Офісний холодильник — це життєво важливе джерело, адже саме він зберігає ваші домашні котлетки, підтримує енергію і працьовитість протягом дня. Крім того, справжній тімбілдінг та найкращі ідеї народжуються… правильно, за смачним обідом! Але якщо не дотримуватись простих правил користування, льодяний друг може стати причиною серйозних суперечок із колегами.

Офісний холодильник: 7 правил етикету

Однокамерний холодильник Liebherr — відмінний вибір для офісу

Певно, ці офісні жахи знайомі кожному: занедбана їжа, швидше за все, ще з торішнього корпоративу, величезний та майже порожній контейнер, що блокує всю полицю… Запах, немов сльозогінна атака, та найстрашніше — коли ти весь день чекаєш на свій улюблений салатик, а його хтось з’їв!

Щоб врятувати ваші смаколики та полегшити суспільне життя, ми підготували 7 порад для ефективного користування офісним холодильником.

Порада 1: заощаджуйте місце, як на паркуванні

Звісно, всі ми різні. Наприклад, бухгалтер Оксана використовує зовсім трохи місця для свого обіду, а в сисадміна Віталіка — ціла армія судків та харчів, хаотично розкиданих по всіх полицях. Етикет холодильника передбачає, що кожен користувач повинен робити все можливе, щоб складати все щільно і займати невелику кількість простору. Не варто недооцінювати територіальні проблеми!

Порада 2: сталася аварія — одразу прибери

Якщо щось розлилось або висипалось — воно не самознищиться (якщо тільки ви не працюєте в лабораторії Ілона Маска, і то не факт). Не чекайте, поки прийде прибиральниця або хтось з колег прибере за вас.

Порада 3: черговий по чистоті

Продовжуючи тему чистоти, хоча б раз на місяць треба проводити генеральне прибирання. Якщо кожен буде робити це по черзі, то навчиться цінити порядок. На жаль, технологій із самоочищення холодильників ще не винайшли. Але ми обов’язково про це поміркуємо 🙂

Порада 4: прощавай назавжди

Під час генерального прибирання ви маєте позбутись усієї їжі та предметів, що не мають господаря. Якщо харчі мають неприємний запах або викликають іншу підозру — сміливо відправляйте їх у смітник!

Порада 5: не бери чужого — не бійся нікого

Це має бути неписаним правилом: їжте тільки те, що ви поставили в холодильник і те, що вам належить. Багато людей певно не усвідомлюють, що “допомагаючи” колегам із їх харчами, вони не просто їх не поважають, а роблять справжній злочин — крадуть. Допомогти попередити такі неприємні ситуації можуть записки та наліпки з іменами, можна також лишати смішні та загадкові послання.

Порада 6: бачили очі, що купували

Повертаючись до поради №1, пам’ятайте про спільний простір. Не зберігайте стратегічний запас на весь тиждень вперед: ставте у холодильник лише те, що з’їсте сьогодні, максимум — завтра. Також приносьте нову їжу тільки тоді, коли попередня закінчиться. В решті решт, якщо лишається зайве — пригостіть друга з роботи, або заведіть у такий спосіб нового 🙂 Їжа дійсно об’єднує людей!

Порада 7: обговорити правила з колегами

Порядку можна досягти лише за умови, що всі користувачі холодильника діятимуть належним чином, дотримуючись правил і чергування. Зловмисники повинні бути ввічливо проінформовані про свої правопорушення. У випадку повторних правопорушень може знадобитися застосування санкцій. Штрафи за порушення можуть включати купівлю солодощів та кави на всю команду або інші обов’язки.

А що думаєте ви? Чи є якісь поради з вашого досвіду, як можна запобігти перетворенню офісного холодильника на поле битви? Будь ласка, поділіться своїми ідеями на нашій сторінці у Facebook!