Jakie nowe produkty firma Liebherr zaprezentowała podczas Międzynarodowej Wystawy Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD IFA 2017 w Berlinie? Cyfrowe, kreatywne i spersonalizowane to słowa kluczowe tegorocznych tematów przewodnich imprezy. Dowiedz się więcej o naszych targowych hitach! 

„Making your life smarter” to motto firmy Liebherr na ten rok – idealnie oddaje nasz kierunek rozwoju. Jakby nie patrzeć, chłodziarki odnalazły się w erze cyfrowej już jakiś czas temu a Liebherr ma w ofercie cały wachlarz innowacji. Dla osób o kreatywnej duszy mamy internetowy konfigurator, dzięki któremu każdy użytkownik może zaprojektować sprzęt w swoim guście. Ale zanim do tego dojdziemy, wróćmy do początku…

Digitalizacja

Wprowadzenie SmartDeviceBox dla chłodziarek, zamrażarek i winiarek otwiera nowy wymiar inteligentnego zarządzania żywnością i przechowywania produktów. SmartDeviceBox pozwala połączyć nasze sprzęty w sieć. Wprowadzając modułowy system wbudowanych elementów takich, jak FridgeCam™ (kamera) oraz MIA VoiceControl (system kontroli głosem) sprawiamy, że domowa chłodziarka staje się małym centrum dowodzenia dla inteligentnego życia. Wszystkie urządzenia typu smart są kompatybilne ze SmartDeviceBox i mogą zostać z łatwością skonfigurowane w systemie SmartHome poprzez sieć WLAN. Z aplikacją SmartDevice na przykład, klienci mogą sprawdzić działanie wszystkich najważniejszych funkcji oraz kontrolować je zdalnie z każdego miejsca na świecie.

Personalizacja / Mapowanie 3D

Obecnie wiodącym trendem jest możliwość dostosowania sprzętu do własnych potrzeb i swojego stylu życia przy urządzaniu wnętrza mieszkania. „Zaprojektuj swoją chłodziarkę” to unikalna oferta, dzięki której każdy może stworzyć urządzenie według własnego uznania, a wszystko to dzięki internetowemu konfiguratorowi Liebherr. Niezależnie od tego, czy projektować będziemy hobbystycznie czy też będziemy chcieli zrobić komuś specjalny prezent albo stworzyć kreatywny element naszego mieszkania – z MyStyle wkrótce stanie się wkrótce możliwe. Kolory i materiały będą mogły zostać dobrane przy użyciu MyStyle tak, jak robi się to przy projektowaniu wnętrz.

Możliwość wypróbowania konfiguratora przy naszym stanowisku była wyjątkową atrakcją tegorocznej wystawy. Tak, jak w ubiegłym roku, gdy sekwencje video i efekty świetlne stanowiły niezwykłą prezentację sprzętu BluPerformance na sześciennych elementach mapowanych techniką 3D, tak teraz mapowanie 3D posłuży przedstawieniu tematu „Zaprojektuj swoją lodówkę – MyStyle”. Pokazany został cały wachlarz możliwości służących stworzeniu własnego urządzenia, a wszystko to stanowiło nowatorską rozrywkę dla naszych gości.

Innowacyjne urządzenia

Zarówno w zakresie urządzeń wolnostojących, jak i do zabudowy, podblatowych czy chłodziarek do przechowywania wina, Liebherr oferuje innowacyjne rozwiązania we wszystkich tych grupach urządzeń. Należą do nich:

BluPerformance

Zaprezentowane zostały trzy nowe urządzenia z serii BluPerformance:

 • CBNPes 4878

z szufladą BioFresh-Plus na ryby i owoce morza

 • Cnef 4825

IceMaker ze zbiornikiem na wodę

 • CNPes 4868

IceMaker ze zbiornikiem na wodę

Urządzenia podblatowe

Ergonomia to kluczowe zagadnienie w nowej generacji naszych urządzeń podblatowych (nisza 82-88 cm) zapowiadanej na rok 2018. Poniżej osiem produktów, które symbolizują nadrzędną filozofię: „Urządzenia dostosowane do Klienta”.

Urządzenia do zabudowy

 • SIGN 3524 klasa A++, cyfrowy wyświetlacz temperatury i łatwa obsługa przy pomocy jednego przycisku, wypełnia rynkową niszę chłodziarek na wymiar 178 cm.

Model niedostępny na rynku polskim.

 • IKF 3514 moduł przeznaczony na butelki z czterogwiazdkowym zamrażalnikiem.

Model niedostępny na rynku polskim.

 • ICN 3314 z systemem NoFrost, technologią DuoCooling i BioCool.

Model niedostępny na rynku polskim.

