Labi organizēts ledusskapis nomierina nervus, ļauj izvairīties no pārtikas atkritumiem un ekonomē jūsu naudu.

 

Pazīstams stāsts, vai ne? Atgriežoties no rosīgā lielveikala apmeklējuma, ēdiens uzreiz jāsaliek ledusskapī. Taču, ja jums nav savas sistēmas uzglabāšanas ziņā, tad ātri vien rodas juceklis – kur un kas atrodas. Par laimi, jums jāatceras vien daži padomi, lai izveidotu savu lieliski organizētu ledusskapi. Tikko jūs sāksiet izmantot pārdomātas dzesēšanas iekārtas priekšrocības, vairs nebūs nekādas vēlēšanās atgriezties pie vecajiem ieradumiem.

  1. Izņemiet visu ārā!

Lai ledusskapis kļūtu tīrs un akurāts, jums jāsāk ar savas vecās sistēmas pārlūkošanu. Iespējams, tā ir jāmaina pilnībā. Vislabāk visu izņemt ārā un sašķirot uz virtuves galda. Kurš ēdiens jau vairs nav tik svaigs, vai tam ir beidzies termiņš? Kuru ēdienu es nemaz vairs nevēlos lietot? Ko no tā visa salikt atpakaļ ledusskapī? Atcerieties: iztecējis termiņš ne vienmēr nozīmē, ka produkts nemaz nav ēdams! Uzticieties savām izjūtām!

Ēdiens, kurš joprojām ir ēdams, taču jūs kaut kādu iemeslu dēļ to vairs nevēlaties lietot uzturā, var atrast jaunas mājas pie jūsu draugiem vai kaimiņiem. Galu galā bezpajumtnieki jums pateiks paldies, ja atdosiet šos produktus viņiem.

Kad ledusskapis ir iztukšots, notīriet to ar standarta tīrāmo līdzekli un mīkstu drānu. Pārliecinieties, ka jūs iztīrījāt ik stūrīti un izņēmāt laukā arī stikla plauktus un citas noņemamās detaļas, lai tās arī uzpucētu. Kad tas izdarīts, laiks ķerties klāt pareizai šķirošanai.

  1. Šķirošana ar BioFresh tehnoloģijas palīdzību

Beidzot, kad jūsu ledusskapis spīd un laistās, veltiet laiku produktu pareizai uzglabāšanai. Pirmkārt, salieciet pārpalikumus attiecīgajos trauciņos, uzlīmējot tiem marķējumu. Tā, lai visi mājinieki zina, kas ir iekšā. Sagriezto sieru un gaļu arī rekomendējam salikt konteineros. Tas ļaus izvairīties no maisiņu un pārējo plastikāta iepakojumu bezjēdzīga patēriņa, kā arī palielina produktu termiņu. Ņemiet nost plastikātu arī no augļiem un dārzeņiem vai iegādājieties neiepakotus jeb, kā tagad pieņemts teikt, – beziepakojuma/zero waste produktus. Papildu informāciju par beziepakojuma pārtikas produktiem meklējiet šeit: https://blog.liebherr.com/hausgeraete/de/lebensmittel-unverpackt-einkaufen-und-lagern/.

Pieņēmums, ka ledusskapja augšējā daļā ir siltāks, nekā apakšējā – vairs neatbilst īstenībai, ja runājam par mūsdienu iekārtām. Pateicoties ventilatoru dzesēšanas sistēmai, temperatūra visos nodalījumos ir vienāda. Vienīgais izslēgums – ledusskapja durvis. Nemitīgi atverot un aizverot tās, produkti ir pakļauti pastāvīgām temperatūras svārstībām. Lūk, kāpēc šeit labāk uzglabāt mazāk delikātu produkciju, piemēram, dzērienus, eļļas un mērces. Taču ņemiet vērā: ja durvju plauktā uzglabāsiet atvērtu gāzēto dzērienu, tas ātrāk atgāzēsies! Tā vietā atvērtos un neatvērtos atspirdzinājumus novietojiet uz iebūvētā plaukta jūsu Liebherr ledusskapī, kas speciāli paredzēts tieši pudelēm. Tas garantē, ka pudeles neripināsies, bet atvērtais dzēriens ilgāk saglabās savus dzirkstošos burbuļus.

