Mēs visi ļoti labi zinām, ka šampanietis ir neatņemama ballītes sastāvdaļa, taču tas var būt grūti pasniedzams dzēriens. Mēs esam sagatavojuši Jums desmit svarīgus ekspertu padomus no visas pasaules par šampanieša pasniegšanu.

 

1. Neuzglabāt pārāk ilgi

Labākos dzirkstošos vīnus nevar uzlabot, tos uzglabājot; drīzāk tie garšo vislabāk uzreiz pēc iznešanas no vīna darītavas. Visumā šampanieša pudele nedrīkst būt vecāka par gadu, lai saņemtu no tā vislabāko garšu. Un pudelēs, kas palikušas no iepriekšējā gada partijas, būs novērojams augļu un smalkuma zudums, ja to pasniegs nākamajā jaunajā gadā!

2. Kārtīgi atdzesēt

Dzirkstošie vīni un šampanietis garšo vislabāk, ja tie ir pietiekami atdzesēti pirms atvēršanas – ideāli atdzesēt pa nakti. Kā alternatīvu var izmantot vīna dzesētāju ar ledainu ūdeni, lai ātri sasniegtu optimālo pasniegšanas temperatūru, bet ņemiet vērā, ka strauja augstākās klases vīna atdzesēšana neļaus sajust visu smalkumu. Tāpat, dzesējot visu nakti, pudelēs tiek uzlabots CO2 piesaistīšanas process.

3. Drošība ir galvenais

Kad esat noņēmis stieples korķa aizsargu (‘agraffe’), uz korķa vienmēr jātur īkšķis. Nevērsiet pudeli pret sevi vai citiem, kad attaisāt to, jo spiediens šampanieša pudelē var būt četras reizes augstāks par gaisa spiedienu automašīnas riepā, un korķis var izšauties no pudeles ar ātrumu līdz 50 km/h. Sejas un acu ievainojumi, kas rodas, atverot dzirkstošā vīna un šampanieša pudeles nedrošā veidā, nebūt nav retums!

4. Grieziet pudeli

Kā var atpazīt profesionālu pudeles atvēršanu?  Lielākā daļa cilvēku cieši tur pudeli un griež korķi. Profesionālis, tieši pretēji, tur korķi un griež pudeli – tās nodrošina labāku rezultātu.

5. Turēt leņķī

Turot pudeli leņķī, kad tā tiek atvērta, palielina vīna virsmas laukumu pudeles kaklā. Tādēļ spiediens var tikt vieglāk izlaists, samazinot vīna dzirkstīšanu.

6. ‘Pfsst’, nevis ‘pop’

Pat ja tas piešķir brīdim svinīgumu, labāk ir izvairīties no augstas kvalitātes dzirkstošo vīnu atvēršanas ar skaļu “pop”, tā vietā lēnām laidiet korķi, lai dzirdams ir tikai vājš ‘pfsst’.

7. Tulpes tipa, nevis kausveida glāzes

Šampanieša kausveida glāzes, kas ir 1960. gadu Bonga filmu ikona, ir vislabāk piemērotas deserta šampanieša pasniegšanai. Augstas kvalitātes drīkstošos vīnus labāk dzert vienmēr no ‘Flute’ tipa, vai vēl labāk no tulpes formas glāzēm.

Champagne with friends

8.Tīras glāzes

Kaļķakmens nogulsnes un netīrumi glāzēs darbojas kā vieta, kur uzkrājas izšķīdinātais oglekļa dioksīds, liekot vīnam pārmērīgi dzirkstīt un ātri zaudēt burbuļus. Vienmēr pārliecinieties, ka glāzes ir tīras un nospodrinātas.

9. Liet leņķī

Paceliet glāzes un lejiet dzirkstošo vīnu vai šampanieti leņķī, lai samazinātu izšķīdinātā CO2 zudumu un neļautu tam pārputoties pāri.

10. Aiztaisīt pudeles

Atvērtas pudeles, ko vēlaties saglabāt nākamajai dienai, nepieciešams aizvērt un uzglabāt pēc iespējas zemākā temperatūrā. Ja jums nav speciāls šampanieša aiztaisāmais, izmantojiet parastu vīna korķi. Un esiet drošs – bieži ieteiktais padoms, ielikt pudeles kakliņa sudraba karoti, ir pilnīgi bezjēdzīgs!

Vai Jums ir citi padomi, ko mēs varat ietvert šajā sarakstā? Pievienojieties diskusijām Facebook