Centrum żywności i funkcjonalne wnętrze

Dwa wysokie moduły z czterema strefami chłodzenia oferujące najwyższą jakość:

 • Chłodziarka: IKP 1660
 • Zamrażarka: IGN 1664
 • BioFresh: SIBP 1650

Model niedostępny na rynku polskim.

 • Wino: EWTdf 1653

„Stiftung Warentest” (testy konsumenckie): Liebherr dwukrotnie zdobywa zwycięstwo

Dwa urządzenia, które zaprezentowane zostały na IFA zostały ogłoszone najlepszymi produktami „Stiftung Warentest” edycji 08/2017. Najlepszy sprzęt, który otrzymał ocenę „dobrą” (2,2) i tym samym tytuł najlepszej zamrażarki do zabudowy to model IGN 1064. W kategorii zamrażarek wolnostojących wygrał model GNP 3255 (niedostępny na rynku polskim), który uzyskał ocenę „dobrą” (2,1).

Side-by-Side

Liebherr zaprezentował dwa urządzenia SBS z serii BluPerformance:

 • SBSes 8473 z odrębnym modułem BioFresh i kostkarką IceMaker.

Model niedostępny na rynku polskim.

 • SBSes 8486 z modułem na wino, kostkarką IceMaker i szufladą BioFresh-Plus.

Model niedostępny na rynku polskim.

Wino

Urządzenia do zabudowy Vinidor

Nowa seria sprzętu do zabudowy Vinidor zawiera dziewięć modeli w trzech wysokościach 88, 122, 178 cm., każdy dostępny w wersji GlassBlack (czarne szkło) i GlassWhite (białe szkło) z technologią TipOpen, wraz z trzema urządzeniami, których design może zostać spersonalizowany na specjalne życzenie klienta.

Podblatowe chłodziarki do wina

Ta grupa produktów została zaprojektowana na nowo. Dodano SmartDeviceBox, dzięki czemu poszczególne sprzęty można połączyć w sieć.

 • UWTgb 1682

Model niedostępny na rynku polskim.

 • UWTigb 1682 z modułem SmartDeviceBox

Model niedostępny na rynku polskim.

 • UWTes 1672
 • UWTies 1672 z modułem SmartDeviceBox

Model niedostępny na rynku polskim.

SmartDeviceBox umożliwia stałą kontrolę nad chłodziarką poprzez aplikację.

Ciche urządzenia

Liebherr zaprezentował nowe, ciche modele, które specjalnie zaprojektowano tak, by wykorzystane elementy zapewniały wyjątkowo dyskretną pracę sprzętu.

Winiarki: EWTgb 2383: wcześniej 36dB (A), obecnie 32dB (A)

Urządzenia wolnostojące: CB 4815 (model niedostępny w Polsce) wcześniej 38dB (A), obecnie 34 dB (A)

Urządzenia do zabudowy: ICP 3334 wcześniej 34dB (A), obecnie 31 dB (A).

CoolVision

Liebherr regularnie prezentuje nowe trendy w ramach studia projektowego CoolVision. Spośród czterech projektów pokazanych na IFA, ostatecznie bazować będą one na modelu CBef 4815 BluPerformance. Odwiedzający nasze stoisko na IFA mogli zagłosować na motyw, który najbardziej im się spodobał.

 • GalacticArt (sztuka galaktyczna)
 • CityArt (sztuka miejska)
 • PaintingArt (sztuka malarska)
 • NaturalArt (sztuka naturalna)

StickerArt

Pomysł marki Liebherr, który opiera się na unikatowych naklejkach to zamysł zgodny z najnowszymi trendami. Ekskluzywne rysunki z limitowanej edycji pozwolą naszym klientom zabrać ze sobą do domu niepowtarzalny zestaw deseni i kolorów. Druk wysokiej jakości zastosowany do zdobienia drzwi jest wyjątkowo trwały, niezwykle kolorowy i łatwy do czyszczenia. Ten oryginalny wzór przyciągający wzrok zdobywa uznanie i pozwala bawić się detalami.

ColourLine

Chłodziarka staje się nieodłącznym elementem dobrze zaprojektowanego wnętrza nowoczesnej kuchni. To dlatego projektując nowe urządzenia Liebherr bierze pod uwagę najnowsze trendy kolorystyczne oraz preferencje klientów. To podejście oddaje nowa seria ColourLine, która oferuje system NoFrost – perfekcyjne chłodzenie w modnych kolorach. Planujemy rozszerzyć tę ofertę o kolejne barwy. Spośród czterech kolorów zaprezentowanych na IFA, trzy najpopularniejsze wejdą do katalogu naszych nowych produktów w przyszłości.

 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego posta, napisz do nas! Dodaj swój komentarz poniżej lub odezwij się do nas na Facebooku.

Autor: Zespół Liebherr