w urządzeniu.

Dowiedz się więcej, oglądając nasz filmik dotyczący technologii DuoCooling.

 

Czy masz pytania dotyczące technologii DuoCooling lub innych rozwiązań firmy Liebherr bądź chcesz zamieścić swój komentarz dotyczący niniejszego postu? Napisz do nas! Dodaj swój komentarz poniżej lub odezwij się do nas na Facebooku.

Autor: Zespół Liebherr