Різдво вже не за горами! Деякі вже спланували та втілили у реальність свої різдвяні списки покупок, а інші чекають до останньої хвилини, щоб почати. До якої б традиції ви не звикли, завжди є одна проста річ, яка їх об’єднує, і це дух дарування.
Сьогодні ми збираємося поділитися з вами тим, чим ви також можете поділитися та подарувати друзям та рідним. Те, що з покоління в покоління було в традиціях німців — Dresdner Christstollen. Або те, що ми також можемо назвати німецьким різдвяним фруктовим тортом. Ми знаємо, що з запізненням поділимося цим, оскільки зазвичай він готується тижнями та тижнями до вживання. Але краще пізно, ніж ніколи.
Перш ніж поділитися рецептом, повернім вас до історії класичного Dresdner Christstollen. Звідки він взявся, як отримав свою назву, як і чому став частиною різдвяної традиції в Німеччині, і чому вам доводиться чекати тижнями, перш ніж ви зможете насолодитися шматочком цього апетитного штолена.
Як очевидно сказано, класичний Dresdner Christstollen виник у Дрездені, Німеччина, і його можна простежити до 15 століття. Він смакував інакше, ніж той, який ми насолоджуємось сьогодні. У ті часи штолен їли під час посту, тому його готували тільки з борошна, дріжджів і води, оскільки церква не дозволяла використовувати такі інгредієнти, як масло чи молоко, як знак утримання від святкових насолод. Однак, в 1491 році, Папа скасував заборону на масло, виконавши прохання принца Ернста, курфюрста Саксонії, та його брата Альбрехта. З того часу і дотепер смак і консистенція, можливо, покращилися, але форма штолена не змінилися з тієї ж причини, що він символізує немовля-Ісуса, загорнутого в пелюшки.
Тепер рецепт, який передається з покоління в покоління, робить штолен чудовою і класичною німецькою різдвяною випічкою, яку ми маємо сьогодні. Нижче наведено класичний рецепт Dresdner Christstollen, або також відомий як німецький різдвяний фруктовий торт.
Інгредієнти:
- 1 кг пшеничного борошна
- 80 г дріжджів
- 250 мл молока
- 700 г вершкового масла
- 150 г цукру
- 15 г солі
- 10 г суміші спецій (1 г кардамону, 1 г кориці, 2 г мускатного горіха, 6 г ванілі)
- 125 г цукрової пудри (для присипання)
Фруктова суміш:
- 600 г родзинок
- 50 г цукатів лимонної цедри
- 50 г апельсинових цукатів
- 100 г подрібненого мигдалю (солодкого)
- 10 г подрібненого мигдалю (гіркого)
- 80 г рому
- 220 г ванільного цукру
- 10 г цедри лимона
Інструкції:
- З’єднайте родзинки, цукати (лимонні та апельсинові), мигдаль, ванільний цукор, ром і цедру лимона. Дайте суміші настоятися протягом ночі.
- Порада: замініть ром несолодким апельсиновим соком, щоб зробити штолен безпечним для дітей і щоб він сподобався всім членам сім’ї.
- Нагрійте молоко приблизно до 26°C, розчиніть в ньому дріжджі та змішайте з половиною борошна в тісто. Після того, як шматочки дріжджів розчиняться, додайте масло, цукор, спеції та борошно, що залишилося, щоб утворити гладке тісто.
- Дайте тісту піднятися протягом 60 хвилин або поки воно не збільшиться вдвічі, замісіть його і додайте змочені в ромі сухофрукти з попереднього дня. Коли всі інгредієнти розподіляються рівномірно, зробіть овал і викладіть на змащене маслом деко.
- Розігрійте духовку до 200°C і випікайте при 180°C приблизно 50-60 хвилин. Після випікання щедро змастіть теплий батон вершковим маслом і посипте зверху ванільним цукром. Дайте охолонути та посипте корж просіяною цукровою пудрою.
- Зберігання: загорніть охолоджений батон, посипавши цукровою пудрою, у фольгу або поліетиленову плівку і зберігайте у формі для бісквітів.
- Зазвичай штолен готують заздалегідь, наприклад, принаймні за 2 тижні до подачі. Чому? Тому що з часом сік з фруктів буде рівномірно поглинатися по всьому батону, що значно впливає на смак і текстуру штолена. Але це також чудово, їсти його свіжим після того, як він охолоне. Незалежно від ваших уподобань, приготування штолена разом з вашими близькими робить цю класичну випічку частиною традицій і спадщини німецьких сімей.
- Порада: ви можете приготувати штолен заздалегідь перед вживанням. Зберігайте штолен принаймні 2 тижні або більше перед подачею, щоб отримати правильний смак і текстуру для цього класичного німецького різдвяного фруктового торта.
- Випікати не так вже й складно, просто потрібно трохи терпіння, тому що вам доведеться почекати кілька тижнів, щоб ви дійсно насолодилися смаком штолена, але ми гарантуємо, що це того варте.
Смачного!