Існує велика кількість міфів щодо принципів здорового харчування та їх дотримання у житті. Ці нісенітниці  настільки часто повторюють, що деякі з нас вірять їм, навіть не ставлячи під сумнів. Ми обрали декілька найпопулярніших, зробили власні дослідження та готові розвінчати ці легенди…

Міф №1: Не їжте після 18:00

7 міфів про здорове харчування

З роками здоровий глузд все ж переміг. Наразі заведено вважати, що калорія — це калорія. Коли її вживаєш, вона майже не впливає на вагу чи на стан здоров’я взагалі. «Золоте правило» свідчить: краще не їсти якісь жирні страви за 3-4 години до сну. Якщо плануєте лягти спати десь о 22:00, тоді авжеж, краще не вечеряти після шостої години. А як пізніше йти до ліжка — можна і насолодитися вечірнім смаколиком.

Не голодуйте: ви не харчуєтеся «святим духом», тому можете їсти коли завгодно! Все добре в міру: контрольована порція снеків стане чудовим засобом проти бажання поїсти, але це ніяк не стосується відерця морозива. Помірність — це ключ, не моріть себе голодом.

Міф №2: Шоколад — причина набору ваги

Через шоколад ви набираєте вагу, і це абсолютна правда. Це один з позачасових міфів! Так, в шоколаді багато калорій, але вони складаються з вуглеводів, які швидко засвоюються та поглинаються тілом. Краще віддати перевагу чорному шоколаду, бо в ньому велика кількість антиоксидантів, на відміну від молочного. Тим паче, нема нічого поганого у тому, щоб насолодитися своїми улюбленими частуваннями за умови контрольованої кількості. Тут добре підійде польська приказка: «Що занадто, то нездорово». 

Міф №3: Пийте по вісім стаканів води кожного дня

Наука про це мовчить. Потреба у гідратації ДУЖЕ індивідуальна. Не існує загальних рекомендацій щодо кількості води, необхідної кожній окремій людині. Що ж тоді можна зробити? Прислухатися до свого тіла! Якщо відчуваєте спрагу — пийте. Але завжди треба робити поправку на рівень фізичного навантаження та на те, чи знаходитесь ви під впливом прямих сонячних променів. Не витрачайте гроші на продукцію, яка диктує вам час, коли вживати воду. Ваше тіло не живе за чітким часом і воно повідомить вас, коли вам варто випити наступну порцію!

Міф №4: Не варто пити більше ніж одну чашку кави на добу

Більшість поціновувачів кави посміються над цим, але велика кількість людей й досі вірять у те, що вживаючи більш ніж одну чашку кави на день можна завдати шкоди організму. Безсоння, роздратування та прискорене серцебиття — у всьому цьому звинувачують чорний напій. Кофеїн — це природний стимулятор. Під час споживання кава майже миттєво поглинається та назавжди вимивається за, приблизно, 5 годин. То ж немає жодних проблем з тим, аби пити ароматний напій протягом дня в розумній кількості. Перечитайте Міф №1, щоб знати, коли зупинитися. Але все ж треба слідкувати за кількістю цукру, яку ви вживаєте разом з кожною чашкою.

Міф №5: Коричневий цукор корисніший, ніж білий

Коричневий цукор — це цукор з мелясою. Білий цукор — лише рафінований. Усі види гранульованого цукру мають більш-менш схожу харчову цінність та містять однакову кількість калорій. Взагалі, варто завжди звертати увагу на те, скільки цукру ви споживаєте, але який саме обрати — залежить від ваших особистих вподобань.

Міф №6: Заморожені фрукти та овочі менш корисні

Заморожені фрукти та овочі можуть бути такими ж поживними, як і свіжі. Але за умови, що їх правильно заморозили відразу після збору врожаю. Технологія, яка зветься «шокове заморожування», існує багато років та гарантує, що така їжа зберігає велику частину поживних речовин.

Ви навіть можете самостійно заморожувати продукти, використовуючи цей холодильник від Liebherr! Після активації функції SuperFrost температура у морозильній камері майже моментально знизиться до -32°C. За цих умов будь-що швидко заморожується, зберігаючи максимальну кількість поживних речовин. SuperFrost вимикається автоматично, то ж вам навіть не треба турбуватись про це!

Міф №7: Сирі овочі корисніші за приготовані

Найкраще те, що смакові властивості овочів зберігаються як у сирих, так і у тих, що приготовано. В багатьох випадках ваші персональні вподобання допоможуть вам зробити правильний вибір. Але, все ж таки, готування має невелику перевагу: кип’ятіння та бланшування допомагають зберегти антиоксидантні властивості овочів.

Ця стаття написана у якості розважального контенту і не може бути інтерпретована як медична рекомендація.

Якщо Вам сподобалась ця стаття, підпишіться на нашу розсилку. Виникли будь-які питання? Будь ласка, напишіть нам, скориставшись формою коментарів під цією статтею, або приєднуйтеся до обговорення на нашій сторінці на Facebook.