Przygotowanie
Krok: 1/11

Zmieszać ze sobą chili w proszku, kolendrę, imbir, papryczkę piment, cynamon, 1 szczyptą kwiatu muszkatułowego i pieprz.

Krok: 2/11

Obrać czosnek i cebulę i drobno pokroić. Wymieszać z 1 łyżką oleju rzepakowego i mieszanką przypraw.

Krok: 3/11

Stek z polędwicy osuszyć używając papieru kuchennego, natrzeć mieszanką z przypraw i pod przykryciem z folii spożywczej marynować przez przynajmniej 5 godzin w lodówce.

Krok: 4/11

Odstawić kukurydzę do odcieknięcia. Umyć pomidory i pokroić na ćwiartki, nasiona i łodyżkę usunąć, a miąższ grubo pokroić. Umyć szczypiorek, oczyścić i białe końcówki pokroić na drobne krążki. Umyć kolendrę, osuszyć, z 4 łodyżek oskubać listki i posiekać. Kukurydzę, pomidory, szczypiorek i posiekaną kolendrę wymieszać w misce.

Krok: 5/11

Wycisnąć sok z limetki i 2 łyżki soku wymieszać z solą i pieprzem. Domieszać oliwę z oliwek. Dodać sos do sałatki i wszystko dobrze wymieszać. Obrać papaję, usunąć nasiona i drobno pokroić. Kostki papai dodać ostrożnie do sałatki z kukurydzy i pomidorów.

Krok: 6/11

Obrać szalotkę i pokroić w drobną kostkę.

Krok: 7/11

Rozgrzać na powlekanej patelni resztę oleju rzepakowego. Polędwicę wołową lekko posolić i smażyć z każdej strony 3-4 minut aż do oczekiwanego stopnia wysmażenia.

Krok: 8/11

Filety zdjąć z patelni, zawinąć w folię aluminiową i odstawić.

Krok: 9/11

Szalotkę dusić krótko na gorącej patelni. Wmieszać rum i dolać bulionu cielęcego.

Krok: 10/11

Dodać pastę z tamaryndowca i wszystko w średniej temperaturze w ciągu 10-20 minut o połowę zmniejszyć (odgotować). Doprawić solą i pieprzem.

Krok: 11/11

Za pomocą formy do wycinania kółek ułożyć sałatkę kukurydzianą na talerzach. Wyjąć steki z folii, zebrać sok z mięsa. Pokroić mięso na plastry i ułożyć obok sałatki. Sok z mięsa dolać do sosu i krótko podgrzać. Polać dekoracyjnie sosem po steku i ozdobić resztą kolendry.