Німецький винний шлях — це перший і, мабуть, найвідоміший маршрут винного туризму у світі. Довжиною в 85 кілометрів, він проходить через виноробні регіони Пфальц і Райнґессен. Шлях був розроблений ще в 1935 році для приваблення туристів та гурманів.

Чому варто відвідати Німецький винний шлях?

Німецький винний маршрут багатий на історичні пам’ятки

Знайомство з вином у місцевості походження є особливим досвідом для будь-якого шанувальника цього благородного напою. Відвідати виноробів, прогулятись по виноградниках, насолодитися ландшафтом, та скуштувати місцеву кухню — найкращий спосіб знайомства з винною культурою. Багато виробничих районів у всьому світі теж проклали схожі маршрути через свої регіони.

Історія Німецького винного шляху

Німецькі винні ворота у Швайґен-Рехтенбасі

Німецькі винні ворота у Швайґен-Рехтенбасі

Але все почалося з Німецького винного шляху, який став прикладом вдалого поєднання дегустації вина та туризму. Заснований у середині 30-х років минулого століття, він починається всього за кілька сотень метрів від кордону з Ельзасом, від Німецьких винних воріт у Швайґен-Рехтенбасі та проходить через численні винні селища на північ до Бокенґайму, до воріт Вормс.

Переваги Німецького винного шляху: клімат та розташування

Оточений Пфальцським лісом на західному кордоні Верхньорейнської долини, регіон уздовж Винного шляху є одним з найбільш родючих у Німеччині. Тепле повітря циркулює у долині Рейну наче через воронку, тому весна починається тут раніше, ніж в інших регіонах у Німеччині. Не дивно, що вирощений тут виноград Рислінг є особливо соковитим та має виразний фруктовий смак (Пфальц і Райнґессен відомі як найбільші в Німеччині та треті за величиною виробничі регіони цього сорту винограду в усьому світі).

Німецький винний шлях — «Німецька Тоскана»

Такі сприятливі кліматичні умови дозволяють вирощувати виноград, а також численні фігові та мигдальні дерева і навіть ківі та цитрусові. Завдяки м’якому клімату, чудовому ландшафту та населенню, яке з любов’ю ставиться до життя, цей південно-західний куточок Німеччини часто називають «Німецькою Тосканою».

Туристи можуть відвідати винні дегустації на численних виноградарських господарствах або насолодитися атмосферою затишних таверн та гостьових будинків уздовж Німецького винного шляху. Особливою подією восени є Ярмарок ковбасок та сосисок у Бад-Дюркґаймі (Bad Dürkheim Wurstmarkt) — найбільший фестиваль вина в світі, який відбувається щороку у другі та треті вихідні вересня.

Туристичні принади регіону

Замок Гамбах в оточенні виноградників

Замок Гамбах в оточенні виноградників

Під час перебування у регіоні можна також відвідати історично важливий замок Гамбах, стародавнє місто-сад Ландау або Музей виноробства в Дайдесґаймі.

Любителів піших маршрутів зацікавить Pfälzer Weinsteig — шлях, який простягається зі Швайґену на півдні до Бокенґайму на півночі. Обов’язково відвідайте «Німецьку Тоскану», щоб побачити все на власні очі!

Якщо Вам сподобалася ця стаття, поділіться нею на Facebookабо в іншій соціальній мережі з нижче наведеного переліку. Якщо у Вас виникають будь-які питання, будь ласка, напишіть нам, скориставшись формою коментарів під цією статтею, або приєднуйтеся до обговорення на нашій сторінці на Facebook. Дякуємо!