Все більше людей цікавиться веганським способом життя. Та ще й ширший вибір веганської їжі доступний у наших супермаркетах. Серед іншого можна зустріти й вино, з позначкою «веганське» на етикетці. Але ж вино — це продукт, виготовлений з винограду, тож чому він у будь-якому випадку не вважається вегетаріанським продуктом на чисто рослинній основі? Ми все пояснимо.

Відповідно до Регламенту ЄС 1308/2013, вино є «… продуктом, одержуваним виключно в результаті повного або часткового спиртового бродіння свіжого винограду та подрібненого або виноградного сусла». Слово «виключно» чітко вказує на те, що ніякі додаткові інгредієнти не призначені для виробництва вина. Отже, це також виключає будь-які інгредієнти тваринного походження. Тому вино, безумовно, можна схарактеризувати як продукт чисто рослинного походження. Але це не означає, що під час його виробництва вино не контактує з іншими продуктами тваринного походження. Насправді існують деякі традиційні процеси виноробства, в яких використовуються продукти тваринного походження. Наприклад, при освітленні вина — іншими словами при видаленні помутнілих речовин — використовуються тваринні білки, як-от яєчні або молочні. У минулому було навіть звичним для освітлення вина з допомогою ізінгласу, який являє собою білкові гранули, вироблені із висушеного плавального міхура осетра. Однак желатин, виготовлений з матеріалу тваринного походження, що містить колаген, також широко використовується, зокрема для червоних вин. Проте важливо розуміти, що ці речовини не залишаються у вині. Вони видаляються фільтруванням, коли вони виконали своє призначення.

Веганське вино

Не кожне вино можна віднести до вегетаріанського

Коли вино вважається веганським? 

З юридичної точки зору це насправді не інгредієнти, а технічні добавки. Однак, попри те, що від цих речовин у вині при пляшках нічого не залишається, лише думка про те, що вони контактували з напоєм, для деяких веганів є достатньою підставою для відмови від напою. Тому дедалі більше виробників вина уникають цих добавок і переходять на білкові альтернативи рослинного походження, як-от горох, квасоля чи картопля. Це означає, що, описуючи свою продукцію на етикетці як веганську, вони дійсно можуть робити це з чистою совістю. Однак, наперекір тому, що це слово може спеціально не фігурувати на етикетці, велика кількість вин все одно виробляється як веганські, без згадувань про це напряму. Це пояснюється тим, що зараз багато виноробів повністю уникають роз’яснень, використовуючи традиційні добавки, натомість просто чекають, поки помутніння у вині природно осяде на дні бочки.

Деякі винороби використовують рослинні білки для освітлення вина