Розказуємо, як святкують Різдво у рідній країні нашого бренду.

Німецькі Різдвяні традиції

У Німеччині Різдвяний сезон традиційно починається в першу неділю Адвенту (аналог нашого Різдвяного посту). Повітря наповнюється дивовижним ароматом: в цей час готуються традиційні страви, такі як Stollen (різдвяна випічка з цукатами, родзинками, марципаном та горіхами) та Plätzchen (різдвяне печиво). Вулиці й будинки прикрашають святковим декором зі сценами Різдва, пряниковими будиночками та безліччю вогнів і свічок.

Адвент: приготування й очікування на Різдво

Важлива частина різдвяних традицій в Німеччині — Адвент. Назва походить від латинського слова “Adventus”, що означає прибуття і нагадує про Перше пришестя Христа на Різдво. Адвент починається за 4 неділі перед Різдвом. Перша неділя (цього року це 2 грудня) відзначає початок різдвяного сезону. Приблизно в цей час люди починають прикрашати свої будинки і готують різдвяні смаколики для майбутніх урочистостей.

Як святкують Різдво у Німеччині: Адвентський вінок

Адвентський вінок

Адвент супроводжується символікою і традиціями, такими як Адвентський вінок і календар. Вважається, що Адвентський вінок з’явився у 19 столітті як спосіб допомогти дітям рахувати дні до Різдва. У ньому розташовують чотири свічки, які запалюються одна за одною. У першу неділю Адвенту запалюється перша свічка, у другу неділю — друга… Аж поки не засвітяться всі чотири свічки. “Нова” свічка як правило запалюється під час сімейної недільної трапези, заохочуючи провести час разом з близькими.

Як святкують Різдво у Німеччині: Адвент-календар

Адвент-календар

Ще один обв’язковий атрибут сезону — Адвент-календар з 24 цифр. Його дарують рідним і близьким, щоб очікування на Різдво було ще приємнішим. Календар буває різних типів і конструкцій: у вигляді невеликих коробок або спеціально прикрашених шкарпеток, що містять маленькі подарунки й ласощі. Інший популярний тип — шоколадний Різдвяний календар, який можна знайти в кожному супермаркеті в широкому асортименті та з різними сортами шоколаду. Одержувач календаря має відкривати по одному віконцю з сюрпризом кожен день, починаючи з 1 грудня і до Різдва 24 грудня. Адвент-календарі можуть також містити чай або косметику.

Різдвяні ринки в Німеччині

Різдвяні ринки в Німеччині

Різдвяні ринки в Німеччині

Різдвяні ринки є дуже популярним місцем відвідування. Ярмарок починається на початку Адвенту і триває до самого Різдва. Кожне місто в Німеччині, безсумнівно, має власний різдвяний ринок із відомими атрибутами, такими як сцена Різдва, величезні ялинки й різдвяні піраміди. І, звичайно, кіоски з продажу братвурсту (сосисок), пряників, цукерок, смаженого мигдалю та інших різдвяних ласощів.

Ярмарок завжди супроводжується музикою: хор співає колядки або живі гурти грають різдвяні пісні. Особливу увагу багатьох відвідувачів привертає найпопулярніший у цьому сезоні напій — глювайн (глінтвейн) з червоного чи білого вина, або безалкогольний. Відвідати ринок увечері — привід зустрітися з друзями й разом випити по глювайну.

Різдвяне печиво та інша випічка

Традиційний різдвяний Штолен (Stollen)

Традиційний різдвяний Штолен (Stollen)

Адвент — це також час, коли сім’ї починають втілювати свої таємні рецепти. Випікання різних видів різдвяного печива разом з сім’єю є важливою традицією. Найпопулярніші ласощі — це пряники та Stollen (різдвяна випічка з цукатами, родзинками, марципаном та горіхами).

Якщо вам сподобалась ця стаття, поділіться нею у Facebook або інших соціальних мережах!