Заморожені продукти — це зручно! Відсутність необхідності постійно ходити по магазинах і можливість робити запаси значно полегшують життя. Розігріти булочки, які ще двадцять хвилин тому були просто заморозкою — щастя! Завдяки морозильній камері фрукти та овочі завжди під рукою, а охолоджені заготовки ідеально підходять для приготування вечері. Ми зібрали для вас кілька порад, які допоможуть вам підготуватися до правильного вживання заморожених продуктів.

Заморожені овочі

На що потрібно звернути увагу при покупці заморожених продуктів?

Потрібно підтримувати ланцюжок холоду, щоб вони не танули до того, як ви помістите їх у морозильну камеру. У магазині товари повинні зберігатися при температурі не вище -18°C, тому мета полягає в тому, щоб куплені продукти потрапили у морозильну камеру при температурі нижче нуля. Отже, заморожені продукти повинні бути останніми у вашому візку. Ізоляційна коробка або сумка-холодильник ідеально підходять для транспортування.

Якщо у вас таких немає під рукою, найкращим варіантом стане ізолюючий пакет, який можна придбати на касі. Ви також можете обійтися газетою чи флісовим матеріалом. Переконайтеся, що заморожені продукти щільно запаковані. Вони не повинні стикатися зі свіжими, тому що, наприклад, салат чи помідори не витримують низьких температур.

Прийшовши додому, відразу відправте їх у морозильну камеру. Коли це станеться, ви повинні переконатися, що нові продукти не розміщені поруч із тими, що вже займають морозильну камеру. Вони можуть почати відводити весь холод на себе, інша заморозка від цього почне танути, а мікроби — розмножуватися.

Заморожене м'ясо

Розморожування — ось як це робиться

У заморожених продуктах нічого не ворушиться, все на своєму місці — мікроби сплять і не можуть розмножуватися. Щойно температура знову підвищується, можна спостерігати різке підвищення активності патогенів. Ці мікроорганізми можуть становити серйозну небезпеку здоров’ю, якщо заморожені продукти не розморожуються обережно. Ідеальний процес розморожування варіюється залежно від особливостей продуктів, і навіть від можливого використання. Тому найпростіше і найбезпечніше рішення — слідувати інструкціям виробника на упаковці.

По суті, ви можете розморозити продукти в холодильнику, при кімнатній температурі або мікрохвильовій печі (з невеликою кількістю води). Фрукти, овочі, м’ясо, призначені для випікання та смаження в духовці або каструлі, можна готувати у замороженому вигляді. Останній варіант — найшвидший. З іншого боку, для розморожування в холодильному відділенні замороженим продуктам потрібен час. Воно коливається від 10 годин для фруктів і до двох днів для птиці.

Деякі продукти вимагають особливої ​​уваги, незважаючи на простий процес розморожування. Тому ми перерахували для вас найважливіші поради щодо розморожування.

  1. Будьте особливо обережні з м’ясним фаршем, курячою грудкою тощо: м’ясо та птиця швидко псуються. Температурного діапазону від 10°C до 60°C слід уникати, оскільки саме в таких умовах особливо активно розмножуються мікроорганізми. Такі продукти необхідно розморожувати лише у холодильнику. Крім всього, цей процес економить електроенергію, так як холодильник «поглинає» холод, що виділяється заморозкою. Якщо у вас немає такої кількості часу, ви можете швидко нагріти та розморозити м’ясо у попередньо розігрітій духовці.
  2. Потрібно правильно поводитися з талою водою: ми цього не бачимо, але тала вода кишить мікроорганізмами. Мікроби розмножуються із вибуховою швидкістю, особливо за кімнатної температури. Тому продукти, що швидко псуються, такі як м’ясо і птиця, слід помістити в сито для розморожування. Накрийте зверху тарілкою і поставте тарілку під сито, щоб тала вода стікала. Це робиться для того, щоб продукти не плавали у розмороженій воді. Зрозуміло, після розморожування воду слід вилити.
  3. Допомагає підігрів: сальмонела — одна з найпоширеніших харчових інфекцій. Цей мікроб переважно міститься у птиці, м’ясному фарші, а також у продуктах рослинного походження. Хоча збудники сальмонели не можуть розмножуватися у замороженому стані, вони не гинуть доти, доки температура не перевищить +70°C. Тому повне прогрівання їжі — це важливо та ефективно.
  4. Повне розморожування великих продуктів.

В принципі, заморожені продукти не потрібно попередньо розморожувати, їх можна використовувати одразу в замороженому вигляді. Тут потрібно зробити виняток для великих продуктів, таких як ціла курка. Причина в тому, що температура всередині під час приготування може бути недостатньо високою, щоб вбити небажані мікроби. Як правило, продукти завтовшки понад 10 см слід повністю розморозити перед використанням.

Заморожені фрукти

Корисно для здоров’я — заморожені фрукти та овочі.

Ви знали…? З точки зору харчування заморожені фрукти та овочі насправді краще свіжих альтернатив. У більшості випадків, щойно зібрані з полів фрукти та овочі, заморожуються протягом кількох годин. З іншого боку, свіжі продукти доставляються на наші тарілки набагато довше. Безумовно, від збирання врожаю до обробки, доставки в супермаркет та зберігання в нашому домашньому холодильнику проходить набагато більше часу, ніж між збиранням урожаю та промисловою заморозкою. За цей час якість продукції погіршується, у тому числі губляться вітаміни. Ставимо пальці вгору для заморожених фруктів та овочів!

Морозильну камеру слід розморожувати кожні шість місяців або частіше, якщо шар льоду надто товстий. У такому разі холодильник використовує більше холоду та більше енергії. Тому регулярне розморожування не тільки корисне для довкілля, а й заощаджує гроші. До речі, прилади Liebherr з технологією NoFrost не потребують регулярного розморожування.

#deep-freeze #nofrost #defrost #freezer compartment #freezer #tips #tricks