Вам це знайомо? Ви сидите на урочистому святі за бездоганною білою скатертиною і раптом це трапляється… Келих падає, і дорогоцінна скатертина (або ще гірше — чийсь одяг) одразу прикрашається потворною червоною плямою. Що робити?

Як позбутися плям від червоного вина?

Спроби зменшити плями червоного вина всілякими сумнівними домашніми засобами, наприклад, змити їх білим вином або посипати сіллю — марні. Особливо поганою поширеною звичкою є розбризкування солі на плямі. Це зовсім неефективно та лише збільшує хаос на столі.

Дослідження впливу різних засобів

П’ятнадцять років тому Каліфорнійський університет в Девісі досліджував вплив різних засобів для видалення плям червоного вина. Дослідження порівнювало вісім засобів, включаючи як комерційні речовини, так і класичні домашні засоби та їх вплив на різні текстильні волокна. Результат показав, що навіть серед комерційних засобів для видалення плям є великі відмінності в ефективності, і не кожен засіб однаково добре підходить для різних видів тканини. Щодо широко використовуваних домашніх засобів — про них взагалі можна забути.

Посипання сіллю не принесло успіху

Посипання плями сіллю не виявило чіткого ефекту, так само як і вимивання його білим вином. Тільки з нейлоном можна виявити певний ефект. Для деяких текстильних виробів домашні засоби іноді навіть робили пляму гірше, що й не дивно, враховуючи, що сіль використовується при фарбуванні текстилю, щоб допомогти тканині взяти барвник.

Плями від червоного вина не можна видалити за допомогою білого вина

Плями від червоного вина не можна видалити за допомогою білого вина

Рідке мило та перекис водню

Переможцем випробування серед засобів для видалення плям стала проста суміш рідкого мила і перекису водню у рівних пропорціях. Ця комбінація була здатна ефективно відбілити червоні пігменти вина. Однак це підходило тільки для білих скатертин. Тому найбезпечнішим і найпростішим засобом залишається той, що поширений у закладах: віднести скатертину до професійної хімчистки, адже такі повсякденні плями не є для них проблемою.

 

Ви знаєте інші секрети у боротьбі проти плям від червоного вина? Напишіть нам на Facebook. А якщо вам сподобався цей пост, поділіться ним з друзями. Дякуємо!