Вам це знайомо? Ви сидите на урочистому святі за бездоганною білою скатертиною і раптом це трапляється… Келих падає, і дорогоцінна скатертина (або ще гірше — чийсь одяг) одразу прикрашається потворною червоною плямою. Що робити?
Спроби зменшити плями червоного вина всілякими сумнівними домашніми засобами, наприклад, змити їх білим вином або посипати сіллю — марні. Особливо поганою поширеною звичкою є розбризкування солі на плямі. Це зовсім неефективно та лише збільшує хаос на столі.
Дослідження впливу різних засобів
П’ятнадцять років тому Каліфорнійський університет в Девісі досліджував вплив різних засобів для видалення плям червоного вина. Дослідження порівнювало вісім засобів, включаючи як комерційні речовини, так і класичні домашні засоби та їх вплив на різні текстильні волокна. Результат показав, що навіть серед комерційних засобів для видалення плям є великі відмінності в ефективності, і не кожен засіб однаково добре підходить для різних видів тканини. Щодо широко використовуваних домашніх засобів — про них взагалі можна забути.
Посипання сіллю не принесло успіху
Посипання плями сіллю не виявило чіткого ефекту, так само як і вимивання його білим вином. Тільки з нейлоном можна виявити певний ефект. Для деяких текстильних виробів домашні засоби іноді навіть робили пляму гірше, що й не дивно, враховуючи, що сіль використовується при фарбуванні текстилю, щоб допомогти тканині взяти барвник.
Рідке мило та перекис водню
Переможцем випробування серед засобів для видалення плям стала проста суміш рідкого мила і перекису водню у рівних пропорціях. Ця комбінація була здатна ефективно відбілити червоні пігменти вина. Однак це підходило тільки для білих скатертин. Тому найбезпечнішим і найпростішим засобом залишається той, що поширений у закладах: віднести скатертину до професійної хімчистки, адже такі повсякденні плями не є для них проблемою.
Ви знаєте інші секрети у боротьбі проти плям від червоного вина? Напишіть нам на Facebook. А якщо вам сподобався цей пост, поділіться ним з друзями. Дякуємо!