Не тільки бурхлива літня гроза та сніговий буран можуть призвести до відключення електроенергії. Короткі замикання, перевантаження мережі або зупинка роботи електростанції також можуть зупинити потік електроенергії у будинку. Що відбувається в цей час в холодильнику та морозильнику? І що робити, якщо ви, скажімо, перебуваєте у відпустці в цей момент?

Спочатку з’ясуємо, що, особливо у випадку з морозильними камерами, збій електропостачання не означає, що харчі одразу зіпсуються. Заморожені продукти, як і раніше, будуть захищені від псування протягом 10-74 годин, попри збій роботи холодильника. Точна кількість годин залежить від типу пристрою. Крім того, техніка Liebherr вмикається знову одразу ж після відновлення живлення. Це особливо корисно, якщо в цей час ви не вдома.

Найголовніше:

 • Якщо температура в морозильній камері залишається на мінімальній позначці -9°C, ви можете вживати продукти з неї навіть після відключення живлення.
 • Чим краще ізоляція, тим довше заморожені продукти залишаються свіжими навіть без електрики.
 • Чим більше, тим краще. Чим більше в камері знаходиться заморожених продуктів, тим менше нагрівається повітря між ними. Так само краще з точки зору споживання енергії, якщо морозильна камера заповнена настільки, наскільки це можливо. Якщо у вас немає достатньої кількості їжі, ми радимо заповнити порожній простір акумуляторами холоду. Таким чином, ви економите електроенергію і добре підготовлені у випадку її відключення. Також акумулятори стануть у пригоді при перевезенні, особливо в спекотні літні місяці.
 • Не варто під час вимкнення електроенергії постійно відмикати двері та перевіряти температуру усередині. Цим ви лише зробите гірше та прискорите процес псування їжі, яка там зберігається.
Пропала електроенергія? - акумулятор холоду допоможе продовжити час зберігання продуктів.

Акумулятор холоду можна придбати у магазині Liebherr.

Які моделі мають найдовший час зберігання в разі відключення електроенергії?

На жаль, немає єдиної відповіді на це питання. Однак більшість двокамерних холодильників Liebherr зберігають холод протягом 24 годин або більше в морозильній камері. Інтегрований морозильний відсік у холодильній камері в більшості випадків також тримає температуру протягом 16 годин. Навіть скромна за розмірами морозильна зона у малогабаритних холодильниках має час зберігання до 10 годин у разі відсутності струму. А от у морозильних скринях, що здатні тримати холод до 74 годин, заморожені продукти залишатимуться придатними до споживання найдовше. Ви можете перевірити точний час зберігання в разі відключення живлення на нашій домашній сторінці в розділі технічних даних відповідного пристрою.

Морозильна камера Liebherr GTP 2756

У морозильній камері Liebherr GTP 2756 продукти залишаються свіжими протягом 64 годин у разі відключення електроенергії.

Як я дізнаюся про відключення живлення?

В залежності від моделі, прилади Liebherr мають сигналізацію про відключення живлення. При температурі в морозильній камері вище -10°C лунає звуковий сигнал. В холодильниках або морозильних камерах з електронною панеллю керування на дисплеї також висвічується повідомлення. Прилади, що мають функцію FrostControl, після відключення живлення показують найвищу температуру, досягнуту при відключенні. Це означає, що ви можете точно перевірити, чи можна вживати збережену їжу.

Ці символи демонструють, що ваш прилад було несподівано відключено від електромережі.

Пристрої з підтримкою SmartDevice* від Liebherr також мають спеціальну функцію у випадку відключення електроенергії. Інтегрований SmartDeviceBox надсилає повідомлення на ваш смартфон як тільки живлення знову увімкнено. За допомогою програми SmartDevice ви можете перевірити, скільки часу ваш холодильник або морозильник було відключено від електромережі. Завдяки цьому ризик випадкового використання зіпсованої їжі надзвичайно знижується.

Технологія SmartDevice від Liebherr

Завдяки додатку SmartDevice ви можете отримувати повідомлення про збій живлення прямо на ваш смартфон.

*Технологія SmartDevice на даний момент недоступна в Україні. Її запуск очікується найближчим часом.

Як вимкнути сигнал тривоги при збої живлення?

Сигнал можна вимкнути прямо на холодильнику або морозильній камері. Для пристроїв з сенсорним дисплеєм досить натиснути символ «Збій живлення». Звукова сигналізація вимикається, і застережливі символи зникають після досягнення необхідної температури. Якщо ваш пристрій забезпечений звичайним (не сенсорним) дисплеєм, або взагалі без дисплея, то вимикання зазвичай відбувається натисканням кнопки «Тривога».

Кнопка «Тривога» (Alarm) на панелі управління

В інструкції з експлуатації чітко вказано, яка процедура підходить для вашого пристрою Liebherr. Якщо у вас немає під рукою вашого керівництва, ви також можете отримати його, ввівши дев’ятизначний сервісний номер вашого холодильника або морозильника на нашій домашній сторінці.

Що робити з продуктами, які розморозилися?

Що робити, якщо живлення було відсутнє довше, ніж максимальний час утримання приладом необхідної температури? Ми підготували кілька порад, щоб зменшити втрати їжі:

 • Перевірте запах і зовнішній вигляд продуктів. Якщо щось погано виглядає чи пахне — викиньте.
 • Морозиво і дитяче харчування завжди слід утилізувати при розморожуванні.
 • До сирого фаршу, м’яса, риби, птиці, ковбас і субпродуктів можна застосувати наступне: якщо запах ще свіжий, то продукти слід негайно обробити.
 • Фрукти, що добре виглядають, можна наприклад зварити у компоті або спекти пиріг. Вони також можуть бути заморожені знову на короткий час в надзвичайній ситуації.
 • Овочі слід вживати тільки в тому випадку, якщо всередині вони ще замерзлі. Їх можна знову заморозити на короткий час у разі необхідності.
 • Хліб, торти та тістечка слід знову швидко заморозити. Це не відноситься до випічки з кремом і вершковим маслом. Якщо вони мають свіжий запах, їх слід одразу вживати, в іншому випадку — викинути.
 • Готові страви в разі сумнівів слід знищувати. Якщо вони ще замерзлі всередині, їх можна знову заморозити на короткий час.

 

Розморожене морозиво після відключення електроенергії слід утилізувати.

Що відбувається з їжею в холодильнику?

На жаль, їжа в холодильнику не залишається свіжою так довго, як їжа в морозильній камері. З цієї причини не можна вказати час зберігання у випадку несправності. Найкраще покластися на свій нюх і уважно поглянути на продукти. Якщо вони все ще добре пахнуть, і ви не в змозі виявити зовнішні зміни, то в більшості випадків їх можна споживати. Після короткого відключення електроенергії всі види овочів, а також фрукти, твердий сир і яйця часто можна з’їсти без проблем. Тим не менш, слід придивитися до м’ясних і молочних продуктів. Якщо ви сумніваєтеся, викиньте їх.

 

Ви вже мали досвід відключення електроенергії? Що ви думаєте про функції Liebherr на цей випадок? Розкажіть нам на Facebook!