Urządzenia domowe firmy Liebherr są popularne i lubiane daleko poza granicami Niemiec. Otwierając w miejscowości Aurangabad (Stan Maharasztra, Indie), nowy zakład produkcyjny, ze specjalnie zaprojektowanymi lodówkami i zamrażarkami, firma Liebherr będzie teraz spełniać specyficzne wymagania indyjskich gospodarstw domowych.

Przy temperaturze 35°C i wilgotności wynoszącej ponad 70%, pocą się nie tylko goście i mieszkańcy miasta Aurangabad, ale także żywność. Ze względu na ekstremalny klimat i – dla nas – egzotyczne składniki, wymagania co do lodówek, są w Indiach zupełnie inne niż w Niemczech. Wraz z otwarciem nowego zakładu produkcyjnego, firma Liebherr produkuje obecnie w miejscowości Aurangabad urządzenia, które te wymagania ściśle spełniają.

Ceremonia otwarcia, w dniu 8 maja 2018 r., w mieście Aurangabad (Stan Maharasztra, Indie), w obecności udziałowców, pani dr Isolde Liebherr i pani Stéfanie Wohlfarth oraz dyrektorów zarządzających działem AGD Grupy Liebherr.

Nowa generacja lodówek – perfekcyjnie dostosowana do potrzeb Indii

W Indiach nie tylko świeża żywność jest przechowywana w lodówce. Trafiają do niej również przyprawy. Specjalnie pod tym kątem zaprojektowano pojemniki na przyprawy SpiceBoxes. Można je napełniać aromatycznymi przyprawami i szczelnie zamykać. Dzięki integracji z drzwiami, przyprawy są zawsze pod ręką. Przechowywanie w lodówce nie tylko zmniejsza ryzyko utrzworzenia się pleśni. Również aromat i smak – mimo wysokiej wilgotności – są dłużej zachowane.

Pojemnik Spice Box idealnie nadaje się do przechowywania przypraw

Inną osobliwością kultury indyjskiej jest wstępne gotowanie. Duże ilości jedzenia są często z wyprzedzeniem przygotowywane dla całej rodziny. Dzięki regulowanym szklanym półkom, indyjskie urządzenia z łatwością zapewniają wystarczającą ilość miejsca również na duże garnki.

Nieodłącznymi dodatkami w kuchni indyjskiej są także pasty, chutney czy sambal. Znakiem rozpoznawczym jest także masala, czyli zestaw przypraw, często tworzony indywidualnie przez każdego kucharza,  a proporcje i skład utrzymywane są w tajemnicy. W szufladzie VarioSafe wygodnie przechowuje się drobne produkty, które zawsze są pod ręką.

Idealne miejsce do przechowywania produktów przez wegetarian

W Indiach żyje większość wegetarian z całego świata, również szeroko rozpowszechniony jest weganizm. Oczywiste jest zatem, że świeże owoce, warzywa i zioła są bardzo cenione. Właśnie dlatego FlexSystem oferuje indywidualne opcje dzielenia produktów. W szufladzie na warzywa znajduje się oddzielne miejsce na zioła i mniejsze warzywa. Ponadto ciężkie produkty spożywcze, takie jak kalafior (“fhool gobi”), bakłażan (“baingan”), czy papryka (“shimla mirch”), można przechowywać oddzielnie od warzyw liściastych. Zapobiega to uszkodzeniom wrażliwego szpinaku (“palak”), amarantusa (“chaulai”), czy świeżej kozieradki („fenugreek“) przez cięższe produkty.

Integralną częścią kuchni indyjskiej są również przekąski, serwowane pomiędzy posiłkami głównymi. Suszone owoce i orzechy są w Indiach niezwykle popularne. Czują się one najlepiej w skrzyneczce FlipBox. Wąskie, łatwo otwierane pudełko można umieścić w dowolnym miejscu, na drzwiach lodówki.

W Indiach gotuje się  inaczej niż w Polsce- właśnie pod tym kątem zostały zaprojektowane nowe lodówki firmy Liebherr

Zaplanowano kolejne innowacje

Nawyki żywieniowe w Indiach są często uwarunkowane religijnie. Tak więc wielu hinduistów (około 80 procent populacji), całkowicie powstrzymuje się od jedzenia mięsa, podczas gdy niektórzy eliminują z diety tylko wołowinę. Dla drugiej co do wielkości grupy ludności w Indiach, muzułmanów, tabu stanowi wieprzowina. Mięso jedzą niektórzy sikhowie i buddyści. Przy tak dużej różnorodności, liczba rodzin “mieszanych”, składających się z wegetarian i nie-wegetarian, stale rośnie. Wraz z nadchodzącym rozwiązaniem MeatBox, osoby spożywające mięso, będą mogły przechowywać posiłki w wygodnym plastikowym pudełku, w zamrażalniku lub na półce lodówki – wizualnie oddzielonym od żywności współlokatorów będącymi wegetarianami.

Nowa generacja lodówek w Indiach jest wyposażona w unikalne elementy, takie jak SpiceBox, FlipBox, VarioSafe, FlexSystem, a wkrótce także MeatBox

Nowy zakład produkcyjny firmy Liebherr w Republice Indii

Na powierzchni 200 000 m², w mieście Aurangabad, firma Liebherr jest w stanie produkować obecnie na rynek indyjski 500 000 lodówek rocznie. Wolumen produkcji można w razie potrzeby zwiększyć. Ze względu na dynamiczny rozwój gospodarczy, firma Liebherr liczy na znaczny wzrost popytu. “Indie są ważnym rynkiem dla naszego przedsiębiorstwa. Ze względu na szybką zmianę stylu życia, liczymy na spore możliwości zbytu naszych urządzeń chłodzących, dzięki którym życie staje się wygodniejsze i łatwiejsze. Dzięki nowej fabryce w Indiach, możemy zaoferować na rynku indyjskim naszą wysoce zaawansowaną technologię.” – powiedziała Dr. Isolde Liebherr, wiceprezes rady nadzorczej Grupy.

Nowa fabryka Liebherr w mieście Aurangabad zajmuje powierzchnię 200 000 m²

Co sądzisz o naszej nowej fabryce w Indiach i funkcjach specjalnie dostosowanych do potrzeb rynku indyjskiego? Czy chcesz mieć podobne udogodnienia w swojej lodówce? Napisz do nas lub porozmawiaj z nami na Facebooku lub Twitterze.

Krótki opis lokalizacji w Indiach

  • Mieszkańcy: ponad 1,3 miliarda
  • Powierzchnia: około 9 razy większa niż powierzchnia Niemiec
  • Stolica: Nowe Delhi
  • Języki urzędowe: hindi i angielski
  • Waluta: rupia indyjska
  • Odległość od głównej siedziby Ochsenhausen – Aurangabad: 6.573 km (odległość w linii prostej)