Завдяки світлу їжа і напої виглядають для нас більш привабливо. Використання цього ефекту особливо популярне в супермаркетах. Проте, дослідження, проведене у Німеччині Університетом Майнца у співпраці з виноградниками Рейнгау, показало, що навколишнє світло може впливати та на сам смак вина.

Червоне світло має дивовижний вплив на смак вина.

Відомо, що колір вина може впливати на те, як ми сприймаємо його смак. Наприклад, темне червоне вино, як правило, сприймається як більш інтенсивний аромат, ніж блідіші сорти. Навіть якщо це не відповідає фактичному смаку. Проте, дивовижний висновок експерименту, проведеного вченими у Рейнгау, полягає в тому, що колір зовнішнього світла може впливати на смак вина, незалежно від кольору самого напою.

Вплив різних кольорів світла

Відомий винороб з Естріх-Вінкеля встановив на своєму винограднику приміщення з нейтральними білими стінами, всередині якого можна змінювати колір світла. Якщо ви скуштуєте келих Rheingau Riesling при нейтральному світлі, то його смак, як і очікується, матиме ноти абрикосу, персика і цитрусових. Але якщо світло змінити на червоний, раптом у винному букеті ви також виявите ягоди та вишні — просто дивовижний ефект! Навіть винні експерти стають дуже залучені у цьому експерименті.

Цікаво, що під зеленим освітленням Riesling відчувається більш трав’яним і терпким. А під синім — навіть трохи гірким.

Вино стає більш трав’яним і терпким в зеленому освітленні.

Під час експерименту вино куштували з чорних келихів, щоб запобігти виявленню його справжнього кольору. У цьому випадку вплив на загальну оцінку вина був статистично значущим. Особливо примітний той факт, що під червоним освітленням вино було настільки привабливим, що учасники були готові заплатити більше, ніж за ту ж саму пляшку Riesling, але в зеленому освітленні.