Брецель або претцель — мабуть, найвідоміший вид німецької випічки. Емблема кренделя у вигляді сердечка є традиційною ознакою пекарів і красується на вивісках пекарень і булочних протягом багатьох століть.

 

За легендою, брецель був придуманий одним пекарем, якому баварський король доручив спекти булку, через яку 3 рази можна побачити сонце. Німецькі кренделі бувають як солодкі, так і солоні, або навіть у вигляді крихітних снеків до пива. Про походження солоного претцелю теж є легенда. Одного разу недолугий підмайстер пекаря занурив тісто в содовий розчин для миття посуду, переплутавши його з солодким сиропом. А щоб добро не пропадало, претцелі посипали сіллю і спекли. Вийшли кренделі темно-коричневого кольору, з щільною скоринкою і ніжним м'якушем.

Рецепт саме таких м'яких солоних претцелей ми для вас і підготували, спробуйте з задоволенням!

приготування

крок: 1/3

Змішати воду з цукром, сіллю та олією, так, щоб утворились бульбашки. Поки не зібралась плівка на поверхні, всипаємо дріжджі й ретельно перемішуємо. Залишаємо на 5 хвилин, щоб дати дріжджам розчинитися.

крок: 2/3

Всипати борошно і замісити еластичне, не липке тісто. Залишити під кришкою на 10 хвилин, потім пом'яти 5-8 разів і знову залишити під кришкою на 10 хвилин. Знову пом'яти й залишити під кришкою в теплій печі (45 ° С) на 20-25 хвилин. Тісто збільшиться в об'ємі у 2-3 рази.

крок: 3/3

Поділити тісто на 8 частин, розкатати в джгути, сформувати претцелі. Потім викласти на деко, накрити плівкою і залишити на 10 хвилин. В цей час закип'ятити 1,5 літра води в каструлі, зменшити вогонь, так щоб вода весь час «підкипала», але не кипіла. Додати 3 ст л соди. Опустити претцелі в воду і варити по одному 20-25 секунд з кожної сторони. Викласти на деко, змастити збитим яєчним білком і посипати сіллю.

Випікати при 180 ° С 16-18 хвилин. Остудити перед подачею.

Guten Appetit!