Tehnoloģija BioFresh ļauj atrast piemērotu vietu itin visam. Nodalījumi uztur temperatūru mazliet augstāku par 0 °C kombinācijā ar ideālu mitrumu, lai garantētu ilgu svaigumu jūsu produktiem. Nepieciešamības gadījumā var regulēt mitrumu un temperatūru. Piemēram, atvilktne Meat & Dairy safe nodrošina optimālu uzglabāšanu delikātiem produktiem, tādiem kā gaļa un piena produkti, bet Fish & Seafood safe ar temperatūru -2 °C ideāli der zivju un jūras velšu uzglabāšanai. Praktisks izvelkamo BioFresh atvilktņu princips palīdzēs jums visu teicami kontrolēt.

 

  1. Palīgā nāks konteineri, nodalījumi un burciņas

Konteineru, burku un citu uzglabāšanas rīku izmantošana ir svarīga, lai produkti „paliktu organizēti” un nenozustu ledusskapja dzīlēs. Tātad: jūs jau salikāt sagrieztos produktus un ēdiena pārpalikumus piemērotajos traukos. Tālāk, pateicoties lielai aksesuāru izvēlei Liebherr ledusskapī, jūs viegli varat sašķirot produktus. VarioSafe papildu atvilktne ideāli der produktu uzglabāšanai nelielos konteineros: paciņas, kastītes, mazas burciņas vai glāzes, bļodas utt. Šim nolūkam iestatiet VarioSafe jums nepieciešamajā augstumā ledusskapja kamerā.

Liebherr sistēma FlexSystem paredzēta ērtai un pārskatāmai BioFresh nodalījuma lietošanai. Produktus var strikti sadalīt dažādās kategorijās, piemēram, augļi un dārzeņi. Aksesuāru viegli kopt un mazgāt gan ar rokām, gan trauku mazgājamā mašīnā. Vēl viens padoms: vienmēr uzglabājiet priekšā, savā redzeslokā, tos produktus, kas būtu jāapēd pirmkārt! Produktus ar ilgāku termiņu var droši novietot arī ledusskapja tālākajā daļā.

  1. Neaizmirstiet par saldētavu!

Viena no tām zonām, kura pastāvīgi tiek aizmirsta – saldēšanas kamera. Daudzās mājvietās tā varētu būt diezgan haotiska vieta. 😉 Ja jums ir vairāki saldēšanas iedalījumi, iesakām sašķirot produktus pēc to grupām: augļi un dārzeņi vienā, zivis un gaļa citā, ogas, augļi un saldējums – vēl citā atvilktnē. Arī šajā gadījumā rekomendējam izmantot konteinerus vai saldēšanai paredzētus maisiņus, atzīmējot uz tiem saturu un datumu. Liebherr saldēšanas kameras caurspīdīgais dizains nodrošina lielisku pārskatāmību un ļauj jums ātrāk atrast vēlamo produktu. Kas ir ļoti būtiski: tādā veidā jūs ekonomēsiet ne vien laiku, bet arī elektroenerģiju!

Apbruņojies ar šiem ieteikumiem, un Tev vairs nekas netraucēs pilnībā izbaudīt labi organizēta ledusskapja priekšrocības!

Veiksmi! Lai jautra organizēšana! 😉

 

 

Ja jums ir jautājumi vai komentāri, droši rakstiet mums! Izmantojiet komentāru formu, kas redzama zemāk, vai pievienojieties diskusijai Facebook!

 

#ledusskapis #organizēts #pasūtījums #sistēma #biofresh #tehnoloģija #konteineri #burkas #nodalījumi #ledusskapjadurvis #pudeļuplaukts #drysafe #zivis&jūras veltesdrošs #variosafe #flexsystem