Час зберігання

Холодильник*

2 Дні

EasyFresh*

3 Дні

BioFresh*

7 Днів

Інжир доступний у свіжому та сушеному вигляді; свіжі фрукти, зокрема, надзвичайно чутливі.

Для нас інжир досить екзотичний; однак у країнах свого походження інжир – це повсякденна їжа. Інжир вирощували тисячі років тому на території Туреччини та Близького Сходу. Інжир вважається першою рослиною, вирощеною людиною. Отже, за цим продуктом стоїть велика історія, яку ми сьогодні розглянемо докладніше.

Плоди справжнього інжиру (Ficus carica) це те, що ми зазвичай називаємо інжиром. Або, якщо бути точнішим, це плід різновиду цього виду (їстівний інжир). Тільки рослини жіночої статі виробляють плоди, які ми так любимо їсти. Можна розрізнити близько 700 різних сортів їстівного інжиру – з різним кольором, товщиною шкірки та варіаціями смаку.

Інжир: задоволення, в сушеному або свіжому вигляді

Основний сезон свіжого інжиру – з серпня по жовтень. Це час, коли смачні фрукти надходять із Середземномор’я: переважно з Туреччини, а також з Італії, Франції, Іспанії, Греції та Ізраїлю. В даний час інжир зазвичай можна знайти в супермаркетах цілий рік. Однак будь-хто, хто купує свіжий інжир навесні, повинен знати, що його, швидше за все, було доставлено літаком, наприклад, із Бразилії, Аргентини чи Південної Африки.

З іншого боку, свіжий інжир — досить ніжна рослина: він надзвичайно чутливий до тиску і легко псується. Кожен фрукт збирається вручну і ретельно пакується. Час збирання врожаю також є важливим фактором. Якщо інжир зірвати рано – він не дуже смачний, хоча інжир є клімактеричним плодом, тобто продовжує дозрівати після збирання. Якщо ви зберете його надто пізно, плід лусне від перезрівання.

Свіжий інжир краще зберігати у відділенні BioFresh з налаштуванням високого рівня вологості – таким чином, він збережеться до тижня. Щоб аромат повністю розкрився, коли ви насолоджуєтесь, ви повинні заздалегідь дістати інжир з холодильника, щоб він досяг кімнатної температури. До речі, інжир теж без проблем можна заморозити – у замороженому вигляді плоди можуть зберігатись до року.

Сушений інжир набагато менш проблематичний з погляду зберігання. Даний плід у сушеному вигляді набагато менш схильний до псування, так як вміст вологи в ньому знижений з 80 до 25 відсотків. Сушений інжир можна знайти на ринку майже цілий рік, у найбільшій кількості восени.

figs-1

Використання інжиру на кухні

Інжир – це солодка насолода: свіжий інжир вже містить 16 відсотків вуглеводів, в основному глюкозу та фруктозу, але сушений інжир набагато перевищує цю кількість. Він містить понад 60 відсотків вуглеводів, так що це справжня цукрова бомба. Хорошою новиною є те, що там високий вміст мінералів та вітамінів, а також клітковини завдяки численному насінню.

До речі, шкірку свіжого інжиру можна їсти без проблем – але іноді вона буває досить товстою (залежно від сорту). В цьому випадку буде смачніше, якщо зняти шкірку. У супермаркеті слід переконатися, що свіжі плоди м’які та не пошкоджені. Якщо в основі плодоніжки виділяється кілька крапель цукрової води, це ознака того, що інжир дозрів. Якщо плоди мають кислуватий запах – це ознака бродіння.

Хоча інжир особливо чудовий саме коли його їдять у чистому вигляді, варто спробувати різні варіанти використання на кухні. Поєднання солодких фруктів із пікантними стравами має неймовірно приємний смак. Сир, мабуть, класика. Поєднання з козячим вершковим сиром та камамбером, дрібно нарізаною сирою шинкою та келихом червоного вина – справжня насолода для почуттів.

figs-2

Якщо ви все ще не оцінили увесь солодкий смак, ви можете збризкати половинки інжиру медом, ромом і корицею в каструлі і готувати страву у духовці, доки інжир не стане м’яким. З іншого боку, сушений інжир ідеально поєднується зі стравами з дичини та надає їм виняткової особливості. Ви знали…? Інжир також можна використовувати як замінник або у додаток до кави. Сушений інжир обсмажують, подрібнюють і додають у каву або інші продукти-замінники кави.