Gdy myślisz o grillowaniu, z pewnością jako pierwsze przychodzą Ci na myśl steki lub kiełbaski. Ale nad rozżarzonym węglem nie zawsze musi leżeć mięso, ryba lub kiełbasa. Świeże warzywa czy ser mogą także być fantastyczną alternatywą na grilla. W tym artykule pokażemy Ci, co jeszcze oprócz mięsa możesz umieścić na grillu i przy okazji spróbujemy przekonać do tego rozwiązania niejednego fana mięs.

Wegetariański grill – pyszny i różnorodny

Niezależnie od tego, czy jest to pikantna kukurydza lub też śródziemnomorski, aromatyczny bukiet warzyw, wegetariański grill zaskoczy Cię różnorodnym smakiem i sprawi, że zapragniesz wieczoru z grillowaniem. Podczas przygotowywania składników na grilla, powinieneś uważać, aby nie ciąć warzyw zbyt grubo, ponieważ warzywa potrzebują zazwyczaj więcej czasu na grillu niż mięso. Dlatego umieść je na ruszcie w odpowiednim czasie, tak abyś mógł zjeść posiłek razem z miłośnikami mięsa. Również ser nadaje się na grill. Podpowiemy Ci, na co należy zwrócić uwagę podczas grillowania sera:

Bezpośrednio na grill nadaje się np. ser owczy lub ser typu Halloumi, ponieważ obie odmiany z natury mają ścisłą konsystencję. Miękki ser także nadaje się na grilla. Jeśli lubisz np. kremowy ser Camembert, możesz go idealnie połączyć z grillowanymi warzywami. Dzięki swojej kremowej konsystencji łatwo rozpuszcza się podczas grillowania, dzięki czemu wspaniale łączy się z innymi składnikami. Jeśli decydujesz się na miękki ser, upewnij się, że nie umieszczasz go bezpośrednio na grillu. Najlepiej użyj folii aluminiowej lub tacki do grillowania. W ten sposób ser nie spłynie na węgiel.

Obojętnie czy wybierzesz ser twardy czy miękki, łagodny czy też ostry, bez dodatków lub w połączeniu z innymi składnikami: wyobraźnia nie zna tutaj granic. Rozkoszuj się serem w zależności od ochoty i nastroju.

Wypróbuj wersję bezmięsną. Przekonaj się, jak różnorodna może być kuchnia wegetariańska.

A Ty, co najchętniej grillujesz? Pozostaw w komentarzu pod tym postem swoje ulubione przepisy lub wrażenia z wegetariańskiego grillowania.

 

Autor: Zespół Liebherr