Спеції та трави залишаються свіжими протягом різної тривалості часу, залежно від їх вигляду: свіжі, висушені або подрібнені. В цій статті ми пропонуємо сім корисних порад щодо зберігання спецій та трав, які допоможуть максимально ефективно використовувати улюблені приправи.

Зберігання спецій та трав: 7 корисних порад

Краще за все зберігати всі спеції (отримані з коренів, квітів, плодів, насіння або кори рослин) та трави (отримані з рослинного листя) в прохолодному, сухому, темному місці та в герметичних ємностях. Холодильники підходять для зберігання лише певних спецій та трав. Хочете дізнатися більше? Читайте далі!

Що необхідно пам’ятати при зберіганні спецій та трав?

  1. Після придбання свіжих спецій зберігайте їх у герметичній ємності. Зазначте на етикетці назву та дату. Для чого це необхідно? По-перше, ви просто можете забути, що знаходиться у баночці. По-друге, приправи можуть зберігатися протягом тривалого часу при кімнатній температурі, тому потрібно стежити за терміном придатності. Подрібнені спеції можна тримати вдома протягом приблизно 3 років, потім вони втрачають свій смак та аромат. Присмаки зернами, наприклад, коріандр та перець, а також мускатний горіх та палички кориці — до 5 років.
  2. Чисті скляні баночки, які щільно закриваються, ідеально підходять для зберігання спецій у темних, прохолодних кухонних шафах. Такі герметичні ємності не поглинають запахи та легко миються.
  3. Не зберігайте спеції поблизу або безпосередньо над плитою: випаровування під час готування їжі проникатимуть у ємності, і приправи злипнуться або взагалі запліснявіють. З тієї ж причини під час додавання присмаків до страви, яку готуєте, намагайтеся не тримати баночку безпосередньо над киплячим посудом. Краще використовувати чисту та суху ложку.
  4. Як ми вже зазначали, зберігання спецій та трав у холодильнику не є найкращим рішенням. Найбільша проблема — це присутність вологості, яка призводить до злипання приправ або взагалі до плісняви. Це свідчить про те, що в там можна зберігати лише деякі види спецій та трав, зокрема імбир, загорнутий у вологій папір, лемонграсс та перець чилі.
  5. Купуйте спеції у невеликих кількостях, щоб уникнути невикористаних та прострочених запасів. Намагайтеся не купувати мелені приправи, оскільки вони швидко втрачають свій аромат і псуються набагато швидше. Запам’ятайте, що протягом тривалого часу зберігаються лише мускатний горіх, кардамон, коріандр, кмин, гвоздика та духмяний перець.
  6. Спеції зазвичай не підходять для заморожування, тому що їх якість швидко зменшується. Однак, наприклад, пасту з олії, цибулі та приправ для гуляшу можна без проблем зберігати у морозильній камері, бо олія захищає і зберігає аромати.
  7. Хоча сушені або заморожені трави добре зберігаються, краще за все вирощувати їх у горщику на підвіконні (базилік, лаванда, чебрець) або у саду, щоб насолоджуватися свіжими травами. За травами у вазонах можна доглядати протягом тривалого часу і перетворити їх на привабливу та ароматну прикрасу інтер’єру!

                                                                        

Сподіваємося, що вам сподобалась ця стаття. Якщо так, підпишіться на нашу розсилку, аби бути в курсі актуальних новин світу холодильної техніки та свіжості від Liebherr. Якщо у вас є питання щодо прочитаного чи ви бажаєте залишити коментар, напишіть нам! Скористайтеся функцією коментарів під цією статтею або приєднуйтесь до обговорення на нашій сторінці у Facebook.