Tiklīdz laiks kļūst auksts un vējains, palielinās gripas un saaukstēšanās slimību skaits. Ko darīt, lai izveseļotos un pretotos vīrusiem? Mēs izvēlējāmies 5 visnoderīgākos produktus, kas palīdzēs stiprināt jūsu imunitāti gripas un saaukstēšanās.

Rudenī sabiedriskās vietās mēs bieži redzam cilvēkus, kas skaļi klepo un berzē degunu. Neviens negrib būt viņu skaitā, tāpēc šajā laikā mēs aizdomājamies par imunitāti paaugstinošiem līdzekļiem. Lai novērstu slimību, nav obligāti jāskrien uz aptieku un jāpērk ārstniecības preparāti. Pareizs uzturs – labākais un vienkāršākais organisma aizsardzības veids. Viss, kas jums ir jādara – jāpievieno savai ēdienkartei produkti, kas bagāti ar vērtīgām vielām. Ir daži dārzeņi un augļi, kurus vienmēr var atrast veikalu plauktos rudens un ziemas mēnešos. Tie palīdzēs stiprināt jūsu imunitāti, aktivizējot vielmaiņu, kā arī nodrošinot organismu ar vitamīniem un pat nomierinoši iedarbojoties uz nervu sistēmu. Mēs esam atlasījuši 5 vērtīgus produktus, kuriem vienmēr jābūt jūsu iepirkumu sarakstā gada aukstajā laikā.

 

Melnais burkāns (melnsakne)

 

Neskatoties uz savu nosaukumu, dārzenis nav parastā oranžā burkāna radinieks, jo attiecas uz kurvjziežu dzimtu. Mūsu valstī tas pazīstams arī ar nosaukumiem – melnā sakne, melnsakne un skorconera. Melnsakne ir izslavēta ar augsto barības vielu saturu. Tā ir bagāta ar vitamīniem un minerāliem, kuri padara to par vienu no labākajiem dārzeņiem, kas paaugstina imunitāti gada aukstajā laikā.

Melnā burkāna sakni sasmalcinātā veidā pievieno salātos, zupās, kā arī izmanto kā patstāvīgu piedevu pie gaļas un zivju ēdieniem.

Padoms: pirms sagatavošanas melnsakni apliet ar vārošu ūdeni, kas palīdzēs viegli noņemt  mizu.

Glabāšanas laiks: ledusskapī melnsakni var uzglabāt ne ilgāk kā 55 dienas, Liebherr klimatiskajā sekcijā BioFresh tā paliek svaiga līdz pat 110 dienām.

 

Briseles kāposti

 

Briseles kāposti – dārzenis, pieejams gada aukstajā laikā un satur daudzas vērtīgas vielas, ieskaitot C, E un K vitamīnus, kā arī minerālvielas mangānu un cinku. Tie ir piemēroti salātu, zupu un dažādu uzkodu pagatavošanai, ir lielisks papildinājums gaļai un zivīm.

Padoms: pirms pagatavošanas nogrieziet cieto kātiņu, noņemiet augšējās lapas un nomazgājiet kāpostgalviņas. Gatavojiet 5-7 minūtes sālītā ūdenī.

Glabāšanas laiks: ledusskapī dārzeni var glabāt līdz 11 dienām, BioFresh svaiguma zonā  līdz 20 dienām.

 

Salātu baldriņš (rapuncelis)

 

Salātu baldriņš ir īpaši populārs gada aukstajā laikā un tiek uzskatīts par vienu no vērtīgākajām salātu šķirnēm A vitamīna augstā satura dēļ. Tas ir pazīstams ar daudziem nosaukumiem: lauka salāti, maš salāti un pat dārza balderiāniete.

Interesants fakts: Vācijā salātu baldriņš ir pazīstams ar nosaukumu “rapuncelis”. Tieši par godu šim augam savu vārdu ieguvusi pazīstamās vācu pasakas varone, ko uzrakstījuši brāļi Grimmi.

Salīdzinājumā ar parastajiem zaļajiem salātiem tas satur trīs reizes vairāk C vitamīna un četras reizes vairāk A vitamīna. Augstais magnija saturs pozitīvi ietekmē imunitāti, savukārt ēteriskajām eļļām ir apvelkoša iedarbība uz kuņģi un tās pozitīvi ietekmē gremošanu. Salātu baldriņa izmantošana paver plašu darbības lauku kulinārajiem eksperimentiem, jo tas lieliski sader ar lielāko produktu daļu.

Glabāšanas laiks: parastā ledusskapī salātu baldriņš saglabā svaigumu līdz 7 dienām, Liebherr BioFresh nodalījumā to var uzglabāt līdz pat 19 dienām.

 

Biete

 

Arī bieti iespējams iegādāties visu gadu. Dārzenis satur organismam vērtīgas barības vielas, tādas kā dzelzi, folijskābi un A, B un C vitamīnus. Bietes sastāvā ir dabiskā krāsviela – betanīns, kas nereti tiek izmantota dažādu produktu krāsošanai.

Glabāšanas laiks: ledusskapī bieti var uzglabāt līdz 6 dienām, bet BioFresh sekcijā līdz 18 dienām.

 

Āboli

 

Āboli – vitamīnu un minerālu krātuve. Tajos saturošās vērtīgās vielas palīdz novērst sirds un asinsvadu saslimšanas un stiprināt imūnsistēmu. Ābolus var nopirkt visu gadu, bet īpaši populāri tie kļūst rudenī un ziemā, jo tiem piemīt atsvaidzinoša salda garša un veselībai vērtīgas īpašības. Jāatzīmē, ka āboli ir dabiskais C vitamīna (askorbīnskābes) avots, kas paaugstina organisma pretestību kaitīgajām baktērijām un vīrusiem.

Glabāšanas laiks: parastā ledusskapī ābolus var uzglabāt 50 dienas, BioFresh svaiguma zonā – 80.

 

Protams, veselīgs uzturs nav vienīgais nosacījums labai pašsajūtai. Regulāri treniņi, svaigs gaiss, pilnvērtīgs miegs un higiēna ir tikpat svarīgi veselībai, kā vitamīni un minerālvielas. Augstākminēto nosacījumu ievērošana ļaus jums stiprināt savu imunitāti, lai gada aukstajā laikā pasargātu sevi no vīrusiem.

zmantojiet zemāk esošo formu komentāriem vai pievienojoties mūsu Facebook lapai un uzrakstiet kādus Jūs produktus izmantojat Imunitātes nostiprināšanai!


Komentāri