Ko darīt, ja notiek elektrības padeves pārtraukums? Īssavienojumi, tīkla strāvas pārslodze vai elektrostacijas atteice var arī apturēt elektrības plūsmu mājās. Kas patiesībā notiek, ja ledusskapī vai saldētavā atrodas pārtika? Ko darīt, ja šajā brīdī jūs esat atvaļinājumā?

Sākumam nomierināsimies: īpaši saldētavās elektroenerģijas padeves pārtraukums nenozīmē, ka uzglabātās preces nekavējoties sabojāsies. Sasaldētā pārtika būs derīga ēšanai vēl 10 līdz 110 stundas. Precīzs stundu skaits katrā gadījumā ir atkarīgs no ierīces veida. Liebherr ierīces arī automātiski ieslēdzas, tiklīdz strāvas padeves tiek atjaunota. Tas ir īpaši noderīgi, ja neesat mājās, kad tas notiek.

 

Vispārīgi:

  • Ja saldētavas nodalījumā temperatūra saglabājas vismaz -9°C, jūs joprojām varat lietot uzglabāto pārtiku pat pēc strāvas padeves pārtraukuma.
  • Jo labāka izolācija, jo ilgāk saldētā pārtika saglabāsies svaiga pat bez elektrības.
  • Jo pilnāks, jo labāk. Tas ir tāpēc, ka, palielinoties uzglabājamās saldētās pārtikas daudzumam, ir jāsasilda mazāk gaisa. Šī iemesla dēļ no enerģijas patēriņa viedokļa ir labāk, ja saldētavas nodalījums ir pēc iespējas pilnāks. Ieteicams aizpildīt tukšo vietu ar saldējamām paciņām, ja jums nav daudz noglabājamās pārtikas. Tādā veidā jūs ne tikai taupāt elektrību un esat sagatavoti elektroenerģijas padeves pārtraukuma gadījumā, bet arī jums vienmēr būs pieejami aukstuma paciņas, lai varētu drošāk pārvadāt jutīgus priekšmetus, it īpaši karstos vasaras mēnešos.

Kuras saldētavas nodrošina ilgāko glabāšanas laiku kļūdas gadījumā?

Diemžēl uz šo jautājumu nav vienotas atbildes, kas derētu visos gadījumos. Tomēr vairums Liebherr ledusskapju saldētavu saglabā aukstumu saldētavas nodalījumā 24 stundas vai ilgāk. Četru zvaigžņu saldētavas nodalījums ledusskapjos vairumā gadījumu uztur aukstumu 16 stundas. Pat mazie saldētavas nodalījumi galda ledusskapjos kļūdas gadījumā nodrošina 10 stundu vidējo uzglabāšanas laiku. Tomēr atsevišķās saldētavas spēj nodrošināt ilgāko sasaldēto priekšmetu glabāšanas laiku līdz pat 110 stundām. Precīzus glabāšanas laikus strāvas padeves pārtraukuma gadījumā varat pārbaudīt mūsu mājas lapā attiecīgās ierīces tehnisko datu sadaļā.

Liebherr atsevišķajā saldētavā GTP 2756 elektrības padeves pārtraukšanas gadījumā uzglabātie ēdieni paliek svaigi 110 stundas.

Kā es varu uzzināt, ka ir noticis strāvas padeves pārtraukums?

Atkarībā no modeļa Liebherr ierīcēm ir strāvas padeves pārtraukuma trauksme. Ja temperatūra saldētavas nodalījumā ir -10°C grādi vai augstāka, atskanēs skaņas signāls. Ja jums ir ledusskapis vai saldētava ar elektronisko vadības paneli, paziņojums tiek parādīts arī displejā. Pēc strāvas pārtraukuma dažas ierīces parāda arī augstāko temperatūru, kas sasniegta, kamēr strāva bija izslēgta. Tas nozīmē, ka jūs varat precīzi pārbaudīt, vai uzglabāto pārtiku joprojām var patērēt.

Mēs ceram, ka šī informācija bija noderīga, un ka jums tā nebūs nepieiciešama šajā svētku laikā 🙂


Komentāri