Коли температура злітає і сонце пече, наше бажання крижаних напоїв також зростає. Отже, чим холодніше, тим краще. Правда? Як не дивно, деякі експерти не радять цього робити. Але що стоїть за міфом про те, що влітку нам слід тягнутися скоріше до теплого чаю, аніж до холодного безалкогольного напою? Читайте далі, щоб дізнатись.
Коли спекотно, ми починаємо пітніти, і для цього є підстави. Підвищення температури влітку призводить до того, що ваше тіло саморегулюється, виділяючи вологу. Піт виділяється з пір та випаровується на поверхні шкіри. Це охолоджує нашу шкіру, і температура тіла залишається постійною, навіть у спекотну погоду. Однак цей механізм змушує організм втрачати багато рідини, яку доводиться поповнювати за допомогою води та інших напоїв.

Напої для підтримання водного балансу

Влітку важливо пити багато рідини, щоб залишатися у тонусі та з насиченими вологою клітинами. Доросла людина повинна випивати щодня не менше 1,5 літра рідини. Ця кількість також може зрости до 3-4 літрів, залежно від фізичної активності та часу, проведеного під сонцем. Якщо ми п’ємо занадто мало, це може призвести до головного болю, млявості, відсутності концентрації та проблем із кровообігом.

Напої влітку: гарячі чи холодні?

Але напоями якої температури ми повинні насолоджуватися влітку? Всупереч багатьом очікуванням, не рекомендується віддавати перевагу крижаним напоям. Спочатку вони можуть здаватися відсвіжними, але холодна рідина подає неправильні сигнали до нашої системи.Тіло вважає, що має компенсувати різницю температур за допомогою «нагрівання». Воно самостійно виробляє тепло, що призводить до прямо протилежного ефекту.Швидке вживання крижаних напоїв також на короткий час інактивує певні ферменти та нашу шлункову кислоту, які зазвичай працюють при комфортній температурі 37° C. Це може спричинити проблеми зі шлунком, які потім заважають нам пити достатньо.Ми бачимо це у багатьох спекотних країнах: навіть при високих температурах чай завжди є в меню. Теплі напої викликають у нас легке, але постійне потовиділення, що охолоджує нашу шкіру. Тож це правда, що теплі напої освіжають нас влітку! Однак напій не повинен бути занадто гарячим, щоб уникнути рясного потовиділення.

Ідеї напоїв, що освіжають

Краще, що ви можете робити влітку, – це пити теплі або нехолодні напої. Навіть проста склянка води кімнатної температури забезпечує достатнє почуття свіжості у спекотну погоду. Ви можете урізноманітнити свій раціон, додавши у воду фрукти або трави, наприклад м’яту. Трав’яні та фруктові чаї – це також чудові напої, які допоможуть вам охолонути. Слід уникати вживання алкоголю та кави на пекучому сонці, якщо це можливо. Ці напої зневоднюють організм, через що вам потрібно пити ще більше рідини.

Як щодо домашнього лимонаду з персиків та базиліка?

З усім тим, ви можете час від часу частуватись крижаною кавою або відсвіжним напоєм з кубиками льоду вдома. Зрештою, це все частина літа!